دی-۱۳ ۱۳۹۹

اعدام سه زندانی اهل سنت در زندان مشهد

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعدام سه زندانی اهل سنت در زندان مشهد

مریم رجوی: استمرار اعدام‌ها توسط رژیم آخوندی، اقدام فوری ملل متحد و اتحادیه اروپا برای نجات زندانیان زیر اعدام را ضروری می‌سازد.

دژخیمان رژیم ضد بشری آخوندی روز پنجشنبه ۱۱ دی‌ماه ۹۹، در یک اقدام جناتیکارانه سه زندانی اهل سنت به نام‌های حمید راست بالا، کبیر سعادت جهانی و محمدعلی آرایش را پس از تحمل پنج سال و نیم حبس، به اتهام آخوند ساخته «بغی» در زندان وکیل آباد مشهد حلق آویز کردند.

این سه هموطن اهل سنت چهارشنبه شب ۱۰دی ماه به‌طور ناگهانی به سلول انفرادی منتقل شده و صبح روز بعد بدون اطلاع به خانواده یا وکیل اعدام شدند. این سه زندانی در سال ۹۴ توسط اداره اطلاعات مشهد بازداشت و بعد از ماه‌ها شکنجه و اذیت و آزار به زندان وکیل آباد این شهر منتقل شدند.

در همین روز محمد حسن رضایی نیز که به هنگام دستگیری ۱۶سال داشت، پس از تحمل ۱۳سال زندان، در نقض آشکار میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و کنوانسیون حقوق کودک و علیرغم اعتراض سازمان‌ها و ارگان‌های حقوق‌بشری در رشت به دار آویخته شد.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران غرقه در بحران‌های داخلی و خارجی و در وحشت از اوجگیری اعتراضات، بیش از هر زمان دیگر خود را نیازمند تشدید خفقان و ایجاد فضای رعب در میان مردم یافته است.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران، استمرار اعدام‌های جنایتکارانه به‌ویژه اعدام هموطنان اهل سنت و کسانی که در کودکی دستگیر شده‌اند را قویا محکوم کرد و خواستار اقدام فوری ملل متحد و مراجع بین المللی مدافع حقوق‌بشر و هم‌چنین اتحادیه اروپا برای نجات جان زندانیان زیر اعدام شد. وی بار دیگر بر‌ضرورت بازدید یک هیات بین المللی از زندان‌های ایران و دیدار با زندانیان و ارجاع پرونده نقض سیستماتیک حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی به شورای امنیت ملل متحد و قرار گرفتن سردمداران این رژیم دربرابر عدالت به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت تاکید نمود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۳ دی ۱۳۹۹ (۲ ژانویه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]