مرداد-۱۳ ۱۳۸۸

نامه به آقای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

نامه به آقای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت طی نامه‌یی که روز دوشنبه برای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا ارسال شد، به وی نوشت:

دنیا به چشم می‌بیند که دولت کنونی عراق به واقع ظرفیت حفاظت از ساکنان اشرف را که مقام‌های آمریکایی می‌گویند در ۲۰فوریه ۲۰۰۹ آن را به دولت عراق تحویل دادهاند، ندارد. بدون شک جنایت‌های بیشتری علیه بشریت در چشم‌انداز است که آقای مالکی سعی کرده است آن را به طرق مختلف با «چراغ سبز» ایالات متحده نیز جلوه بدهد.

ساکنان اشرف افراد حفاظت شده‌یی هستند که در می ۲۰۰۳ کلیه تجهیزات نظامی خود را داوطلبانه به نیروهای آمریکایی تحویل دادند. سپس بعد از ۱۶ماه اسکرین توسط ۹ آژانس آمریکایی، در ژوئن و ژوئیه ۲۰۰۴ هر یک از آنان با نیروهای آمریکایی موافقتنامه‌یی امضا کردند که در آن خشونت و تروریسم رد شده است و نیروهای آمریکایی حفاظت از آن‌ها را بهعنوان افراد حفاظت شده تا فرجام نهایی پذیرفتند.

لطفا توجه کنید که نزدیک به ۱۰۰۰نفر از ساکنان اشرف زنان مسلمان هستند و این موضوع بسیار حساسی است که اقدام عاجل شما را طلب می‌کند.

۱-من از شما میخواهم دستور بدهید نیروهای آمریکایی از نقض حقوق‌بشر ، از هرگونه دستگیری ، از هر گونه حمله و هجوم و شلیک به ساکنان اشرف ممانعت کنند.
۲-از آقای مالکی بخواهید ۳۶ نفری را که به گروگان گرفته است آزاد کند.
۳-دستور بدهید نیروهای آمریکایی برای اینکه فاجعه انسانی ادامه پیدا نکند موقتاً حفاظت کمپ اشرف را به‌عهده بگیرند تا یک نیروی بین‌المللی تحت نظر ملل‌متحد جایگزین آن‌ها گردد.

در نامه خانم رجوی به اوباما هم‌چنین آمده است:

نخست وزیر عراق علناً اعلام کرد که هدف بعدی او از سرکوب ساکنان کمپ اشرف و ایجاد ایستگاه در این کمپ، دستگیری ۵۵ تن از ساکنان اشرف است (تلویزیون‌های الحره و العراقیه-۳۱ژوئیه۲۰۰۹)

معنی آن این است که او میخواهد به نقض قوانین و تعهدهای بین المللی و جنایت علیه بشریت در اشرف علیه افراد حفاظت شده ادامه بدهد. او اکنون با همان فرهنگ و برچسب‌ها و واژههای مورد استفاده ملایان حاکم‌بر ایران و نیروی تروریستی قدس از ساکنان اشرف تحت عنوان «منافقین» صحبت میکند. در ۲۸فوریه خامنهای از دولت عراق خواست «توافق دوجانبه» برای سرکوب و اخراج ساکنان اشرف را به اجرا بگذارند.

حملاتی که به دستور مالکی علیه ساکنان بی‌دفاع و خلع سلاح شده اشرف در هفته گذشته انجام شد تاکنون ۹کشته و ۴۵۰مجروح برجای گذاشته و ۳۶نفر از افراد حفاظت شده نیز به‌طور غیرقانونی بازداشت شدهاند.

تصاویر تکان دهنده ضربات تبر و چوب و چماق و سنگ که سر ساکنان بی‌دفاع را میشکافد و خون فواره میزند، شکار انسان با لودر ، تعقیب افراد با خودروهای هاموی و زیر گرفتن عمدی آن‌ها و رگبار گلولهها و نارنجک‌های صوتی و دودزا برای از پا در آوردن افراد بی‌دفاع، وجدان بشریت معاصر را تکان داده است. اما مقام‌های دیکتاتوری دینی حاکم‌بر ایران، از جمله علی لاریجانی و خطیبان مراسم جمعه، به‌طور علنی از آقای مالکی تقدیر و سپاسگزاری کردند.

متقابلاً ساکنان اشرف و جوامع ایرانیان تبعدی در ۱۶ کشور جهان اعلام اعتصاب غذا یا تحصن و تظاهرات مستمر کردند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]