اسفند-۲۴ ۱۳۹۶

مریم رجوی:‌ قیام ایران و وظایف جامعه جهانی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی:‌ قیام ایران و وظایف جامعه جهانی

اعضای محترم سنا،
دوستان گرامی،
از توجه شما به موقعیت ایران و قیام مردم ایران علیه استبداد مذهبی سپاسگزاری می‌کنم. در جهان امروز این اتفاق نظر وجود دارد که دیكتاتوری آخوندی مسئول نقض گسترده حقوق بشر در ایران است.
این رژیم هم‌چنین تهدید عاجل برای صلح و امنیت جهان است، از طریق:
جنگ افروزی در سوریه و یمن، اعمال تروریستی گروه‌های شبه‌نظامی سپاه پاسداران در منطقه، پولشویی و تامین مالی تروریسم، برنامه موشک‌های بالیستیک که ناقض قطعنامه شورای امنیت ملل متحد است و گروگان گرفتن اتباع کشورهای غرب.
اما ماهیت این ستیزه‌جویی چیست؟ آیا قدرت است یا تدابیر دفاعی در برابر تهدیدات خارجی؟ هیچ کدام از این پاسخ‌ها درست نیست. ستیزه‌جویی آخوندها ناشی از بی‌ثباتی بنیادی ابن رژیم در داخل ایران است.
این حقیقت را قیام اخیر در ایران اثبات کرده است. این قیام نشان می‌دهد که آخوندها در محاصره مردمی هستند که سرنگونی رژیم را می‌خواهند. قیام نشان داد كه همه جناح‌های درون رژیم از نظر مردم رد شده و مردم ایران مصمم‌اند كه تمامیت رژیم را سرنگون كنند.
اما ویژگی‌های این قیام چیست؟ به‌طور خلاصه:
ـ گستردگی‌ در تمام استان‌های ایران
ـ تمرکز روی سرنگونی رژیم
ـ قرار گرفتن مراكز سركوب و خفقان به‌عنوان هدف اصلی قیام‌کنندگان
ـ ضدیت با صدور بنیادگرایی و جنگ‌افروزی در منطقه
ـ برخورداری از سازمان‌یافتگی یک ویژگی مهم این قیام است و کانون‌های شورشی نقش مهمی در این زمینه دارند.
رئیس جمهور رژیم در تماس تلفنی با رئیس جمهور فرانسه، در روز ۱۲دی و هم‌چنین ولی فقیه در سخنرانی ۱۹دی خود، تصریح کردند که قیام را مجاهدین سازمان داده‌اند.
ـ و سرانجام ویژگی مهم دیگر قیام،‌ ظرفیت استمرار آن است
این قیام زیر سلطه سرکوب شروع شد. سپس رژیم هشت هزار نفر را دستگیر و ده‌ها تن از قیام‌کنندگان را به‌قتل رساند. وحداقل ۱۴ نفر از بازداشت‌شدگان را زیر شکنجه کشت. با این‌حال اعتراضات اجتماعی بنحو فزاینده‌یی ادامه دارد. در هفته‌های اخیر مردم استان کردستان به‌اعتصاب عمومی دست زده‌اند. كشاورزان اصفهان قیام كرده‌اند، کارگران صنایع فولادسازی و نیشکر ‌مدت‌هاست به اعتصاب و تظاهرات خیابانی روی آورده‌اند. مردم خشمگین در برابر ساختمان‌های دولتی در مرکز تهران بارها تظاهرات کرده‌اند و این اعتراضات هر روز ادامه دارد.
اما راستی، مردم ایران به‌ویژه قیام‌کنندگان از جهان چه انتظاری دارند؟
آن‌ها انتظار دارند که مبارزه‌شان برای سرنگونی رژیم به‌رسمیت شناخته شود. اگرچه آن‌ها می‌دانند که تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت ایران تنها راه پاسخ به‌بحران ایران است.
مردم ایران انتظار دارند کشورهای جهان روابط خود با آخوندها را به‌قطع شکنجه و اعدام مشروط کنند. هم‌چنین اخراج این رژیم از منطقه، برچیدن برنامه موشکی‌اش، ممنوعیت کامل غنی‌‌سازی اورانیوم توسط این رژیم و پذیرش بازرسی بی‌قید و شرط و کوتاه‌کردن دست آن از سیستم جهانی بانکی.

بگذارید تكرار كنم، راه حل، تغییر رژیم توسط مردم و مقاومت ایران است. مردم ایران، انتظار دارند جهان در کنارشان باشد.

از همه شما متشکرم. 

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]