• صفحه اول / آخرین خبرها / تظاهرات مردم اهواز، سوسنگرد، ابوحمیضه، شادگان، کوی «عین‌دو» و هویزه دراعتراض به بی‌آبی
تیر-۲۷ ۱۴۰۰

تظاهرات مردم اهواز، سوسنگرد، ابوحمیضه، شادگان، کوی «عین‌دو» و هویزه دراعتراض به بی‌آبی

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تظاهرات مردم اهواز، سوسنگرد، ابوحمیضه، شادگان، کوی «عین‌دو» و هویزه دراعتراض به بی‌آبی

بستن جاده های مواصلاتی توسط جوانان و شلیک نیروهای سرکوبگر به سوی مردم معترض
شهادت یک جوان ۲۶ ساله و مجروح شدن شمار زیادی از معترضان

خیزش و اعتراضات گسترده مردم در شهرهای مختلف خوزستان به‌دلیل بی‌آبی که از پنجشنبه شب شروع شده بود در جمعه شب نیز در شهرها و مناطق مختلف خوزستان ادامه یافت و مردم و جوانان شورشی در اهواز و در شهرک‌های اطراف جاده‌های مواصلاتی را برای ساعاتی بستند.

به‌رغم بسیج تمام عیار نیروهای سرکوبگر، مردم به‌جان آمده در هویزه، سوسنگرد، و ابوحمیضه، شادگان، و کوی «عین‌دو» اهواز به خیابان‌ها ریخته و با سردادن شعار «هیهات منالذله» در مقابل نیروهای انتظامی و بسیجیان ایستادگی کردند. تظاهر‌کنندگان روی پلاکاردهایی که حمل می‌کردند نوشته بودند: «هرگز تسلیم نمی‌شویم، ما آب می‌خواهیم». مردم معترض هم‌چنین با آتش زدن لاستیک جاده اهواز- شوش، اهواز- اندیمشک، منطقه عبدالخان، منطقه سیدعباس، کوی صیاحی اهواز و ورودی شهر شادگان و جاده اصلی کوت عبدالله را مسدود کردند.

نیروهای سرکوبگر در وحشت از گسترش این خیزش مردمی، در بسیاری از نقاط به سوی معترضان تیراندازی کرده و گازاشک‌آور پرتاب کردند. در خلال تظاهرات جمعه شب یکی از تظاهرکنندگان بنام مصطفی نعیماوی ۲۶ساله، در اثر شلیک مستقیم پاسداران در شادگان (فلاحیه) به شهادت رسید و شماری از مردم مجروح شدند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود به مردم بپاخاسته اهواز و سراسر خوزستان که در عطش آب و آزادی با فریاد هیهات ‌مناالذله به خیابان آمده‌اند از عموم جوانان خواست به یاری مردم خوزستان به‌ویژه مجروحان بشتابند. وی گفت آتش گشودن به روی مردم بی‌سلاح و شهادت فرزند دلیر مردم شادگان، بار دیگر نشان داد تا آخوندهای چپاولگر بر سرکار هستند فقر، بیکاری و بیماری ادامه خواهد داشت، آنان آب و برق و نان و مسکن و واکسن را از مردم دریغ می‌کند تا هزینه پروژه‌های ضد‌میهنی اتمی، موشکی و جنگ‌افروزی در منطقه را تامین کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ تیر ۱۴۰۰ (۱۷ژوئیه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]