آبان-۲۴ ۱۳۹۸

ایران: تظاهرات مردم خوزستان در اعتراض به افزایش نرخ بنزین

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

ایران: تظاهرات مردم خوزستان در اعتراض به افزایش نرخ بنزین

این اعتراضات بعد از ظهر امروز در شهرهای مختلف استان خوزستان ابعاد گسترده‌یی بخود گرفت. مردم اهواز، خرمشهر، اندیمشک، دزفول، بهبهان و ماهشهر دست به تظاهرات زده و با آتش زدن لاستیک، خیابان‌ها و جاده‌ها را مسدود کرده و شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

رژیم آخوندی که از بروز خیزش‌های عمومی به‌شدت وحشت داشت، از ۵ روز پیش به نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و دستگاه قضاییه و دیگر نیروهای سرکوبگر در شهرها مختلف کشور آماده باش داده بود.

تظاهر کنندگان در اهواز شعار می‌دادند، «اهوازی باغیرت حمایت حمایت»، «اهوازی باغیرت ماشینتو خاموش کن». در خرمشهر، مردم با برگزاری یک تجمع اعتراضی شعار می‌دادند، «روحانی، استعفا، استعفا».

جوانان شورشی جاده‌های اهواز – اندیمشک و شوشتر – دزفول را با آتش زدن لاستیک مسدود کردند. در خرمشهر، جمع زیادی از مردم در فلکه الله این شهر دست به تجمع و اعتراض زدند. رژیم آخوندی گله‌های مامور ضدشورش را به جاده اهواز- اندیشمک گسیل کرده بود.

برای جلوگیری از گسترش این حرکت اعتراضی، موتورسواران ضدشورش در اهواز به جمعیت حمله‌ور شده و شماری از آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده و تعدادی را دستگیر کردند.
در ماهشهر نیز، مردم و جوانان در بسیاری از خیابان‌ها آتش روشن کرده و مسیرها را بسته‌اند. تظاهر کنندگان در شهرک طالقانی خیابان ها را مسدود کرده و مانع نزدیک شدن ماشین‌ها به پمپ بنزین شدند. در بهبهان مردم شعار می‌دادند، «ایرانی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «بنزین گرونتر شده فقیر فقیرتر شده».

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، با درود به مردم خوزستان که در اعتراض به گرانی بنزین به پاخاسته‌اند، از عموم جوانان خواست به صفوف معترضان بپیوندند و تأکید کرد این تنها راه خلاصی از گرانی و فقر و تورم و فجایعی است که حکومت آخوندی به ارمغان آورده است وی افزود رژیم آخوندی در حالی با سه برابر کردن قیمت بنزین، باعث فقیرتر شدن زحمتکشان می‌شود که همه امکانات اقتصادی کشور در دست خامنه‌ای و روحانی و دزدان چند هزار میلیاردی دربار آن‌هاست. اموال مردم را چپاول و با جنگ افروزی و پروژه‌های ضد میهنی اتمی و موشکی در خدمت غصب حاکمیت مردم به کار می‌گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ آبان ۱۳۹۸ (۱۵ نوامبر ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]