• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی شورای امنیت را به محاکمه مسئولان قتل عام ۶۷ و چهار دهه جنایت در ایران فراخواند
شهریور-۰۳ ۱۳۹۷

مریم رجوی شورای امنیت را به محاکمه مسئولان قتل عام ۶۷ و چهار دهه جنایت در ایران فراخواند

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی شورای امنیت را به محاکمه مسئولان قتل عام ۶۷ و چهار دهه جنایت در ایران فراخواند

بايد جاسوسان و مزدوران آخوندها اخراج شوند و جامعه جهانی در كنار مردم ايران در قيام برای آزادی بايستد

روز شنبه ۳شهریور۱۳۹۷(۲۵اوت۲۰۱۸) مریم رجوی، در کنفرانسی به مناسبت سی امین سالگرد ۳۰هزار زندانی سیاسی قتل عام شده، که به‌طور همزمان و مرتبط در ۲۰ پایتخت و شهر بزرگ جهان برگزار شد، گفت:‌ سه دهه است كه جامعه جهانی نسبت به ‌قتل‌عام زندانیان سیاسی در ایران ساکت بوده است. در نتیجه آخوندها با آسودگی خاطر به ‌نقض حقوق بشر در ایران و سركوب تظاهرات و اعتراضات مردمی و عملیات تروریستی و جنگ‌افروزی و فاجعه‌آفرینی در خاورمیانه و سایر کشورها دست می‌زنند. حالا زمان آن است که به ‌این سكوت پایان داده شود.
وی شورای امنیت ملل‌متحد را فراخواند که ترتیبات محاکمه سران این رژیم و مسئولان این قتل‌عام و مسئولان چهار دهه جنایت علیه بشریت را فراهم کند. وی هم‌چنین تأکید کرد که جاسوسان و مزدوران رژیم باید از کشورهای غرب اخراج شوند و روابط با این رژیم كه امكانات دیپلوماتیك را به‌خدمت تروریسم دولتی درآورده، باید قطع شود و سفارت‌های آن بسته شوند. مریم رجوی افزود: زمان آنست كه جامعه جهانی در كنار مردم ایران در قیامشان علیه فاشیسم دینی حاكم بر ایران قرار گرفته و اراده آن‌ها برای تغییر رژیم را به‌رسمیت بشناسد.
در این کنفرانس که به‌طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس در جلساتی كه به دعوت جوامع ایرانی در ۲۰پایتخت یا شهر بزرگ در کشورهای فرانسه، آلمان، انگلستان، هلند، سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند، سوئیس، ایتالیا، بلژیک، اتریش، رومانی و کانادا برگزار شد. شماری از شخصیت‌های سیاسی، قانونگزاران و منتخبان، حقوقدانان و شخصیت‌های عالیرتبه دینی و نیز اعضا و نمایندگان جوامع ایرانی در اروپا و کانادا شرکت داشتند و سخنرانی کردند. شماری از شاهدان قتل‌عام‌ها، خانواده‌های قتل‌عام شدگان و زندانیان سیاسی سابق در مورد این جنایت ضدبشری شهادت دادند.
شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان جوامع ایرانی و شاهدان قتل عام۶۷ که در این کنفرانس سراسری و مرتبط سخنرانی کردند از جامعه بین المللی خواستند که از قیام مردم ایران برای تغییر رژیم و برقراری آزادی حمایت کنند و سیاستی قاطع علیه استبداد دینی حاکم بر ایران اتخاذ کنند. آن‌ها هم‌چنین به محکومیت نقض حقوق بشر و تروریسم رژیم و محاکمه آمران و عاملان قتل عام۶۷ که هم اكنون جزو بالاترین مقامات رژیم ملایان بوده و به‌طور مستقیم در سركوب تظاهرات‌های ضد حكومتی درگیر هستند، فراخواندند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳شهریور ۱۳۹۷ (۲۵ اوت ۲۰۱۸)

مریم رجوی شورای امنیت را به محاکمه مسئولان قتل عام ۶۷ و چهار دهه جنایت در ایران فراخواند

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]