تیر-۱۴ ۱۳۹۶

در حضور هزاران مخالف ایرانی رجوی به جهان: تغییر رژیم ایران در دسترس است

Catégories // در رسانه‌ها

در حضور هزاران مخالف ایرانی رجوی به جهان: تغییر رژیم ایران در دسترس است

و به اخراج رژیم ایران از سازمان ملل متحد و واگذار كردن كرسی ایران به مقاومت ایران و وارد كردن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی و اخراج سپاه از منطقه و سپردن خامنه‌ای و سران رژیم به‌دست عدالت بدلیل نقض حقوق بشر و ارتكاب جنایت علیه بشریت به‌خصوص قتل عام سال ۱۹۸۸، فراخواند.

إیلاف: رجوی امروز در گردهمایی سالانه مقاومت ایران در پاریس با حضور ده‌ها هزار نفر از ایرانیان خارج از كشور و صدها شخصیت سیاسی، آكادمیک، دینی و مطبوعاتی گفت سال گذشته در این موقع، رژیم ولایت فقیه در حال موشک‌زدن به‌ كمپ لیبرتی متعلق به اعضای مجاهدین خلق در حومه بغداد برای کشتار مجاهدین بود. حالا انتقال پیروزمند آن‌ها از زندان لیبرتی و پیشروی‌های این مقاومت است که پی‌در‌پی به‌‌رژیم تهاجم می‌کند. از دیدار اعضا و مسئولان مجاهدین در آلبانی که هم‌اکنون به گردهمایی ما پیوسته‌اند، همه شاد و سرفرازیم.
رجوی گفت این گردهم‌‌آیی تحت تأثیر سه رویداد بزرگ است: انتقال هزاران عضو مجاهدین به‌خارج عراق، که طرح خامنه‌ای برای انهدام جنبش مقاومت را به‌شکست کشاند … شکست سیاست مماشات آمریکا و اروپا با رژیم و شکست خامنه‌ای در انتخابات فرمایشی یعنی شکست تمامیت رژیم ولایت فقیه.

نمایش انتخابات
در نمایش انتخابات، خامنه‌ای می‌خواست با خیزش‌های اجتماعی مقابله کند و می‌خواست تنش‌های درون حکومت را مهار کند، به همین دلیل، آخوند رئیسی عضو هیات مرگ در قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ را به صحنه آورد. اما آمادگی اجتماعی برای قیام، او را شکست داد. این آمادگی، مشخصاً با کارزار نیروها و هواداران مقاومت درباره قتل عام و افشای رئیسی جلاد و تحریم انتخابات قلابی، علیه تمامیت رژیم، فعال شد و هر دو جناح رژیم را هدف قرار داد. رجوی گفت در آخرین روزها، خامنه‌ای با دیدن اوضاع ملتهب جامعه مجبور شد، از طرح خود عقب‌نشینی کند. چون می‌ترسید که قیام‌هایی مانند سال ۸۸ تکرار شود.
وی حاكمان ایران را خطاب قرار داد و گفت ”هرچه می‌خواهید بر سرو روی خود بکوبید، هرچه می‌خواهید در جمعه‌بازارهای خود علیه جنبش ما یاوه بگویید و یاوه ببافید، ولی بدانید همان کسانی که سال‌هاست می‌گویید نابود شده‌اند، حاضرند و سراغ‌تان آمده‌اند.
همان کسانی که به دار آویختید و مزارهایشان را پنهان کردید، در وجود نسلی از جوانان عاصی برخاسته‌اند و با جنبش دادخواهی رژیمتان را محاصره کرده‌اند و طنابهایی که بر گردن جوانان ایران انداختید، حلقه آتشی‌ست که گریبان شما را رها نخواهد کرد تا روزی كه خاك ایران از ننگ ولایت فقیه پاك شود.

آفتاب تغییر بر ایران تابیده است
رجوی تاكید كرد كه آفتاب تغییر بر ایران تابیده است. رژیم حاکم، بیش از همیشه آشفته و ناتوان است. جامعه ایران لبریز نارضایتی است و جامعه بین‌المللی سرانجام به این واقعیت نزدیک شده که مماشات با رژیم ولایت فقیه خطاست.
وی افزود همین اوضاع جوشان سه حقیقت اساسی را برای رسیدن به ‌‌آزادی ایران و صلح و آرامش در منطقه بیان می‌کند:
اول:‌ ضرورت سرنگونی رژیم ولایت فقیه.
دوم: در دسترس بودن سرنگونی این رژیم.
و سوم: وجود یک آلترناتیو دمکراتیک و مقاومت سازمانیافته، برای به‌زیر کشیدن استبداد مذهبی.
یگانه راه حل سرنگونی رژیم ایران
رئیس جمهور شورای ملی مقاومت ایران گفت ”تنها راه حل سرنگونی رژیم ولایت فقیه است.. و سئوال كرد آیا واقعا این رژیم اصلاح‌شدنی است؟ و پاسخ داد خیر، از ۳۸ سال عمر این رژیم، بیست سال‌ آن را مدعیان اصلاحات بر سر کار بوده‌اند و جز خدمت به‌ ولایت‌فقیه کاری نکرده‌اند.
رجوی گفت بزرگ‌ترین تهدید رژیم: قیام‌های کمین کرده در دل جامعه ایران است و تاكید كرد دومین حقیقت این است که سرنگونی رژیم ولایت فقیه، شدنی است و در دسترس است.
زیرا با نارضایتی گسترده اجتماعی محاصره شده‌ است. به‌تصریح سرکرده نیروی انتظامی، سال گذشته نزدیک به ۱۱ هزار تظاهرات و اجتماع اعتراضی در سراسر کشور برپا شده است.
رجوی افزود سرنگونی رژیم ولایت فقیه، شدنی و در دسترس است. به‌دلیل ناتوانی‌های رژیم‌‌، از جمله: ناتوانی در مهار فروپاشی اقتصادی و فجایع زیست‌ محیطی و ناتوانی در تأمین ابتدایی‌ترین خواست‌های مردم به‌جان آمده، ناتوانی در دستیابی به بمب اتمی و حتی ناتوانی در یک‌دست کردن رژیم.
سرنگونی آخوندها دردسترس است. زیرا خود را در سه جنگ فرساینده در خاورمیانه گرفتار کرده‌اند و به‌هر صورتی که از آن بیرون بیایند به‌موجودیت خود لطمه می‌زنند. وی گفت سرنگونی بدلیل نیروی تغییر و جایگزین دمكرتیك در دسترس است.

جایگزین
رجوی گفت این جایگزین متکی است به‌یک جنبش سازمان‌یافته و متحد با هزاران عضو پیشتاز فداکار.
متکی است به‌‌حمایت خالصانه ایرانیان در داخل و خارج کشور و رنج و تلاش اشرف‌نشان‌ها.
متکی است به زندانیان سیاسی که در همین روزها از دل بند‌ها و سلول‌ها به‌حمایت از گردهم‌آیی شما برخاسته‌اند.
متکی است به‌زنان، ‌کارگران، معلمان، متخصصان و جوانان ازخودگذشته. متکی است، به‌عشق بی‌دریغ آن‌ها و به‌ حمایت مالی آن‌ها که قرض می‌کنند، خانه و اموال خود را می‌فروشند تا این مقاومت، مستقل، برپا و استوار بماند.
با تلاش و خطرپذیری اعضای این مقاومت بود که ما توانستیم سایت‌های اتمی پنهانی رژیم را افشا کنیم. در حالی‌که هیچ دولتی در جهان، حتی نتوانسته بود از آن مطلع شود.
رجوی تاكید كرد كه این جایگزین، پاسخی شایسته به‌مهم‌ترین شکاف‌های سیاسی و اجتماعی ایران است:
-پاسخ شکاف میان‌ ملیت‌های مختلف در ایران
-پاسخ تفرقه و جدایی میان شیعه و سنی
-و هم‌چنین پاسخ شکاف‌ پرتنش میان ایران و کشورهای منطقه است.

محاکمه خامنه‌ای و سران نظامش
رجوی افزود ما از مواضع كنفرانس سران عربی، اسلامی و آمریكا در ریاض، علیه اقدامات تروریستی و بی‌ثبات‌کننده رژیم ایران استقبال کرده‌ایم. در عین حال تأکید می‌کنیم که راه‌حل بحران منطقه و مقابله با گروه‌هایی مانند داعش در سرنگونی این رژیم، به‌دست مردم و مقاومت ایران است.
براین اساس می‌توان از سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و آمریكا و كشورهای منطقه خواست تا مقاومت مردم ایران برای سرنگونی استبداد مذهبی را به‌رسمیت بشناسید. این رژیم را از ملل متحد طرد کنید و کرسی‌های ایران را به مقاومت مردم ایران واگذار کنید‌.‌.. سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی بگذارید و آن را از سراسر منطقه اخراج کنید.‌… خامنه‌ای و رژیم را به‌خاطر نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت به‌ویژه قتل‌عام ۶۷ و به‌خاطر جنایت جنگی در منطقه در مقابل عدالت قرار دهید.

امروز در پاریس گردهامیی سالانه مقاومت ایران در یك تجمع بزرگ كه مردم ایران را با همه نژاد‌ها و ادیان از زن و مرد نمایندگی می‌كند و خواستار سرنگونی رژیم فاشیستی حاكم بر ایران و برقراری آزادی، دمكراسی، احترام به حقوق بشر، صلح و ثبات در منطقه و برادری بین همسایگان شد.
در این گردهمایی صد‌ها شخصیت با گرایشات مختلف سیاسی از ۵ قاره جهان از جمله هیئت‌های پارلمانی و كارشناسان با نفوذ در سیاست خارجی و امنیت ملی از آمریكای شمالی واروپا و شخصیت‌ها و مسئولینی از كشورهای عربی و اسلامی شركت می‌كنند.
بیانیه مقاومت ایران تاكید می‌كند كه دخالت‌های روز‌افزون رژیم ایران در سوریه، عراق، یمن، لبنان و سایر كشورها و حمایت این رژیم از گروه‌های تروریستی، كشتار بیش از نیم میلیون نفر از مردم سوریه و هزاران نفر از مردم عراق و یمن و سایر كشور‌ها و بی‌خانمان كردن میلیون‌ها نفر از مردم كشورهای مختلف منطقه و عملیات تروریستی در كشور‌های مختلف جهان و به‌خصوص خاورمیانه، باعث شده كه بی‌ثباتی به وضعیت ثابت منطقه تبدیل شود.
بیانیه اضافه می‌كند كه كشورهای جهان از اقدامات این رژیم خسته شده‌اند و تاکید كرد كه تغییر رژیم ایران غیر قابل اجتناب است“.

http://elaph.com/Web/News/2017/7/1155815.html

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]