• صفحه اول / آخرین خبرها / دیدار و گفتگوی خانم مریم رجوی‌ رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با آقای مایک پمپئو وزیرخارجه قبلی آمریكا
مهر-۱۵ ۱۴۰۲

دیدار و گفتگوی خانم مریم رجوی‌ رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با آقای مایک پمپئو وزیرخارجه قبلی آمریكا

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

دیدار و گفتگوی  خانم مریم رجوی‌ رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با آقای مایک پمپئو وزیرخارجه قبلی آمریكا

بعد از ظهر جمعه، ۱۴مهر ماه ۱۴۰۲، خانم مریم رجوی، رئیس‌ جمهور برگزیده مقاومت ایران با آقای مایک پمپئو،‌ وزیرخارجه قبلی ایالات متحده دیدار و درباره وضعیت انفجاری جامعه ایران به گفتگو و تبادل نظر پرداخته و تأکید کردند که رژیم به‌رغم سرکوب وحشیانه،‌ از جمله افزایش چشمگیر اعدام‌ها، در خاموش کردن شعله‌های قیام شکست خورده است.
آقای پمپئو تصریح کرد که در جریان تظاهرات، مردم ایران روشن ساخته‌اند که ایران هرگز به دیکتاتوری شاه باز نمی‌گردد و به استبداد مذهبی حاکم هم تن نخواهد داد.

وی افزود: جهان می‌باید این واقعیت را به‌رسمیت بشناسد که قیام ها با هدف یک جمهوری دموکراتیک و آزاد که هیچگونه دیکتاتوری در آن جایی ندارد،‌ صورت گرفته‌اند.

آقای مایک پمپئو تاکید کرد که رژیم ایران هر کاری بکند محکوم به شکست است و تغییر در ایران تنها توسط کسانی صورت خواهد گرفت که در راستای تحقق آن فعالیت کرده‌اند،‌ بهای آن ‌را پرداخته‌اند و دارای یک ساختار تشکیلاتی هستند که این هدف را محقق کند. مقاومت سازمانیافته داخل کشور تحت رهبری مجاهدین مستمرا توانایی‌های خودش را افزایش داده است.

وی افزود: از این که دفتر فرستاده ویژه در مورد ایران در وزارت امور خارجه، در بحبوحه قیام ایران، تصمیم گرفت به جای حمایت از معترضان، به دنبال جلب رضایت رژیم حملات خود را بر سازمان مجاهدین خلق، کسانی که به دنبال آزادی و دموکراسی در ایران هستند، متمرکز کند منزجر شده است و هیچ آمریکایی وطن پرست، جمهوری‌خواه یا دموکرات، نباید این را بپذیرد.

در مورد وضعیت اشرف‌۳ در آلبانی، آقای پمپئو گفت ایالات متحده باید تمام تلاش خود را برای کمک به دولت آلبانی در مقابله با تهدیدها، ارعاب و باج‌گیری رژیم ایران انجام دهد تا حفاظت کامل از پناهندگان سیاسی ایرانی را که در اشرف‌۳ زندگی می کنند، تضمین کرده و از تحقق خواسته‌های رژیم ایران برای ضربه زدن به قهرمانان ساکن آنجا جلوگیری کند.

در رابطه با آینده ایران وی خاطرنشان کرد که سیاست ایالات متحده در قبال ایران باید حول محور حمایت از اپوزیسیون سازمان یافته و افزایش فشار بر رژیم تا زمان سقوط آن متمرکز باشد.

خانم رجوی ضمن تشكر از آقای پمپئو به‌خاطر سیاست قاطعی که در وزارتخارجه آمریكا علیه استبداد مذهبی حاکم بر ایران در پیش گرفت، گفت: به‌رغم همه تلاش‌های سرکوبگرانه،‌ از جمله افزایش اعدام‌ها و دستگیری‌های گسترده، رژیم آخوندی نتوانسته است شعله‌های قیام را خاموش کرده و در ضعیف‌ترین نقطه تاریخ خود ظرف ۴۴سال گذشته قرار دارد.

خانم رجوی هم‌چنین خاطر ‌نشان كرد: به تجربه ثابت شده است هر كجا كه دولت‌های خارجی علیه مقاومت ایران موضع گرفته‌اند، پای رژیم آخوندی و یا نفوذی‌های آن در میان بوده است. سیاست استمالت از آخوندها علیه عالی‌ترین مصالح مردم ایران و صلح و امنیت در منطقه است و جامعه بین‌المللی باید حاکمان ایران را به خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت مورد حسابرسی قرار دهد.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵مهر۱۴۰۲ (۷اكتبر ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]