آذر-۱۴ ۱۳۸۸

دیدار با قهرمان مقاومت ضدفاشیستی نروژ

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار با قهرمان مقاومت ضدفاشیستی نروژ

خانم مریم رجوی با آقای گونار سونستبی قهرمان ملی مقاومت ضد فاشیستی نروژ در اسلو دیدار و گفتگو کرد.
آقای گونار سونستبی که یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های نروژ است، از آغاز مقاومت ضد‌فاشیستی نروژ در آوریل ۱۹۴۰ تا آزادی نروژ از اشغال فاشیست‌ها، مسئولیت‌های مهمی را در مقاومت به‌عهده داشت و هدف گسترده‌ترین پیگرد گشتاپو و مزدوران محلی فاشیست‌ها بود.
خانم رجوی در دیدار خود با آقای گونار سونستبی که روز شنبه چهاردهم آذر صورت گرفت، ضمن تجلیل از این قهرمان بزرگ و تمامی مبارزان مقاومت نروژ گفت: ارزش‌های مقاومت شما نه فقط به مردم نروژ، بلکه به تمامی بشریت و به همه انسان‌هایی تعلق دارد که در برابر فاشیسم و سرکوب آزادی وحقوق انسانی‌شان به مقاومت برمی‌خیزند و هم‌چون مردم و جوانان به‌‌پاخاسته و اشرف‌نشان ایران هرگزحاضر نیستند درمقابل دیکتاتور زانو بزنند.

گونار سونستبی با یادآوری حماسه‌های مقاومت مردم نروژ در برابر اشغال فاشیسم هیتلری گفت:
صحنه‌هایی که امروز به صفحاتی از تاریخ ما تبدیل شده است، وقایع زنده‌یی هستند که امروز در کشور شما جریان دارد و پایداری و اراده استوار زنان و مردان مقاوم شهر اشرف نمونه‌یی از این وقایع است.

وی افزود: برای دستیابی به دمکراسی و آزادی باید همواره جنگید، همواره جنگید و همواره جنگید. من می‌دانم وقتی کسی برای آزادی می‌جنگد به او مارک تروریستی می‌زنند همان‌طور که فاشیست‌های آلمانی به من و دوستانم تروریست می‌گفتند و خواستار دستگیری و اعدام ما بودند.
گونار سونستبی افکار عمومی نروژ، پارلمانترها، سیاستمداران این کشور را به حمایت از قیام و مقاومت مردم ایران فراخواند و ضمن اظهار تإسف عمیق از حمله مرگبار نیروهای عراقی در پایان ژوئیه به اشرف وجنایات ضدبشری که ه‌دستور سران رژیم تهران صورت گرفت، خواستار تضمین حقوق و سلامت و امنیت ساکنان اشرف و ممانعت از جابجایی اجباری آنان شد که می‌تواند به یک فاجعه انسانی منجر شود.
رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، با سپاسگزاری از گونار سونستبی، به‌عنوان تجسم وجدان بیدار مردم نروژ و سمبلی پرافتخار از مقاومت نروژ و اروپا در مقابل فاشیسم، فهرست اسامی و مشخصات۲۰هزارتن ازشهیدان مجاهد خلق را به‌عنوان گرانبهاترین هدیه این مقاومت همراه با یک تصویر کنده کاری شده از آرش کمانگیر قهرمان ملی و اسطوره‌یی ایران که توسط یک زندانی سیاسی مجاهد در زندان ساخته شده است، به قهرمان ملی و موزه مقاومت نروژ تقدیم کرد.
خانم مریم رجوی پس از ملاقات با آقای گونار سونستبی که در محل کار ایشان در موزه مقاومت ضد فاشیستی نروژ صورت گرفت از موزه مقاومت نروژ بازدید کرد.

خانم رجوی بعد ازظهر شنبه چهاردهم آذر، اسلو را به سوی پاریس ترک کرد.
درفرودگاه اسلو جمعی ازهموطنان وحامیان شریف و آزاده مقاومت اجتماع کرده بودند و با ابرازاحساسات میهنی خانم رجوی را بدرقه کردند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]