بهمن-۱۱ ۱۳۹۹

هشتمین اعدام در یک هفته

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

هشتمین اعدام در یک هفته

اعدام زندانی سیاسی جاوید دهقان در زاهدان به‌رغم فراخوان‌های داخلی و بین‌المللی

فراخوان به اقدام فوری برای نجات زندانیان زیر اعدام و ارجاع پرونده جنایات رژیم به شورای امنیت

به‌رغم اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی صبح امروز دژخیمان قضائیه آخوندها بنا به اصرار سپاه پاسداران، در یک اقدام جنایتکارانه زندانی سیاسی بلوچ جاوید دهقان خلد را در زندان زاهدان به دار آویختند. جاوید ۳۱ ساله خرداد ۹۴ دستگیر و پس از شکنجه‌‌های شدید برای اعتراف‌گیری اجباری، در بیدادگاه ضد انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد.

رژیم آخوندی در وحشت از اوجگیری اعتراضات مردم بجان آمده از خفقان و فقر و کرونا، مذبوحانه تلاش می‌کند با افزایش سرکوب و شکنجه و اعدام و با ایجاد جو رعب و وحشت اوضاع را کنترل کند. تنها در یک هفته گذشته (۴ تا ۱۰ بهمن) هفت اعدام دیگر در شهرهای مختلف ایران ثبت شده است. رقمی که بالطبع شامل اعدام‌های مخفیانه نمی‌شود.

روز ۴بهمن یک زندانی در قم، روز ۶بهمن، مهدی علی حسینی، یکی دیگر از قهرمانان کشتی ایران در زندان دزفول، روز ۸بهمن عباس علی‌حسینی، در زندان زنجان و روز ۹ بهمن انور نارویی یک هموطن دیگر بلوچ در زندان دستگرد اصفهان اعدام شدند. روز ۱۰ بهمن در یک اقدام جنایتکارانه دیگر دژخیمان خامنه‌ای یک زندانی زن را در زندان مرکزی سنندج حلق آویز کردند.

روز ۹بهمن دژخیمان قضائیه خامنه‌ای علی مطیری، یکی از هموطنان عرب را به اتهام آخوند ساخته «محاربه» و «افساد فی‌الارض» در زندان شیبان اهواز اعدام کردند. او که به هنگام دستگیری در اردیبهشت ۹۷مجروح شده بود مدت‌ها برای اعتراف گیری اجباری زیر شکنجه قرار داشت.

خانم مریم رجوی، رییس جمهور برگزیده مقاومت با تاکید براینکه این رژیم بدون شکنجه و اعدام، در مقابل خشم مردم یک روز دوام نمی‌آورد، بار دیگر ملل متحد و مدافعان حقوق‌بشر و هم‌چنین کشورهای اروپایی و آمریکا را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام فراخواند و خواستار ارجاع پرونده اعدام‌های خودسرانه، قتل‌عام زندانیان سیاسی و کشتار تظاهرکنندگان، توسط این رژیم به شورای امنیت و قرارگرفتن سردمداران آن در برابر عدالت به‌خاطر ۴ دهه جنایت علیه بشریت شد. این رژیم ننگ بشریت معاصر است و باید از جامعه جهانی طرد شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ (۳۰ ژانویه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]