• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی حمله موشكی به مقرهای احزاب كردی و اعدام سه مبارز كرد را جنایت علیه بشریت خواند و خواستار رسیدگی شورای امنیت ملل متحد شد
شهریور-۱۷ ۱۳۹۷

مریم رجوی حمله موشكی به مقرهای احزاب كردی و اعدام سه مبارز كرد را جنایت علیه بشریت خواند و خواستار رسیدگی شورای امنیت ملل متحد شد

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی حمله موشكی به مقرهای احزاب كردی و اعدام سه مبارز كرد را جنایت علیه بشریت خواند و خواستار رسیدگی شورای امنیت ملل متحد شد

این سه زندانی در حالی اعدام شدند كه از چند روز پیش در اعتصاب غذای خشك به سر می بردند. زانیار و لقمان بیش از ۹سال و رامین از ۱۴ماه پیش در زندان و تحت شدیدترین فشارها بوده‌اند.
مقاومت ایران بارها و از جمله روز گذشته خواستار اقدام فوری شورای امنیت ملل متحد و كشورهای عضو برای جلوگیری از این اعدام‌های خودسرانه كه در تعارض آشكار با معیارهای شناخته شده بین المللی است، شد.
از سوی دیگر صبح امروز مقرهای حزب دموكرات كردستان ایران و حزب دموكرات كردستان در عمق كردستان عراق از سوی رژیم ضد بشری آخوندی مورد حملات وحشیانه موشكی قرار گرفت که بر اثر آن شماری از اعضا و پیشمرگان این دو حزب جان باختند و شمار بیشتری مجروح شدند.
سایت تابناك متعلق به محسن رضایی، سركرده سابق سپاه پاسداران، و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ساعاتی بعد از این حمله جنایتكارانه اعلام كرد «نیروهای سپاه پاسداران … از بامداد امروز شنبه (۱۷شهریور)، مواضع نظامی‌… حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات را در نزدیکی شهر کویه واقع در ۲۰۰کیلومتری مرز ایران هدف قرار دادەاند». وی افزود: «سپاه پاسداران با شش فروند موشک زمین به زمین، مقر حزب دموکرات کردستان را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن» شد.
ریاست شورای وزیران اقلیم كردستان در اطلاعیه‌یی هدف قرار گرفتن مقرهای این دوحزب «از سوی جمهوری اسلامی ایران كه به كشته و مجروح شدن شماری از آنان منجر شد» را محكوم كرد.
مریم رجوی اعدام جنایتكارانه سه مبارز كرد و حملات موشكی به مقرهای حزب دموكرات كردستان ایران و حزب دموكرات كردستان توسط حكومت پلید آخوندی را جنایت علیه بشریت خواند و خواستار رسیدگی شورای امنیت ملل متحد به این جنایت شد. وی با درود به شهیدان و تسلیت به حزب دموكرات كردستان ایران و حزب دموكرات كردستان و همرزمان و بستگان جان باختگان و مبارزان اعدام شده، برای مجروحان این حملات جنایتكارانه آرزوی بهبودی سریع كرد.
مریم رجوی با فراخواندن مردم كردستان و سراسر ایران به اعتراض و قیام افزود: رژیم ضدبشری آخوندی بر آن است که با سركوب و اعدام و توپ باران و حملات موشكی، فضای رعب و اختناق را شدت بخشد و قیام مردم ایران را خاموش سازد اما این آرزو را به گور خواهد برد.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷شهریور ۱۳۹۷(۸ سپتامبر ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]