اسفند-۱۹ ۱۳۹۸

شمار قربانیان کرونا از ۲۶۰۰نفر گذشته است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شمار قربانیان کرونا از ۲۶۰۰نفر گذشته است

آمار جانباختگان در قم به ۵۰۰نفر، تهران ۴۲۰نفر، گرگان ۲۰۴نفر، کاشان ۱۴۲نفر، اصفهان ۱۲۱ نفر، مشهد ۲۰۵نفر، قزوین ۹۸ نفر، استان کرمانشاه ۱۰۵نفر، استان گیلان۴۵۰ نفر و در استان البرز به ۹۵ نفر می رسد.

همایون یوسفی عضو مجلس ارتجاع و عضو «کمیته کشوری مقابله با کرونا» امروز گفت: «اوج این بیماری دو هفته آینده است» و تا «هفته آینده در کل کشور روزانه میزان بستری ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر می‌شود» .

در این وضعیت جنگ گرگ‌ها در داخل رژیم بالا گرفته است. علی نوبخت، رییس کمیسون بهداشت مجلس آخوندی تلویحا به نقش مخرب سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: «جریانات غیرپزشکی بر برنامه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری و مهار ویروس کرونا سایه افکنده است و مانع مهار این بیماری می‌شود». وی افزود «من مساله کرونا را فراتر از مسائل پزشکی می‌بینم و مسئله اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی و قضایی است… موضوع جدی گرفته نشده است».

دادستان کل قضاییه آخوندها نیز در نامه تهدیدآمیزی به وزیر بهداشت روحانی نوشت: «اخلال در نظام سلامت مردم، در حد افساد فی‌الارض است». غلامرضا حیدری، نماینده مجلس رژیم با اشاره به همین نامه با برآشفتگی گفت: «کسی که در قم نگذاشت کرونا در نطفه خفه شود، حکمش چه می‌شود؟ شیوع کرونا از قم شروع شد و باید از قوه قضاییه مطالبه شود که حکم کسی که مقاومت کرد و نگذاشت پیشگیری‌ها و محدودیت‌ها برای اماکن عمومی زودتر شروع شود چیست؟… ما در برخی از حوادث دروغ گفتیم. واقعیات در خصوص شیوع کرونا هم با تاخیر اعلام شد».

در چنین شرایطی بیمارستان‌های کشور به‌خاطر کمبود امکانات پیوسته وخیم‌تر می‌شود. دهها تن از پزشکان و پرستاران فداکار و انساندوست در جریان مداوای بیماران، خود به ویروس کرونا مبتلا شده و جان باخته‌اند.

خانم مریم رجوی با درود به این پزشکان و پرستاران شریف و وظیفه شناس و تسلیت به بستگان آن‌ها و جامعه پزشکی ایران گفت این زنان و مردان فداکار مایه مباهات و افتخار ملتی هستند که ۴۰سال است در برابر رژیم ضد بشری آخوندی تسلیم نشده و بر ارزش‌های ملی و انسانی خود پای می‌فشارد و در برابر استبداد دینی مقاومت می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ (۹ مارس۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]