• صفحه اول / آخرین خبرها / خیزش مردم در کوی علوی و شلنگ آباد اهواز، حمیدیه، کوت عبدالله، ویس، سوسنگرد وشوشتر در پنجمین شب متوالی
تیر-۲۸ ۱۴۰۰

خیزش مردم در کوی علوی و شلنگ آباد اهواز، حمیدیه، کوت عبدالله، ویس، سوسنگرد وشوشتر در پنجمین شب متوالی

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خیزش مردم در کوی علوی و شلنگ آباد اهواز، حمیدیه، کوت عبدالله، ویس، سوسنگرد وشوشتر در پنجمین شب متوالی

تظاهرات جوانان شورشی در خرم آباد در همبستگی با قیام خوزستان

برغم اقدامات شدید سرکوبگرانه رژیم و اعزام نیروهای كمكی، در شامگاه دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰، برای پنجمین شب متوالی خیزش مردم خوزستان علیه رژیم آخوندی ادامه یافت. هزاران تن از جوانان غیور خوزستان در كوی علوی و شلنگ‌آباد اهواز، حمیدیه، ویس و كوت عبدالله، همچنین در سوسنگرد و شوشتر به خیابانها ریخته و علیه بی‌آبی دست به تظاهرات زدند.

هموطنان عرب اهوازی با روشن کردن آتش در کوی علوی مسیر خیابان فراهانی را بروی نیروهای سرکوبگر بستند. نیروی انتظامی و یگان‌های ویژه با گاز اشک‌آور و شلیک به سمت مردم تلاش میکنند تظاهرکنندگان را متفرق کنند. اما جوانان غیور اهوازی در برابر آنها مقاومت می‌کنند. صدای رگبار گلوله‌ها در شلنگ آباد و کوی علوی اهواز شنیده میشود.

درهمین حال جوانان شورشی جاده بهبهان- رامهرمز را با روشن کردن آتش بسته‌اند. مردم خرم‌آباد نیز در همبستگی با قیام مردم خوزستان در جاده ماسور- ورودی شهر دست به تجمع زدند.

خانم رجوی با درود به مردم بپاخاسته اهواز و دیگر مناطق خوزستان و پایداری ستایش برانگیز آن‌ها، از مردم و جوانان سایر مناطق خواست به حمایت از شورشگران خوزستان برخیزند. فقر و تورم و بیکاری، هم‌چنان‌كه بیماری و بی‌آبی و بی‌برقی ارمغان رژیم آخوندی برای مردم ایران است. آزادی و عدالت تنها با سرنگونی این رژیم و استقرار دمكراسی و حاكمیت ملی امكان‌پذیر است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ تیر ۱۴۰۰ (۱۹ژوئیه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]