مرداد-۲۸ ۱۳۸۸

پیام به جلسه زنان در آلمان

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به جلسه زنان در آلمان

نمایندگان محترم
خانم ها، آقایان

از فرصت صحبت با شما بسیارخوشوقتم.
و از توجه شما به وضعیت اضطراری اشرف تشکر می‌کنم.

امروز دقیقا ۲۲ روز از حمله به کمپ اشرف که محل استقرار ۳۴۰۰ عضو سازمان مجاهدین خلق ایران است می‌گذرد. این حمله توسط نیروهای تحت امر نوری مالکی و براساس «توافق دو جانبه» با خامنه‌ای صورت گرفت و هماهنگی آن را سپاه تروریستی قدس و سفارت رژیم در بغداد برعهده داشت.

در نتیجه این حمله وحشیانه، ۱۱ نفر از ساکنان اشرف شهید، ۵۰۰ مجروح و ۳۶ تن به گروگان گرفته شدند که برخی از آن‌ها شدیدا مجروح شده بودند و هم‌اینک در زندان و اعتصاب غذا به‌سرمی‌برند.
ساکنان اشرف، افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو هستند. گشودن آتش بر روی آن‌ها و کوبیدن تبر و میله آهنی بر سر و روی افراد بی‌دفاع، جنایت علیه بشریت است.
به‌خصوص، من می‌خواهم به رفتار وحشیانه مهاجمان نسبت به زنان در اشرف اشاره کنم. آن‌ها زنان را وسیعاً به تجاوز تهدید کردند. حتی تهدید کردند که تمام مردانِاشرف را قتل‌عام خواهند کرد تا پس از آن، محل‌های استقرار زنان را تصرف کنند.

زنان اشرف عمدتا از زندانیان سیاسی یا دانشجو یا فارغ التحصیلان دانشگاه‌های ایران و اروپا و آمریکا هستند
آن‌ها پیوستن به مقاومت و پایداری در اشرف را با طیب خاطر و چشم‌پوشی از شغل و رفاه شخصی انتخاب کرده‌اند تا مردم و کشورشان را آزاد کنند.

آن‌ها نه فقط برای خواهران خود در ایران، بلکه برای زنان تمام کشورهای منطقه، الگوی رهایی و آزادگی و پیش‌رفتند.
به‌همین دلیل، دفاع از اشرف، یاری رساندن به مبارزه علیه فاشیسم مذهبی، یعنی خطرِ مبرمِ صلح و امنیتِ تمامِ جهان است.

دوستان عزیز
جنایت نیروهای عراقی در اشرف و رفتار وحشیانه آن‌ها نسبت به زنان، به‌طور مضاعف اثبات کرد که مأموریت آن‌ها ، نه حفظ امنیت اشرف، بلکه سلب امنیت از آن است.
از ایالات متحده می‌خواهیم که به صورت موقت حفاظت شهر اشرف را برعهده بگیرد. به‌ویژه آن که نیروهای مهاجم، آرایش جنگی خود را حفظ کرده هر لحظه ممکن است به کشتار جدیدی در اشرف دست بزنند.
من امروز از دبیر کل ملل‌متحد خواستم یک هیئت ناظر سازمان‌ ملل با پرچم خود را در داخل اشرف مستقر کند تا زمانی‌که به‌عنوان یک راه‌ حل درازمدت یک نیروی بین المللی ذیصلاح حفاظت ساکنین اشرف را به‌عهده بگیرند،

من سازمان‌های مدافع حقوق‌بشر و مدافع حقوق زنان را به حمایت از زنانی که در صف مقدم قیام هستند و به حمایت از هزار زن قهرمان در اشرف فرا‌می‌خوانم.

از شما دوستان عزیز می‌خواهم که از دولت آلمان بخواهید که حقوق ساکنان اشرف حمایت کرده ، جنایت وحشیانه دولت مالکی در اشرف را محکوم کنند.
از شما هم‌چنین می‌خواهم که دولت‌تان را به حمایت از قیام کنندگان در ایران ترغیب کنید. قیامی که سر باز ایستادن ندارد و تا سرنگونی رژیم ملاها ادامه خواهد داشت. آن‌چه در ایران می‌گذرد شروع پایان دیکتاتوری مذهبی است.

در پایان صمیمانه‌ترین تشکراتم را از شما نمایندگان محترم و دوستان مقاومت و مردم ایران ابراز می‌کنم.
من هرگز حمایت و مهمان‌نوازی شما را در سفری که به کشور شما داشتم فراموش نمی‌کنم.
متشکرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]