انتخاب زبان: English | العربية | Français
۱۰ آذر۱۳۹۸

شمار شهیدان قیام از ۶۰۰ تن بیشتر است و موج دستگیری‌ها در سراسر کشور ادامه دارد

Categories // اطلاعیه‌ها

شمار شهیدان قیام از ۶۰۰ تن بیشتر است و موج دستگیری‌ها در سراسر کشور ادامه دارد

مریم رجوی: جامعه جهانی را به اقدام فوری برای توقف کشتار و سرکوب در ایران فرامی‌خوانم

سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد که شمار شهیدان قیام مردم ایران در ۱۸۷ شهر کشور از ۶۰۰ تن گذشته است. با انتشار اسامی ۱۵ تن دیگر از شهیدان قیام، تا کنون اسامی ۱۹۴ تن از شهیدان توسط سازمان مجاهدین اعلام شده است.

از سوی دیگر موج دستگیری‌ها در مناطق مختلف کشور ادامه دارد. بر اساس خبرگزاری‌های رژیم آخوندی نیروی انتظامی از ۴۱۲ دستگیری در روز ۱۰ آذر در ۴ استان خبر داد (‌تهران ۵۰تن، کرمانشاه ۲۴۰ تن، فردیس کرج ۹۷ تن وکردستان ۲۵ تن). ابعاد دستگیری‌های روزانه در سراسر کشور بسیار بیشتر است. علاوه بر این باید دستگیری‌های وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و سازمان اطلاعات آن و دیگر ارگان‌های سرکوبگر را به این آمار اضافه کرد.

فاش شدن تدریجی آمار و اسامی شهیدان و دستگیری‌ها در حالی است که فاشیسم دینی حاکم بر ایران تلاش می‌کند تا شمار واقعی شهیدان و ابعاد تکان دهنده جنایاتش را مخفی کند.

بار دیگر جامعه جهانی را به اقدام فوری برای توقف کشتار و سرکوب در ایران فرامی‌خوانم و از ملل متحد می‌خواهم سریعا هیأت‌های تحقیق برای بازدید از بازداشت‌شدگان به ایران اعزام کند. سردمداران رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت باید در برابر عدالت قرار گیرند.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت