دی-۰۴ ۱۳۹۸

تاکنون اسامی ۶۰۱تن از شهیدان سرفراز قیام آبان‌ماه منتشر شده است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تاکنون اسامی ۶۰۱تن از شهیدان سرفراز قیام آبان‌ماه منتشر شده است

مریم رجوی: جنایت علیه بشریت که با کشتار آبان شروع شد با دستگیری‌های خودسرانه، شکنجه زندانیان و با بی‌اطلاع گذاشتن خانواده‌ها از سرنوشت فرزندانشان ادامه دارد. بی‌عملی چراغ سبزی برای ادامه و تشدید جنایت محسوب می‌شود

سازمان مجاهدین خلق ایران اسامی ۱۳تن دیگر از شهیدان قیام سراسری مردم ایران را منتشر کرد. به این ترتیب تاکنون اسامی ۶۰۱تن از شهیدان سرفراز قیام آبان‌ماه منتشر شده است.

به‌رغم گذشت بیش از یک‌ماه از قیام، رژیم آخوندی هم‌چنان به تلاش‌های خود برای پنهان کردن شمار واقعی شهیدان، مجروحان و دستگیر‌شدگان ادامه می‌دهد. امری که بیانگر وحشت شدید رژیم از عواقب بین المللی و داخلی ارتکاب جنایت بزرگ علیه بشریت است.

از سوی دیگر در آستانه چلهم شهیدان، رژیم هراسان از شکل گیری مجدد قیام، نیروی‌های سرکوبگر خود را در تهران و شهرستان‌ها به حالت آماده‌باش در آورده است. گشت‌های ضد ثارالله با لباس شخصی در خیابان‌های تهران حضور دارند. سپاه پاسداران کلیه مرخصی‌های افراد خود را تا اطلاع ثانوی لغو کرده است.

همزمان دسترسی به اینترنت در برخی شهرها مانند تهران و کرج قطع شده یا سرعت دسترسی به آن به‌شدت کاهش داده است.

جنایت علیه بشریت که با کشتار تظاهر‌کنندگان بی‌سلاح و بی‌دفاع در آبان‌ماه شروع شده با، دستگیری‌های جمعی و خودسرانه، شکنجه و سربه نیست کردن زندانیان، شکنجه و آزار ده‌ها هزار خانواده با بی‌اطلاع گذاشتن آن‌ها از سرنوشت فرزندانشان و با قطع ارتباطات و اطلاع رسانی ادامه دارد. سکوت و بی‌عملی به مثابه چراغ سبزی به رژیم ایران برای ادامه و تشدید جنایت علیه بشریت محسوب می‌شود.

جامعه جهانی را به اقدام فوری برای توقف کشتار در ایران فرا‌می‌خوانم. شورای امنیت باید این کشتار را که ۴۰روز است در ایران ادامه دارد جنایت علیه بشریت اعلام کند تا مسئولان آن که کسی جز خامنه‌ای، روحانی و دیگر سرکردگان رژیم آخوندی نیست در برابر عدالت قرار گیرند. ملل متحد باید یک هیات برای تحقیق پیرامون این کشتار بزرگ و دیدار با زندانیان قیام اعزام کند.

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]