• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی عموم مردم به جان آمده به‌ویژه جوانان را به همبستگی با اعتصاب معلمان فراخواند
آبان-۲۲ ۱۳۹۷

مریم رجوی عموم مردم به جان آمده به‌ویژه جوانان را به همبستگی با اعتصاب معلمان فراخواند

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی عموم مردم به جان آمده به‌ویژه جوانان را به همبستگی با اعتصاب معلمان فراخواند

از صبح روز سه شنبه ۲۲ آبان (۱۳نوامبر)، معلمان شریف در یک اعتصاب سراسری از حضور در کلاس‌های درس خودداری کردند و در مدارس دست به تحصن زدند. این اعتصاب در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای سركوبگر بعد از تحصن سراسری ماه گذشته معلمان با دستگیری و احضار معلمان و انواع تهدیدها تلاش کردند آن‌ها را مرعوب سازند.

معلمان در اعتراض به سرکوب و زندانی کردن معلمان، وضعیت وخیم معیشتی، تورم افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید، دست به اعتصاب زده و خواستار رفع تبعیض علیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته هستند.
این حرکت اعتراضی علاوه بر تهران در شهرهای مختلف از جمله اصفهان، اهواز، کرمانشاه، کرج، ایلام، اردبیل، بانه، سقز، جلفا ، بابل، ساری، شهریار، یزد، کرج، مریوان، ایوان غرب، همدان، سنندج، شهرکرد، چابکسر، شیراز، لامرد، همایون شهر، ساوه، شهرستان جم، بوشهر و … برگزار شد.
در بسیاری از شهرها مانند مریوان، دیواندره، سنندج، شیراز و اصفهان دانش آموزان به اعتصاب معلمان پیوستند. در سنندج نیز اولیای دانش آموزان از اعتصاب معلمان حمایت کردند.
مریم رجوی با درود به معلمان و فرهنگیان آزاده‌یی كه برای دستیابی به حقوق حقه خود دست به تحصن زده‌اند، عموم مردم به جان آمده به‌ویژه جوانان را به همبستگی با آنان فرا‌خواند و گفت:‌ دیكتاتوری ضد فرهنگی و ضد ایرانی آخوندها فرهنگ و آموزش و پرورش را به نابودی كشانده است. وضعیت فاجعه بار معلمان شاغل و بازنشسته محصول سیاست‌های چپاولگرانه و سركوبگرانه رژیم ضد فرهنگی آخوندهاست و تا این رژیم بر سر كار است وخیمتر هم می‌شود. رژیمی كه تنها شكنجه و اعدام، جنگ و تروریسم، فقر و بیكاری و فساد و چپاول برای مردم ایران به ارمغان آورده است.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ آبان ۱۳۹۷ (۱۳نوامبر ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]