شهریور-۰۳ ۱۳۹۵

مریم رجوی خطاب به کنفرانسی در شهرداری ۲پاریس

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی خطاب به کنفرانسی در شهرداری ۲پاریس

آقای شهردار،
خانم‌ها و آقایان شورای شهر،
دوستان عزیز!
اجازه بدهید ابتدا در سالگرد آزاد‌سازی پاریس یاد قهرمانانی را كه زندگی خود را برای آزادی فدا كردند و درس پایداری دادند، گرامی بداریم. آن‌ها نشان دادند كه حتی اگر دشمن به نظر قدرتمند و شكست‌ناپذیر بیاید ما می‌توانیم و باید آن را شكست بدهیم.
این نیروی نظامی نبود كه پاریس را آزاد كرد بلكه ایمان به ارزش‌های انسانی بود و همین ایمان است كه كشور من را هم آزاد خواهد كرد. كشوری که توسط دیكتاتوری مذهبی به زنجیر كشیده شده است.

در حال حاضر ما در بیست‌و‌هشتمین سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی‌سیاسی در ایران هستیم، یك نسل‌كشی وحشتناك كه توسط دیكتاتوری مذهبی انجام شده است.
در تابستان سال۱۳۶۷، خمینی شخصاً حکم قتل‌عام زندانیان مجاهد را صادر کرد و نوشت «كسانی كه در زندان‌های سراسر كشور بر موضع نفاق خود پافشاری كرده و می‌كنند محارب و محكوم به اعدام می‌باشند».
رئیس قضاییه‌اش  از او سوال کرد که آیا  این حكم شامل حال زندانیانی هم می‌شود كه قبلا محكوم به زندان‌های محدود شده‌اند، خمینی پاسخ داد: «هر كس در هر مرحله اگر بر سر نفاق باشد، حكمش اعدام است. سریعا دشمنان اسلام را نابود كنید».
در این ماه، ۲۸سال بعد از قتل‌عام، یک فایل صوتی از جلسه منتظری جانشین وقت خمینی با مسئولان این قتل‌عام در بحبوحه كشتار زندانیان افشا شد. در این جلسه مسئولان قتل‌عام می‌گفتند از یک‌به‌یک اعضای مجاهدین سوال می‌کنند که آیا هم‌چنان به‌عقاید مجاهدین وفا دارند؟‌ اگر آن‌ها پاسخ مثبت بدهند اعدام‌ می‌شوند. هم‌چنین برنامه‌ریزی خود برای ادامه کشتار را تشریح می‌کردند.
منتظری در این جلسه می‌گوید: «مردم ایران از ولایت فقیه چند‌ششان‌ می‌شود»، و «بعداً خواهند گفت که خمینی یك چهره خونریز و سفاك بود» این «بزرگترین جنایت در جمهوری اسلامی»‌ است. منتظری در این جلسه فاش می‌كند كه خمینی از سه چهار سال پیش، تصمیم گرفته بود كه «همه مجاهدین از روزنامه‌خوان و مجله‌خوان و اعلامیه‌خوان‌ اعدام شوند»،
بر اساس این فایل صوتی، در میان قتل‌عام شدگان دختران ۱۵ ساله و زنان باردار نیز بوده‌اند. به‌خاطر این اعتراضات، منتظری از مقام خود عزل و تا پایان عمر در بازداشت خانگی بود.
شما ممکن است تعجب کنید که یکی از مسئولان آن قتل‌عام، یعنی پورمحمدی، امروز وزیر دادگستری دولت آخوند روحانی است.
دولت‌های غرب تا‌به‌حال درباره این کشتار سکوت کرده‌اند. در حالی که یک جنایت بزرگ علیه بشریت است. این سکوت برای عموم مردم ایران به‌ویژه خانواده‌های آن شهیدان بسیار دردناک است. ملل‌متحد هم تا به‌حال حتی از صدور یک قطعنامه معمولی در این مورد طفره رفته است.
سیاست مماشات یعنی همین. یعنی ذبح حقوق‌بشر در پای تجارت.
زمان آن رسیده که سازمان ملل قطعنامه‌یی در محکومیت این جنایت صادر کند. جامعه‌جهانی باید آخوندهای حاکم بر ایران را محاکمه کند.
ما یک جنبش دادخواهی را سازمان داده‌ایم، هم در داخل ایران هم در سطح بین‌المللی. این دادخواهی بخشی از جنبش سراسری برای آزادی ایران است. خانواده شهدا و این جنبش خواهان منتشر شدن اسامی شهیدان و مزارهای آنان و اسامی عاملان این جنایت می‌باشند.
 از همه شما و همه مدافعان حقوق بشر می‌خواهم در این دادخواهی، با مردم ایران همراهی كنند. متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]