شهریور-۲۵ ۱۳۹۹

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۳۳شهر کشور از ۱۰۳هزار و ۴۰۰ نفر بیشتر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۴۳۳شهر کشور از ۱۰۳هزار و ۴۰۰ نفر بیشتر است

• معاون وزیر بهداشت رژیم: طی یک هفته میزان بیماران و بستری‌ها در تهران روزانه از ۹۰۰ بیمار به ۱۸۰۰ بیمار افزایش یافت؛
• زالی رئیس ستاد کرونا: در تهران در حال حرکت به سمت موج سوم هستیم. ورود موج سوم در تهران بسیار زودتر از سایر استان‌ها خواهد بود
• سخنگوی وزارت بهداشت: در بوشهر، در هفته جاری شاهد افزایش ۳۶ درصدی تعداد مبتلایان هستیم.
• دانشگاه علوم پزشکی قم: روز قبل شاهد یک پیک بزرگ در انتشار کرونا در قم بودیم که یک روز ۱۲۰ نفر بستری شدند. تاب‌آوری نظام سلامت به خطر افتاده است… مخالف برگزاری هرگونه تجمع حتی در اماکن باز هستیم. شاید فاجعه‌یی در راه باشد.
• خانم مریم رجوی: بالا گرفتن مجدد فاجعه کرونا آنهم قبل از شروع پاییز و اپیدمی آنفولانزا، نتیجه سیاست جنایتکارانه خامنه‌ای و روحانی است که از یک سو مدارس را بدون کمترین آمادگی بهداشتی و پیشگیرانه بازگشایی کردند و از سوی دیگر بساط دجالیت و دین فروشی را تحت عنوان عزاداری ماه محرم براه انداختند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعداز ظهر امروز سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۳۳ شهر از ۱۰۳هزار و ۴۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۲۷۳۸ نفر، در البرز به ۲۹۳۶ نفر، در اصفهان به ۴۷۶۹ نفر، در تهران به ۲۴۹۹۵ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۷۵۹ نفر، در خراسان رضوی به ۷۴۶۳ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۷۱۵ نفر، در گلستان به ۲۹۴۱ نفر، در گیلان به ۴۲۸۱ نفر، در لرستان به ۴۶۰۳ نفر، در مازندران به ۵۰۱۲ نفر و در همدان به ۲۶۰۷ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت شمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته را ۲۷۰۵ نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در یک ماه گذشته است. رئیسی معاون وزیر بهداشت رژیم گفت: «هفته پیش نسبت به هفته قبل از آن، شروع خیز مجدد بیماری را شاهد هستیم و به‌عنوان مثال در تهران در مقایسه دو هفته اخیر با یکدیگر، میزان بیماران از روزانه ۹۰۰ بیمار به ۱۸۰۰ بیمار افزایش یافت؛ یعنی طی یک هفته میزان بیماران و بستری‌ها دو برابر شد. وی گفت: در برخی استان‌های دیگر هم شاهد خیز بیماری هستیم» (ایسنا ۲۵ شهریور).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «آمار کرونا در تهران روند افزایشی دارد و پیش‌بینی ما این است که در تهران به سمت موج سوم کرونا در حال حرکت هستیم؛ ورود موج سوم در تهران بسیار زودتر از سایر استان‌ها شکل خواهد گرفت و آمار ۷۲ ساعت اخیر نیز نشان دهنده این است که تهران در وضعیت قرمز و جدیدی قرار دارد. آمار کرونا در تهران رو به افزایش است و نسبت به هفته‌های قبل، با افزایش آمار بستری و فوتی‌ در تهران روبه‌رو هستیم و پیشنهاد ما این است که محدودیت‌ها به‌خصوص دورکاری کارمندان مجدداً اعمال شود. در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۹ بیمار جدید در استان تهران بستری شده‌اند که ۱۴۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند» (همشهری ۲۵ شهریور).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «وضعیت قم فوق قرمز و نگران کننده است؛ روز قبل شاهد یک پیک بزرگ در انتشار کرونا در قم بودیم که یک روز ۱۲۰ نفر بستری شدند. ICU ها کاملاً پر شده و برخی بیماران خدمات ویژه را در اتاق‌های معمولی دریافت می‌کنند. تاب آوری نظام سلامت به مخاطره افتاده. تمامی تجمعات باید تعطیل شوند و باز هم تکرار می‌کنیم مخالف برگزاری هرگونه تجمع حتی در اماکن باز هستیم. شاید فاجعه‌یی در راه باشد. اگر به ازای هر صد هزار نفر سه نفر بیمار بستری داشته باشیم شرایط ما قرمز می‌شود، ولی روز گذشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۴ برابر یعنی ۱۲ نفر بستری داشتیم» (سایت خبر فوری۲۴ شهریور).

در اصفهان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی با اعلام اینکه وضعیت شیوع کرونا در استان اصفهان هیچ نشانه‌یی از روند رو به بهبود ندارد، گفت: «تعداد موارد مثبت کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی در یک روز این هفته تقریباً یک سوم تعداد کل موارد کشور بود…. از نظر تعداد موارد ابتلا به کرونا، مشابه پیک اول در اسفند ماه هستیم، درحالی که از نظر شیوع بیماری وضعیت به مراتب بدتری نسبت به پیک اول کرونا داریم» (ایسنا ۲۵شهریور).

در بوشهر، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «در هفته جاری شاهد افزایش ۳۶ درصدی مبتلایان هستیم. بروز موارد بستری و فوت در این استان هم‌چنان بالاتر از میزان متوسط کشوری بوده و وضعیت بیماری در اغلب شهرستان‌های استان، حساس و شکننده است» (ایرنا ۲۵ شهریور).

خانم مریم رجوی بالا گرفتن مجدد موج کرونا را آن‌هم قبل از شروع پاییز و اپیدمی آنفولانزا، نتیجه سیاست جنایتکارانه خامنه‌ای و روحانی خواند که از یک سو مدارس را بدون کمترین آمادگی بهداشتی و پیشگیرانه، بازگشایی کردند و از سوی دیگر بساط دجالیت و دین فروشی را تحت عنوان عزاداری ماه محرم براه انداختند. کرونا در ایران می‌توانست ابعاد بسیار محدودتری داشته باشد و آنچه این روزها در ایران جریان دارد قابل اجتناب بود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵شهریور ۱۳۹۹ (۱۵سپتامبر ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]