• صفحه اول / آخرین خبرها / العین فارسی: مریم رجوی: خامنه‌ای عامل کشتار صدها هزار ایرانی در کوره‌های کرونا
شهریور-۰۲ ۱۴۰۰

العین فارسی: مریم رجوی: خامنه‌ای عامل کشتار صدها هزار ایرانی در کوره‌های کرونا

Catégories // آخرین خبرها // در رسانه‌ها

العین فارسی: مریم رجوی: خامنه‌ای عامل کشتار صدها هزار ایرانی در کوره‌های کرونا

مریم رجوی، رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، در پیامی به تظاهرات گسترده ایرانیان در استکهلم گفت علی خامنه‌ای، رهبر رژیم ایران، مسئول کشتار بی‌رحمانه صدها هزار ایرانی در کوره‌های کروناست و باید در دادگاه بین‌المللی مجازات شود.

رجوی در پیامش به تظاهرات گسترده ایرانیان در سوئد گفت خامنه‌ای و همدستانش که برای حفظ قدرت خود، زندانیان سیاسی را در سال ۶۷ هزار هزار حلق‌آویز می‌کردند، حالا هم برای حفظ قدرت با همان قساوت و با همان بی‌رحمی صدها هزار مردم بی‌پناه را در کوره‌های کرونا قتل عام کرده‌اند.

به گفته رجوی، اکنون افکار عمومی جامعه ایران، خامنه‌ای را به‌عنوان مقصر و جنایتکار اصلی در فاجعه کرونا شناخته و بسیاری، خواهان محاکمه خامنه‌ای می‌شوند.

رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران گفت: جنبش دادخواهی، جنبش مصمم و استوار مردم ایران است که تا تشکیل دادگاه مردم ایران یا یک دادگاه بین‌المللی برای محاکمه سردمداران رژیم به خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت پیش خواهد رفت.

وی در این پیام افزود: گزارشگران سازمان ملل متحد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، عفو بین‌الملل و بیش از ۱۵۰ شخصیت مدافع حقوق بشر، خواستار تشکیل هیئت مستقل برای تحقیق در خصوص قتل‌عام ۶۷ و حسابرسی از آمران و عاملان آن هستند.

او در پایان از مردم ایران خواست شعله جنبش دادخواهی را هر روز فروزان‌تر كنند و جنبش دادخواهی را تا ریختن جام زهر حقوق بشر به گلوی خامنه‌ای و رژیمش پرتوان پیش ببرند.

https://fa.al-ain.com/article/rajavi-khamenei-massacre

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]