• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: حمایت از اعتصابگران یك وظیفه میهنی و به مثابه حمایت از حقوق همه مردم است
آبان-۱۵ ۱۳۹۷

مریم رجوی: حمایت از اعتصابگران یك وظیفه میهنی و به مثابه حمایت از حقوق همه مردم است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: حمایت از اعتصابگران یك وظیفه میهنی و به مثابه حمایت از حقوق همه مردم است

امروز ۱۵ آبان ۱۳۹۷اعتصاب بازارایان در بخش‌های وسیعی از تهران و بسیاری از شهرهای ایران برای دومین روز متوالی به‌رغم اقدامات و تدابیر سركوبگرانه و بازدارنده نیروهای اطلاعاتی و انتظامی ادامه یافت.

امروز در تهران بازار فرش فروش‌ها و لوازم خانگی، در اصفهان بازار فرش فروش‌ها و صنایع دستی، در مشهد بازار سرشور، در تبریز بازار خیابان تربیت و بازار پوشاك و هم‌چنین بخش‌هایی از بازار كرمان، رودسر، بابل و دیگر شهرهای كشور در اعتراض به تورم، فقر و گرانی به اعتصاب خود ادامه دادند و بازاریان از باز كردن مغازه‌های خود خوداری كردند.
از سوی دیگر رانندگان كامیون و خودروهای سنگین امروز به ششمین روز از چهارمین دور اعتصاب خود ادامه دادند. این اعتصاب علاوه بر تهران بسیاری از استان‌های كشور از جمله اصفهان، هرمزگان، زنجان، گلستان، كرمانشاه، كرمان، آذربایجان غربی، مركزی، خراسان رضوی و یزد را در برگرفت.
كشاوزارن شهرها و روستاهای شرق و غرب اصفهان نیز امروز پنجمین روز خود را پشت سر گذاشتند. كشاورزان محروم خوراسگان، اصفهانك، دشتی، زیار، حیدرآباد، شاهكرم، وجاره، سمینا، خرم وخورچان، بیستون، اژیه، ورزنه، ودشت، كندون، زغمار، پیله وران، جور، قهدریجان، زرین شهر، گلدشت، كوشك، نجف آباد و فلاورجان در این تحصن و اعتراض مشاركت دارند.
مریم رجوی با درود به رانندگان، كشاورزان و بازاریان اعتصابی، عموم هموطنان به‌ویژه جوانان را به پشتیبانی از آنان فراخواند و گفت احقاق حقوق پایمال شده اعتصابگران حمایت از حقوق همه مردم ایران و یك وظیفه مبرم ملی و میهنی است. وی عموم ارگان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر و سندیكاها و اتحادیه های ذیربط در سراسر جهان را به حمایت از رانندگان، كشاورزان و بازاریان اعتصابی در ایران فراخواند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ آبان ۱۳۹۷(۶ نوامبر ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]