خرداد-۱۰ ۱۳۸۷

مصاحبه اختصاصی روزنامه دانمارکی پولیتیکن

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه اختصاصی روزنامه دانمارکی پولیتیکن

مریم رجوی: اتحادیه اروپا باید اشتباه بزرگ نامگذاری تروریستی سازمان مجاهدین خلق را تصحیح کند

مریم رجوی در یک مصاحبه اختصاصی با روزنامه دانمارکی پولیتیکن گفت: اتحادیه اروپا باید اشتباه بزرگ نامگذاری تروریستی سازمان مجاهدین خلق را تصحیح کند و به این بی‌عدالتی پایان دهد، اگر اتحادیه اروپا چنین کاری نکند در طرف ملاها قرار می‌گیرد.

روزنامه دانمارکی پولیتیکن باعنوان «رژیم ایران خود را برای بمب اتمی آماده می‌کند»، مصاحبه خود با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران را درج کرد و نوشت: پرزیدنت در تبعید مقاومت ایران مریم رجوی می‌گوید بعد از رای دادگاه بریتانیا، دانمارک باید از اتحادیه اروپا بخواهد تا گروه مبارز ایرانی را از لیست تروریستی این اتحادیه خارج کند. . مریم رجوی تأکید می‌کند رژیم ایران از حسن نیت وخوش خیالی اروپا برای رسیدن به بمب اتمی سوء‌استفاده می کند. مریم رجوی روسری دارد و به‌خاطر عقیده‌اش با مردان دست نمی‌دهد. اما او برای برقراری دمکراسی و برابری و عدالت قضایی در کشورش جان خود را به‌خطر انداخته است.

مریم رجوی می‌گوید این بدیهی است که آخوندهای تهران مارا تروریست بخوانند، این روش تمام دیکتاتورهاست.

مریم رجوی که درمیان ایرانیان خارج از ایران هم‌چون شخصیت‌های بزرگ و دارای قداست، مورد احترام است می‌گوید جای تاسف است که رژیم ایران می تواند به اروپا القاء کند که مقاومت تروریست است و اروپا اجازه می‌دهد که ارزش‌های دمکراتیک و حکومت قانون و دموکراسی را درحمایت از یک حکومت فاشیسم مذهبی زیر پا قرار گیرد.
پولیتیکن افزود: مریم رجوی این خانم که چهره خندان و گیرا دارد، معتقد است و هشدارمی‌دهد که رژیم ایران از گفتگو با اتحادیه اروپا برای خریدن وقت استفاده کرده و با سرعت زیاد برای رسیدن به بمب اتمی تلاش می‌کند. اگر اتحادیه اروپا به این موضوع توجه نکند، رژیم ایران در عرض یکی دوسال آینده به بمب اتمی دست خواهد یافت.

پولییتکن افزود: مریم رجوی به‌علت خطر سوء‌قصد کمتر در انظار عمومی ظاهر می‌شود. روز چهارشنبه او به‌عنوان یک رئیس‌جمهور در تبعید که توسط پلیس اسکورت می‌شد از پارلمان اروپا دیدار کرد. خاویر سولانا در حال تدارک برای سفر آینده خود به ایران است، تا در مورد برنامه اتمی ایران که در سال ۲۰۰۲ توسط همین سازمان افشاء شد، مذاکره کند. خانم رجوی همراه با یک هیئت از سیاستمداران برجسته بریتانیایی وارد پارلمان اروپا شد. آن‌ها آمدند تا بگویند که دادگاه انگلیس با رای خود زیر پای اتحادیه اروپا را در مورد قرار دادن سازمان اصلی مقاومت ایران در لیست تروریستی خالی کرده است. بعد از یک‌سال بررسی مدارک، دادگاه گفته است دولت بریتانیا حق ندارد سازمان مجاهدین را در لیست تروریستی نگاه دارد و هیچ دلیلی برای در لیست نگاه داشتن مجاهدین وجود ندارد. این رای به این معنا خواهد بود که دولت انگلیس در عرض یکی دو هفته آینده باید قطعنامه‌یی را ارائه دهد و خواستار خروج مجاهدین از لیست شود. این یک نقطه تعیین کننده خواهد بود زیرا اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۱ با توجه به حکم انگلیس بود که مجاهدین را در لیست تروریستی قرار داد.

خانم مریم رجوی می‌گوید قرار دادن نام سازمان مجاهدین در لیست تروریستی یک اقدام سیاسی بوده است و با توجه به رای دادگاه بریتانیا دیگر دلیلی برای نگه‌داشتن نام این سازمان در لیست وجود ندارد و اتحادیه اروپا باید این اشتباه بزرگ را تصحیح کند و به این بی‌عدالتی پایان دهد و نام سازمان مجاهدین را از لیست خارج کند. اگر اتحادیه اروپا چنین کاری نکند در واقع به‌طور یک جانبه در طرف ملاها قرار می‌گیرد و من واقعا انتظار دارم که اتحادیه اروپا چنین نکند . من هشدار می‌دهم که فاشیسم مذهبی یک تهدید امنیتی برای اروپا خواهد بود که در حال افزایش است.

پولیتیکن در ادامه این مصاحبه افزود: خانم رجوی هم‌چنین کاملا مطمئن است که تلاشی در دانمارک درباره این‌که مجاهدین از لیست تروریستی خارج شود وجود داشته و از طرف کمیسیون اروپایی مجلس دانمارک به دولت فشار آمده و وزیر امور خارجه پییر استی مولر مخالفت کرده و گفته است قرار گرفتن سازمان در لیست اتحادیه اروپا به‌طور سری و مخفیانه توسط کلیرینگ هاوس انجام می‌گیرد. اما اکنون« تاریک‌خانه» توسط رای دادگاه انگلستان روشن شده و دادگاه که به تمام مدارک دسترسی داشته، رأی لغو نامگذاری تروریستی مجاهدین را صادر کرده است . بنابراین وزیر خارجه دانمارک نمی‌تواند چنین دلیلی را عنوان کند. من مستقیما از مجلس دانمارک می‌خواهم که به مسئولیت دموکراتیک خود عمل کند و پیش‌قدم شود و از دولت به خواهد تا در اتحادیه اروپا علیه این بی‌عدالتی اقدام کند. این فقط اتحادیه اروپا نیست که با مشکل روبرو شده، بلکه در آمریکا نیز این مشکل وجود دارد و فشار روبه افزایشی از طرف کنگره آورده می‌شود تا نام سازمان مجاهدین را از لیست آمریکا خارج سازند. مریم رجوی می‌گوید، به‌همین دلیل است که آخوندهای حاکم برایران از لغو این نامگذاری وحشت دارند، چون این به قیام علیه ملاها در ایران خواهد انجامید. مریم رجوی می‌افزاید ما طرفدار اسلامی هستیم که از زنان حمایت می‌کند. از برابری حقوق حمایت می کند. از حقوق مردم و عدالت و آزادی حمایت می‌کند. تلاش و فعالیت ما نه تروریستی ، بلکه برای پیش‌برد چنین مقاصدی است.

پولیتیکن مصاحبه خود را با این عبارات به پایان می برد: مریم رجوی در حالی چنین اظهاراتی را بیان می‌کرد که اکثریت سنای بلژیک از دولت این کشور خواست نام سازمان مجاهدین را از لیست تروریستی خارج کند. ایرانیان در خیابان‌های بروکسل به شادی پرداختند و به عابران گل می‌دادند و جشن گرفته بودند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]