مرداد-۰۳ ۱۳۸۷

مصاحبه تلویزیون ایتالیا شبکه دو

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه تلویزیون ایتالیا شبکه دو

[ دیدار از رم – مرداد ۱۳۸۷ ]

از نظر رجوی هر‌گونه مذاکره‌ با رژیم ‌ایران برای مردم ایران زیان‌بار است

تلویزیون ایتالیا شبکه دو طی گزارشی از سفر رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت به ایتالیا و در حالی‌که ایرانیان آزاده در استقبال از رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت شعار می‌دادند، قسمت‌هایی از اظهارات مریم رجوی را در پاسخ به خبرنگار خود در مقابل مجلس ایتالیا پخش کرد:

 

مریم رجوی: باید بگویم که زنان اولین قربانیان رژیم ایران هستند و به‌طور مطلق حتی از حقوق شهروندان عادی نیز برخوردار نیستند.
گزارشگر تلویزیون ایتالیا: در حالی‌که احمدی‌نژاد در تهران تأکید می‌کند که رژیم ایران هیچ گامی در زمینه اتمی به عقب نخواهد گذاشت، مریم رجوی، رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران، در رم به مناسبت انتشار یک بیانیه حمایت از جانب پارلمان ایتالیا، این رژیم را یک رژیم وحشتناک توصیف می‌کند.
مریم رجوی: چیزی که در خاورمیانه اتفاق می‌افتد ریشه در بنیادگرایی و تروریسم مذهبی دارد. به‌نظر من آن‌چه که مردم عراق و افغانستان از آن رنج می‌برند نیز ناشی از وجود رژیم ایران است.
گزارشگر تلویزیون ایتالیا: مریم رجوی ابتدا با رژیم شاه به مخالفت برخاست. سپس در انقلابی که در ۱۹۷۹ به‌وقوع پیوست، در صف‌بندی مبارزه برای یک ایران دموکراتیک و مبتنی بر جدایی دین از دولت علیه آیت‌الله‌ها قرار گرفت.
وی تأکید می‌کند که گنجاندن نام این جنبش در لیست تروریستی براثر فشارهای رژیم ایران بوده است. همان نامگذاری که دادگاه عدالت اروپا در سال۲۰۰۶ آن‌را باطل کرد.
مریم رجوی: راه حل بحران ایران نه در جنگ است و نه در سیاست مماشات بلکه در انتخاب حمایت از جنبش آزادی‌خواهانه داخل این کشور نهفته است.
گزارشگر تلویزیون ایتالیا: بنابراین به نظر خانم رجوی هیچ تردیدی وجود ندارد که هر گونه مذاکره‌ با رژیم ایران برای مردم ایران زیان‌بار است.
مریم رجوی: در حالی‌که مناسبات تجاری به رژیم ایران اجازه دست‌یابی به بمب اتمی و تقویت دستگاه سرکوبش علیه مردم را می‌دهد و به رژیم کمک می‌کند که در سراسر جهان از گروه‌های تروریستی حمایت مالی کند، تحریم این رژیم به نفع مردم ایران است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]