دی-۱۱ ۱۳۸۹

هشدار به جامعه جهانی در مورد اعدام سایر زندانیان سیاسی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

هشدار به جامعه جهانی در مورد اعدام سایر زندانیان سیاسی

مریم رجوی، طی نامه‌هایی برای دبیرکل ملل متحد، رئیس‌جمهور آمریکا و رهبران اتحادیه اروپا، نسبت به اعدام زندانیان سیاسی بیشتری هشدار داد.

وی نوشت: رژیم آخوندی که از حمایت گسترده داخلی و بین‌المللی از حقوق ساکنان اشرف به شدت خشمگین و سرخورده است، در حالی‌که در مواجهه با بحران‌های عمیق اقتصادی و اجتماعی و مخاصمات درونی، از اوجگ‌یری اعتراضات مردمی وحشت دارد، در صدد است زندانیان سیاسی بیشتری به‌ویژه خانواده ساکنان اشرف را اعدام کند.

 

جامعه جهانی در برابر یک آزمایش خطیر قرار دارد. سکوت و فقدان یک اقدام متناسب جامعه جهانی، این رژیم را در شکنجه و اعدام و کشتار جری‌تر کرده است. وی افزود: جامعه جهانی به‌ویژه شورای امنیت، آمریکا و اتحادیه اروپا باید به خاطر نقض وخیم حقوق‌بشر در ایران و اعدام‌های خودسرانه، این جنایت‌ها را قاطعانه محکوم کنند و اقدام‌های عملی و فوری علیه این رژیم اتخاذ نمایند.

شمار زیادی از خانواده‌های ساکنان اشرف دستگیر شده و برخی مانند خانم المیرا واضحان ۴۸ساله و آقایان جعفر کاظمی۴۷ساله، محسن دانش پورمقدم۶۷ساله و پسرش احمد دانش پور مقدم، جواد لاری ۵۵  ساله و محمد علی حاج آقایی ۶۲ساله به اعدام محکوم شده‌اند.
عوامل اطلاعاتی به طور مستمر اعضای خانواده علی صارمی را تهدید می‌کنند تا مراسمی برگزار نکنند. آن‌ها خانه صارمی را احاطه کرده اند تا از رفت و آمد مردم به این خانه و تجمع در مقابل آن جلوگیری کنند.

در همین حال گروه‌های مختلف زندانیان در گوهردشت و اوین مراسم یادبودی برای علی صارمی که سمبل و الگویی برای آن‌ها بود، برگزار کردند. در بند ۳ زندان گوهردشت پس از این مراسم، زندانیان سیاسی را از هواخوری محروم کردند و منصور اسانلو،رئیس هیأت مدیره سندیکای شرکت واحد را به اطلاعات زندان احضار کردند و او را تهدید کردند که برایش پرونده جدید تشکیل خواهند داد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]