• صفحه اول / پیام‌ها / رابین کوربت، وجدان والای مردم و نمایندگان مردم انگلستان، دوست بزرگ مقاومت ایران،جاودانه شد
بهمن-۳۰ ۱۳۹۰

رابین کوربت، وجدان والای مردم و نمایندگان مردم انگلستان، دوست بزرگ مقاومت ایران،جاودانه شد

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

رابین کوربت، وجدان والای مردم و نمایندگان مردم انگلستان، دوست بزرگ مقاومت ایران،جاودانه شد

در پی درگذشت لرد کوربت، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، خانم مریم رجوی، طی پیامی به‌روح پرفتوحش درود فرستاد و با دریغ و تأثر از فقدان او، که وجدان والای مردم و نمایندگان مردم انگلستان بود، گفت: امروز مقاومت ایران و به‌ویژه مجاهدان آزادی در اشرف یک دوست بی‌همتا، مردم انگلستان، یکی از مظاهر ستودنی دفاع از آزادی و دمکراسی و جامعه بشری، یک انسان بزرگ را ا ز دست داد.

رابین کوربت از حدود سه دهه پیش، با تمام اعتبار سیاسی و پارلمانی خود برای دفاع از حقوق پایمال شده مردم ایران و حمایت از مجاهدین و مقاومت ایران برای آزادی و حاکمیت مردم جنگید، علیه سیاست ننگین مماشات با فاشیسم مذهبی، مبارزه شجاعانه‌یی را به‌پیش برد، کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد را بنیاد گذاشت و در یک نبرد بی‌نظیر سیاسی و حقوقی برای حذف نام مجاهدین از لیست آخوند ساخته، در انگلستان و اتحادیه اروپا نقش تعیین‌کننده داشت. رابین کوربت، شورش مجسم انسانیت و آزادگی بود در برابر جهان فلاکت و مماشات، و وجدان ناآرام جهان انسانی بود در برابر بی‌عدالتی و استبداد.

او دشمن دیکتاتورها به‌خصوص دیکتاتوری ملاها بود، آن‌چنان که با شجاعت، مزدوران و شعبه‌های وزارت اطلاعات آخوندها را افشا می‌کرد و آن‌ها را غده‌های سرطانی می‌نامید که به جان جامعه بین‌المللی افتاده‌اند. اما همواره می‌گفت که با هوشیاری و آگاهی می‌توان و باید آنها را زدود.
مریم رجوی، درگذشت لرد کوربت را به خانواده و به‌ویژه همسر عزیز او، خانم ول هودسون (کوربت) ، به مردم و پارلمان انگلستان، به کمیته پارلمانی مجلسین بریتانیا برای ایران آزاد و به مجاهدان اشرف تسلیت گفت و تأکید کرد که تاریخ آزادی ایران پیوسته رابین کوربت را به‌یاد خواهد داشت. و ما همیشه به او افتخار می‌کنیم که در ظلمات نامردمی‌ها، گوهر بی‌همتای انسانی را درخشان کرد و در تاریک ترین ادوار تاریخ ایران به‌یاری ملت ما در نبرد با فاشیسم دینی شتافت.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]