شهریور-۲۱ ۱۴۰۲

پیام مریم رجوی به کنفرانس در پارلمان انگلستان

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به کنفرانس در پارلمان انگلستان

ايران: يک‌سال بعد از شروع قيام به سوی جمهوری دموكراتيک

روز سه‌شنبه، ۲۱شهریور ۱۴۰۲، کنفرانس پارلمانی سالگرد قیام در پارلمان انگلستان با شرکت شماری از نمایندگان مجلسین عوام و اعیان انگلستان برگزار شد. این کنفرانس با عنوان یک سال بعد از قیام، به سوی جمهوری دموکراتیک به بررسی آخرین تحولات قیام پرداخت. در این جلسه پیام ویدئویی مریم رجوی خطاب به شرکت‌کنندگان پخش شد.
متن این پیام را در زیر می‌خوانید:

اعضای محترم مجلسین عوام و مجلس اعیان!

مایه مسرت است که امروز می‌توانم با شما صحبت کنم و مایلم از شما به‌خاطر بیانیه ۵۲۵‌عضو مجلسین انگلستان در حمایت از مردم ایران و شورای ملی مقاومت برای استقرار یک جمهوری دموکراتیک تشکر کنم. هم‌چنین تقدیر به‌خاطر تلاش‌های شما، به‌ویژه نماینده محترم باب بلکمن، در راستای نامگذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک موجودیت تروریستی.
یک سال پیش، قیام سراسری در ایران آغاز شد که با وجود سرکوب وحشیانه رژیم، چندین ماه ادامه یافت.
قیامی با ۷۵۰شهید زن و مرد جوان و نوجوان که برخی با شلیک مستقیم گلوله و برخی زیرشکنجه پاسداران رژیم به شهادت رسیدند و برخی چشم‌های‌شان را با شلیک گلوله‌های ساچمه‌یی از دست دادند.
اما عزم مردم ایران برای سرنگونی این رژيم و روحیه مبارز مجروحین و مادران و پدران شهیدان جهان را شگفت‌زده کرد. نقش پیشتاز زنان در این قیام که محصول ۴‌دهه مبارزه زنان مجاهد و مبارز ایران است، همه را تحت تاثیر قرار داد.
اخیرا حدود یک هزار تن از زنان برجسته از سراسر جهان که دارای مدارج عالی در زمینه‌های رهبری سیاسی، علمی، هنری و اجتماعی دارند، در آستانه سالگرد قیام ایران بیانیه‌یی در حمایت از نقش پیشتاز زنان مقاومت ایران صادر کردند. این بیانیه نشانه همبستگی جهانی با زنان و دختران شجاع ایران است.
اجازه بدهید دو سوال را امروز با شما مطرح کنم:
اولا: آیا رژیم در مقایسه با قبل از قیام قوی‌تر است یا ضعیف‌تر؟
ثانیا: از قیام و پیامدهای آن، چه درسی می‌توان گرفت؟
رژیم و حامیاناش مدعی‌اند که قیام به‌طور کامل سرکوب شده و در حال حاضر رژیم قوی‌تر از قبل است. اما واقعیت چیست؟
واقعیت این است که رژیم آسیب‌پذیرتر و شکننده‌تر شده است. زیرا بحران‌های عمیق اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که منجر به قیام شد هم‌چنان ادامه دارد. در همه ابعاد، وضعیت وخیم‌تر و بحران‌ها عمیق‌تر شده است. افزایش اعدام‌ها، دستگیری‌های جمعی و سرکوب‌های شدید نشان‌دهنده ضعف و ترس رژیم از یک قیام دیگر است.
علاوه بر این، مقامات رسمی رژیم به‌طور مداوم از حمایت فزاینده نسل جوان از مجاهدین خلق و پیوستن آن‌ها به مقاومت، ابراز نگرانی می‌کنند.
موضوع دوم این است که از قیام و پیامدهای آن، چه درسی می‌توان گرفت؟
درس شماره یک: مردم ایران برای سرنگونی رژيم ضدبشری آخوندی مصمم هستند. این واقعیت غیرقابل انکار باید توسط دولت‌ها با تصحیح سیاست‌هایشان در مورد ایران مورد توجه قرار گیرد.
درس شماره دو: برخلاف روایت دروغی که رژیم و طرفداران مماشات ترویج می‌کنند، یک نیروی قابل ‌اتکا و سازمان‌یافته در ایران وجود دارد که توسط کانون‌های شورشی مجاهدین هدایت می‌شود. آن‌ها قادر به رهبری و هدایت مبارزه به‌سمت سرنگونی رژيم هستند.
درس شماره سه: مردم ایران همه اشکال دیکتاتوری را رد می‌کنند. آن‌ها مشتاق یک سیستم دموکراتیک و آینده‌یی هستند که در آن همه شهروندان در برابر قانون برابرند و هیچ‌کس نسبت به دیگران از امتیازات ویژه برخوردار نیست.
شعار «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر» که در سراسر کشور داده می‌شود، تبلور این تمایل است.
آن‌ها خواستار یک جمهوری دموکراتیک بر پایه جدایی دین و دولت و برابری زن و مرد هستند این اصول در شورای ملی مقاومت با یک برنامه دموکراتیک پذیرفته شده است. و شورای ملی مقاومت ایران، به‌عنوان آلترناتیو رژیم آخوندی آماده انتقال قدرت به نمایندگان منتخب مردم، پس از سقوط رژیم است.
نمایندگان گرامی!
همه دولت‌ها باید به‌خاطر بیاورند که قدرت‌های جهان در سال ۱۳۵۶، ایران تحت حاکمیت شاه را جزیره ثبات می‌دانستد اما دیکتاتوری شاه در کمتر از یک سال با قیام مردم و خواست اکثریت ایرانیان سرنگون شد. امروز رژیم آخوندها بسیار شکننده‌تر است.
سیاست مماشات باید کنار گذاشته شود زیرا هیچ نتیجه‌یی نداشته جز این که رژیم تروریستی آخوندها را برای ارتکاب بیشتر جنایت و نقض حقوق‌‌بشر در ایران، و تروریسم و گروگانگیری بیشتر جری‌تر کرده است.
سیاست مماشات حاکمیت رژیم را طولانی‌تر کرده است. از مدت‌ها پیش باید یک سیاست جدید اتخاذ می‌شد، سیاستی که به مردم ایران و خواسته‌های آن‌ها تکیه دارد و نه به حاکمان سرکوبگر.

دوستان و حامیان مقاومت ایران!

در مقابل سیاست مماشات،‌ شما سال‌ها از قاطعيت در مقابل اين رژيم دفاع کرده‌اید و در کنار مردم ایران و مقاومت آن‌ها ایستاده‌اید.
امروز جهان شروع به درک این واقعیت کرده است. بنابراین باید از طرف مقاومت ایران از شما قدردانی کنم. که سمت صحیح را انتخاب کردید. زمان به زیان رژیم و به سود مردم ایران در حرکت است. زمان آن است که اقدامات لازم برای محاکمه جنایتکاران یعنی خامنه‌ای، رئیسی و سایر سرکوبگران مردم ایران انجام شود.
انقلاب مردم ایران پیروز می‌شود و همان‌طور که لرد کوربت فقید می‌گفت: «ایران آزاد خواهد شد».
بله این رژیم سرنگون و یک جمهوری دموکراتیک برپا خواهد شد.
بار دیگر از این فرصت تشکر می‌کنم و برای شما آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]