• صفحه اول / دیدارها / بازدید ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی از اشرف۳ و ملاقات با خانم مریم رجوی
شهریور-۲۳ ۱۳۹۸

بازدید ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی از اشرف۳ و ملاقات با خانم مریم رجوی

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

بازدید ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی از اشرف۳ و ملاقات با خانم مریم رجوی

پرزيدنت متا با خانم رجوی ديدار و گفتگو كرد و از نمایشگاه ۱۲۰ سال مقاومت برای آزادی در اشرف ۳ بازدید نمود.

ظهر روز جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ (۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹) آقای ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی از اشرف ۳ محل اقامت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در این کشور بازدید کرد.

مجاهدین از رئیس جمهور آلبانی به گرمی استقبال کردند. آقای فاتمیر مدیو رئیس حزب جمهوری‌خواه آلبانی و هم‌چنین مشاور امنیت ملی رئیس جمهور در این دیدار او را همراهی می‌کردند.
پرزیدنت متا با مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران دیدار و گفتگو کرد و از نمایشگاه ۱۲۰ سال مقاومت برای آزادی در اشرف ۳ بازدید نمود.
پرزیدنت متا در دیدار با مجاهدین گفت: من هیچ تصویری نسبت به میزان فداکاری و ابعاد کشتار و نسل کشی که شما و هوادارانتان متحمل شده‌اید، نداشتم. این که می‌ببینم این همه انسان، زنان و کودکان، قتل عام شده‌اند، برایم شوکه‌کننده است.
رئیس جمهور آلبانی تأکید کرد: این امر هم‌چنین بیانگر وجود یک جنبش گسترده در داخل ایران است… من بسیار تحت تأثیر طرح ده ماده‌یی خانم مریم رجوی قرار گرفتم زیرا بر آزادی‌های بنیادین مبتنی است و بهروزی و دمکراسی برای مردم ایران را تضمین می‌کند. همه ما در آلبانی در حمایتمان از تلاش‌ها و عزم و اراده شما متحد هستیم.
خانم مریم رجوی ضمن خوش‌آمد گویی به پرزیدنت متا گفت: مردم ایران هیچ‌گاه مهمان‌نوازی آلبانی از رزمندگان آزادی ایران را فراموش نخواهند کرد و این امر در تاریخ روابط دو ملت ثبت شده و ماندگار می‌ماند. هم‌چنین قاطعیت آلبانی در مقابل رژیم آخوندی و اخراج سفیر این رژیم به‌خاطر مشارکت در تروریسم، یک الگو برای دیگر کشورهای جهان است.
خانم رجوی تاکید کرد: تجربه نشان داده است دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران رفرم‌ناپذیر است و مماشات با آن صرفاً مشوق تروریسم و بنیادگرایی است. رفتار این رژیم تغییرناپذیر است، از این رو تغییر این رژیم توسط مردم و مقاومت ایران، لازمه صلح و ثبات در منطقه و جهان است.
پرزیدنت متا در دفتر یادبود موزه شهیدان مقاومت ایران نوشت: این یک تجربه خارق‌العاده برای من بود که با فداکاری‌های غیرقابل تصور این جنبش برای آزادی و عدالت اجتماعی آشنا شوم… ما افتخار می‌کنیم که تمام تلاش‌مان را انجام دادیم و آرزو می‌کنیم به آزادی دست یابید و تا آن زمان، اینجا خانه شما خواهد بود…

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ شهریور۹۸ (۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹)

بازدید ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی از اشرف۳ و ملاقات با مریم رجوی

بازدید ایلیر متا رئیس جمهور آلبانی از اشرف۳ و ملاقات با مریم رجوی

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]