خرداد-۱۱ ۱۳۸۷

مصاحبه اختصاصی روزنامه لالیبر بلژیک

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه اختصاصی روزنامه لالیبر بلژیک

مریم رجوی: بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا باید از حکم دادگاه انگلستان پیروى کنند

مریم رجوی در مصاحبه اختصاصی با روزنامه لالیبر چاپ بلژیک گفت: بیست وهفت کشور عضو اتحادیه اروپا باید حکم دادگاه انگلستان را قبول کنند و نام مجاهدین خلق ایران را از لیست سازمان های تروریستی اتحادیه اروپا حذف کنند.

 

روزنامه لالیبر چاپ بلژیک مصاحبه اختصاصی خود با خانم رجوی را با عنوان بیست وهفت کشور اتحادیه اروپا دیگر عذرو بهانه‌یی ندارند درج کرد و نوشت: روز چهارشنبه، پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران، در چارچوب فعالیت‌های جنبش اصلی اپوزیسیون ایران برای خارج کردن نام آن از لیست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا به بروکسل آمده بود. مریم رجوی که از حکم دادگاه انگلستان قدرتمند به‌نظر میرسید، مصاحبه با لالیبر را پذیرفت.

مریم رجوی در پاسخ به این سؤال که چرا حکم دادگاه استیناف لندن در رابطه با حذف نام سازمان مجاهدین خلق از لیست سازمان های تروریستی در انگلستان، اتحادیه اروپا را مجبور می‌کند در این نامگذاری تجدید‌نظر کند؟ پاسخ داد: این حکم دارای اهمیت زیادی است، چرا که قضات، پرونده را عمیقا مورد بررسی قرار دادند. این موضوع اهمیت بالایی نیز در سطح اروپا دارد، زیرا که انگلستان مبنای گنجاندن نام سازمان مجاهدین خلق ایران در لیست اتحادیه اروپا بود. اکنون دیگر دلیلی برای حفظ نام مجاهدین در این لیست وجود ندارد.

خبرنگار لالیبر: فکر می‌کنید چگونه بتوانید بیست و هفت کشور را نسبت به حقوق مشروع خود متقاعد کنید؟

مریم رجوی: من مطمئنم که رژیم آخوندها در حال فشار آوردن بر شورای وزیران است تا مانع لغو نامگذاری تروریستی مجاهدین شود. ولی بی‌اعتنایی به احکام دادگاه لندن و دادگاه لوگزامبورگ نقض اصل حاکمیت قانون به شمار می‌آ‌ید و با علت وجودی اتحادیه اروپا در تناقض می‌باشد. برای همین بیست و هفت کشور اتحادیه اروپا باید این حکم را قبول کنند و گرنه این امتیاز بزرگی به رژیم آخوندها به شمار خواهد آمد و آن‌ها را جری‌تر خواهد نمود.

خبرنگار لالیبر: آیا رژیم در پرونده اتمی تن به سازش خواهد داد؟

مریم رجوی: خیر. رژیم آخوندی تصمیم گرفته است این برنامه را تا رسیدن به بمب اتمی ادامه دهد، چون می‌خواهد تروریسم و بنیادگرایی را به کشورهای عرب و مسلمان و به جهان صادر کند. این نیاز رژیم است. برای همین، خامنه‌ای و احمدی‌نژاد به کرات اعلام کرده‌اند که نمیتوانند غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کنند. این بار هم مثل گذشته،
رژیم آخوندها پیشنهاد سولانا را نخواهد پذیرفت. این رژیم فقط خواهان وقت کشی است. اکنون پنج سال است که اتحادیه اروپا در حال مذاکره با این رژیم است. حاصل آن چه بوده؟

خبرنگار لالیبر: آیا در رابطه با پرونده هسته‌یی، اختلاف نظری در درون رژیم ایران وجود دارد؟

مریم رجوی: خیر. بر سر کسب بمب اتمی، اتفاق‌نظر وجود دارد. رفسنجانی این پروژه را آغاز کرد. رژیم آخوندها ذره‌یی اختلاف‌نظر در این پرونده را نمی‌تواند تحمل کند. یک گام عقب‌نشینی به معنی سرنگونیش خواهد بود. این جزء ویژگی‌های دیکتاتوری مذهبی است. متأسفانه، کشورهای غربی این واقعیت را درک نمی‌کنند. اروپایى‌ها کماکان در جستجوی طرف حسابی میانه‌رو هستند، ولی بعد از رفسنجانی، و خاتمی، دیدیم که احمدی‌نژاد روی کار آمد. می‌توانم بپرسم منظور از عنصر میانه‌روی که دنبال آن هستند چیست؟ ما در زبان فارسی می‌گوییم افعی کبوتر نمی‌زاید .

مریم رجوی در پاسخ به سؤالی درباره تعرض موشکی رژیم آخوندی به شهر اشرف گفت: اعضای مجاهدین که در اشرف به سر می‌برند تحت حفاظت کنوانسیون چهارم ژنو قرار دارند. آمریکا مسئول حفاظت آن‌ها است. ولی متاسفانه رژیم آخوندها به‌طور تمام عیار در عراق دخالت می‌کند. این حمله یک عمل جنگی محسوب می‌شود و واکنشی به حکم دادگاه استیناف لندن است زیرا سازمان مجاهدین خلق ایران تنها آلترناتیو رژیم آخوندها است، به‌همین دلیل این رژیم تا این میزان از مجاهدین وحشت دارد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]