مرداد-۲۲ ۱۴۰۰

آمار جانگداز قربانیان كرونا از ۳۶۰هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار جانگداز قربانیان كرونا از ۳۶۰هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است

مریم رجوی: انبوه جانباختگان كرونا قلب هر انسان آزاده و شرافتمندی را بدرد می‌آورد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز جمعه ۲۲مرداد ۱۴۰۰اعلام كرد آمار جان‌گداز جان‌باختگان كرونا در ۵۴۷شهر از ۳۶۰هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان غربی به ۱۲۹۳۳نفر، در اردبیل به ۴۳۸۰نفر، در البرز به ۱۰۵۷۸نفر، در اصفهان به ۲۴۲۶۰نفر، در بوشهر به ۴۱۶۹نفر، در تهران به ۸۴۷۴۶نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۲۸۹۰نفر، در خراسان رضوی به ۲۲۵۸۵نفر، در خوزستان به ۲۲۶۷۱نفر، در سمنان به ۵۵۹۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۰۶۲۵نفر، در فارس به ۱۲۵۵۲نفر، در قزوین به ۴۰۳۹نفر، در قم به ۱۰۴۸۵نفر، در کردستان به ۵۸۲۷نفر، در کرمان به ۹۰۶۸نفر، در گلستان به ۸۵۷۵نفر، در گیلان به ۱۱۸۴۵نفر، در مازندران به ۱۴۰۰۰نفر، در مرکزی به ۷۱۵۳نفر، در همدان به ۷۳۴۸نفر و در یزد به ۶۳۰۳نفر رسیده است.

رئیسی جلاد ۶۷ در ادامه دروغ‌گویی‌های روحانی گفت: «دارو به اندازه کافی وجود دارد و روند واکسیناسیون نیز سرعت خواهد گرفت». در حالی‌كه همه پزشكان و كارشناسان خواستار تعطیلی دو هفته‌ای و عدم برگزاری مراسم عزاداری هستند این آخوند جنایتكار گفت: «اعتقاد و باور قلبی داریم که این سوگواری‌ها می‌تواند تاثیر مثبتی در روح و روان جامعه و زندگی مردم داشته باشد»

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به نمکی نوشت: تعداد مرگ و میر «بر اساس مدل‌های پیش بینی موجود با فرض ادامه روند فعلی ( و نه بدتر شدن وضعیت که بسیار محتمل است) می‌تواند به ۸۰۰ نفر در روز برسد» (ایسنا ۲۱ مرداد ۱۴۰۰).
خبرگزاری حکومتی ایلنا امروز نوشت: «همه جای کشور بوی مرگ می‌دهد، در هیچ خانه‌ای نیست که در سوگ عزیزی صدای شیون نیاید. واکسن‌هایی که میتوانست جان هزاران نفر را نجات دهد تا مردم وارد پیک پنجم، شاید پس از آن ششم و هفتم و … نشوند؛ وارد نشد. بسیاری کشور ها در جشن برداشتن ماسک شادی می‌کنند و مردم ما در موج های پیاپی کرونا» (ایلنا ۲۲ مرداد ۱۴۰۰).

در تهران، صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی خمینی گفت: «بخش‌های بیمارستان همگی پر هستند تعداد زیادی از بیماران منتظر ICU هستند. این حجم از مراجعین و بستری‌ها بی‌سابقه است. این در حالی است که بسیاری از بیماران را پس از تزریق دارو به منزل می‌فرستیم در غیر این صورت مجتمع بیمارستانی نیازمند ۱۲۰۰ تخت اضافه بود» (خبرگزاری حکومتی مهر۲۲مرداد۱۴۰۰).

رئیس بیمارستان کودکان علی‌اصغر گفت: «ورودی اطفال مبتلا به کرونا به بیمارستان حداقل ۲ برابر شده است. مجبور شدیم کلینیک تنفسی مستقلی باز کنیم» (ایسنا ۲۲ مرداد۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، مدیر بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام رضا مشهد: « عدد فوتیها را باید ضرب‌در سه تا سه‌ و  نیم بکنیم. تنها آمار فوتی‌های بهشت رضا بین ۲۰۰ الی ۲۱۰نفر است. یک روز فوتیها را بالا و یک روز پایین عنوان می‌کنند و نوعی بازی با اعداد شده است » (عصر ایران ۲۲ مرداد۱۴۰۰). روزنامه حكومتی همشهری امروز نوشت: «به اعتقاد پزشکان و کادر درمان فاجعه در مشهد رقم خورده است. ۳۱۷۰بیمار کرونایی بستری هستند و روزانه ‌ ۷۲۰بیمار جدید بستری می‌شوند. هیچ‌کس انگار باور ندارد مشهد در وضعیت سیاه است» (همشهری ۲۲ مرداد۱۴۰۰).

در اردبیل، سرپرست فرمانداری خلخال گفت: «در حال حاضر تمامی بخش های تنها بیمارستان خلخال حتی سالن‌های غذا خوری نیز به استقرار تخت‌های پذیرش بیماران کووید. ۱۹تخصیص داده شده است» (ایرنا ۲۲ مرداد۱۴۰۰).

در ایلام، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «در مرداد ماه تعداد فوتی‌های کرونا چهار برابر شده است»(خبرگزاری حکومتی مهر۲۲مرداد۱۴۰۰).

در فارس، معاون دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: « تعداد بستری‌های استان به ۵۰۰۰ نفر نزدیک شده است. از این تعداد ۴۱۵نفر در ‌ICU بستری شدند. در ۲۴ساعت گذشته ۳۵ بیمار جان خود را از دست داده اند» (شفقنا ۲۲ مرداد۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رییس دانشگاه پزشکی گفت: «فوتی‌های روزانه کرونا هم‌چنان افزایشی بوده و طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۱ نفر رسید که طی سه ماه گذشته بی سابقه است» (شفقنا ۲۲مرداد۱۴۰۰).

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت: انبوه جان‌باختگان كرونا و این‌كه هر روز هزاران تن از هموطنان‌مان داغ‌دار می‌شوند، قلب هر انسان آزاده و شرافتمندی را بدرد می‌آورد. این نتیجه سیاست‌های چپاولگرانه و جنایتكارانه رژیمی است كه فقط به فكر حفظ حاكمیت ننگین ولایت فقیه است و جان و سلامتی مردم كم‌ترین ارزشی برایش ندارد. ممنوع كردن ورود واكسن، عدم تامین حداقل هزینه زحمتكشان و فرستادن آن‌ها به سركار برای تامین قوت لایموت، نپرداختن حقوق كادر درمان و…. بخشی از عملكرد خامنه‌ای و رژیم آخوندی در تشدید كروناست. تنها با سرنگونی رژیم و استقرار دمكراسی و حاكمیت مردم این فجایع پایان می‌یابد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ مرداد ۱۴۰۰ (۱۳ اوت ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]