• صفحه اول / آخرین خبرها / ظهر امروز در شروع سومین هفته قیام، مردم زاهدان، اهواز، مشهد، اردبیل، کرمانشاه بپاخاستند
مهر-۰۸ ۱۴۰۱

ظهر امروز در شروع سومین هفته قیام، مردم زاهدان، اهواز، مشهد، اردبیل، کرمانشاه بپاخاستند

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

ظهر امروز در شروع سومین هفته قیام، مردم زاهدان، اهواز، مشهد، اردبیل، کرمانشاه بپاخاستند

مریم رجوی:‌ عموم جوانان را به یاری مردم قهرمان زاهدان فرا‌می‌خوانم

با شروع سومین هفته قیام سراسری، ظهر امروز شمار زیادی از مردم در زاهدان، اهواز، مشهد، اردبیل، کرمانشاه و شمار دیگری از شهرها دست به تظاهرات و مقابله با نیروهای سرکوبگر زدند.

مردم دلاور زاهدان با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای دست به تظاهرات زدند. نیروهای سرکوبگر به روی آنان آتش گشودند و شمار زیادی از مردم شهید و یا مجروح شدند. تظاهرات و درگیری میان جوانان شورشی و قوای دشمن در نقاط مختلف شهر ادامه دارد و صدای تیراندازی به گوش میرسد. هلی کوپترهای پاسداران برای کنترل وضعیت در آسمان شهر به پرواز در آمده‌اند.

همزمان جمع کثیری از مردم اهواز در سطح شهر با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» دست به تظاهرات زده و در مقابل یورش نیروهای مسلح و شلیک گاز اشک آور به مقاومت پرداخته‌اند.

خانم مریم رجوی با درود به مردم دلاور زاهدان، اهواز، اردبیل، مشهد، کرمانشاه و دیگر شهرها که در آغاز سومین هفته قیام سراسری، ظهر امروز بپاخاستند و با درود بر هموطنان شهید بلوچ که بدست پاسداران به شهادت رسیدند، عموم جوانان را به یاری مردم زاهدان فرا خواند و از ملل متحد و کشورهای عضو خواست برای جلوگیری از کشتار معترضان دست به اقدام فوری بزنند و حق مردم ایران برای دفاع از خود و مقابله با این رژیم وحشی را به‌رسمیت بشناسند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸ مهر ۱۴۰۱ (۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]