مرداد-۰۶ ۱۳۹۱

سخنرانی در افطار ماه مبارک رمضان در اورسورواز

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در افطار ماه مبارک رمضان در اورسورواز

سخنرانی در افطار ماه مبارک رمضان در اورسورواز ، گرامیداشت شهیدان اشرف در ۶و۷مرداد۸۸،همبستگی با قیام مردم سوریه

با خیر مقدم به همه خواهران، برادران و دوستان گرامی به خصوص مهمانان عالی‌قدر از کشور برادرمان سوریه، نمایندگان مردم قهرمان و جنگاوری که در مقابل دیکتاتوری حاکم بر سوریه یعنی نظام بشار اسد با تمام قوا ایستاده اند و اکنون به سمبلی برای کل منطقه تبدیل شده‌اند.
ما امشب این افطار و این ماه مبارک را به‌یاد و به‌نام همه شهدای سوریه، شهدای مردم ایران، به‌ویژه شهدای اشرف در این سالیان و همبستگی بین مردم سوریه و مردم ایران، مقاومت سوریه و مقاومت ایران آغاز می کنیم. انشاالله که در آینده نزدیک مردم سوریه از شر دیکتاتوری بشار اسد خلاص می‌شوند و مردم ایران از شر دیکتاتوری ملاهای حاکم بر ایران.

بسم‌الله الرحمن الرحیم
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذی اُنْزلَ فیه الْقُرْآنُ هُدًى للنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ منَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ
حضار محترم!
خواهران و برادران!
آغاز ماه مبارک رمضان را به همه شما تبریک می‌گویم؛ تبریک به هموطنان‌مان و به مسلمانان در فرانسه و تمام جهان، به‌خصوص قیام‌کنندگان‌ شجاع و سرفراز در سوریه و مجاهدان‌ آزادی‌ ایران در اشرف و لیبرتی.
رمضان‌ امسال، رمضان‌ ارتش آزاد قهرمان‌ سوریه و رمضان‌ مجاهدان‌ آزادی ایران است که به بالاترین عبادت و تقواپیشگی، یعنی قیام برای آزادی، برخاسته‌اند.

در سومین سالگرد پایداری‌ سرخ‌فام اشرفی‌ها در ۶ و ۷ مرداد و در بیست و چهارمین سالگرد حماسه بزرگ فروغ ‌جاویدان هستیم. با درودهای بیکران به شهیدان و قهرمانان‌ راه آزادی مردم ایران، نیت می‌کنیم روزه بداریم برای تقوا و طاقت و نبرد صد برابر جهت آزادی و رهایی ایران اسیر و خلق محبوب‌مان در ایران قربةً الی‌الله.
درباره مفهوم تقوا که هدف عبادت ماه رمضان است مسعود رجوی رهبر مقاومت گفته است: رهایی و تزکیه یک فرد وقتی اصالت دارد که در خدمت جامعه باشد. او تقوا را مکانیزمی برای صیانت آدمی از پسرفت و آسیب و خودبه‌خودی‌گرایی و تضمین پیشرفت او دانسته است و نتیجه می‌گیرد که تقوا ضد تسلیم وضدسازش است.
ماه رمضان هم‌چنین ماه شبهای قدر است که قدرت لایزال انسانی برای تغییر سرنوشت را یادآوری می‌کند؛ برای خلق تقدیر تازه‌یی عاری از استبداد و اجبار و بردگی دینی و برای دوران‌ تازه‌یی براساس آزادی و انتخاب آزادانه همه انسانها.

خواهران و برادران!
نبرد برای تقدیر تازه اکنون در سوریه شعله ور است.
تقوا و مجاهدت ما برای رهایی و رقم زدن‌ قدر و سرنوشتی براساس آزادی به هم پیوسته است و هرچه زمان ‌می‌گذرد، این پیوستگی بیشتر می شود. کما این‌که دشمنان‌ آزادی و دشمنان‌ خلق‌ها هم درکنارهم قرار گرفته‌اند.
آخوندهای حاکم برایران نه تنها مردم ایران را به بند کشیده اند، بلکه همه قوای اهریمنی خود را برای مداخله در کشورهای عربی و مسلمان، و دراین روزها به‌خصوص برای نگهداری دیکتاتور خونریز سوریه، به‌کار می‌گیرند.
همین هفته پیش بود که ولایتی مشاور بین‌المللی خامنه‌ای گفت اگر بشار اسد سرنگون شود، محور منطقه‌یی ما از‌بین می رود. آخوندها، سپاه موسوم به قدس و باندهای تروریست و پول‌های کلان‌ خود را به سوریه سرازیر می‌کنند و دولت دست‌نشانده خود در عراق را هم سرپل کمک‌رسانی به رژیم اسد کرده‌اند؛ چه از طریق آسمان‌ عراق و چه از طریق راه‌های زمینی آن.آخوندها دم از اسلام می‌زنند، ولی در قتل‌عام وکشتار بیرحمانه مردم مسلمان و بی‌دفاع سوریه، با تمام توان شرکت دارند. به‌راستی که آنها بدترین دشمنان‌ اسلام و مسلمانان هستند به قول قرآن: وَهُوَ أَلَدُّ الْخِصَامِ.

آنها می‌ترسند که با سرنگونی رژیم اسد جغرافیای سیاسی منطقه، از لبنان و فلسطین تا عراق، به سود نیروهای دموکراتیک و به زیان‌ رژیم ولایت فقیه دگرگون شده و طراحی آخوندها برای صدور ارتجاع و تشکیل هلال به‌اصطلاح شیعی بر باد برود. اما اراده خلق‌های منطقه، از ایران تا کشورهای عربی و مسلمان، می خواهند به دیکتاتوری و به‌خصوص به سلطه رژیم ولایت فقیه پایان بدهند و خدا بر نصرت و پیروزی آنها تواناست: وَ إنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهمْ لَقَدیرٌ
دراین میان غرب هم نقش نظاره‌گر منفعل را در بحران‌ سوریه برعهده گرفته است. این مماشاتگران هر ادعایی هم که داشته باشند،کارشان فقط درخدمت دیکتاتور خونریز سوریه و فاشیسم دینی حاکم بر ایران است. شگفت‌انگیز است که از کمک به مردم سوریه طفره می‌روند، اما مردم سوریه، قهرمانانه با چنگ و ناخن و دندان و با قیمت بسیار زیاد ایستادگی می کنند و هر روز شهدای زیادی از زن و مرد حتی کودکان خردسال فدیه راه آزادی می‌کنند. درود بر مردم قهرمان سوریه.

بگذارید به‌مناسبت ماه رمضان همه مسلمانان و همه مردم جهان را به یاری مردم سوریه و ارتش آزادی آن ‌فرا‌بخوانیم. از جانب مردم و مقاومت ایران گرم‌ترین درودها را نثار رزمندگان ارتش آزاد ملت سوریه می‌کنیم و به آنها می‌گوییم در این لحظه مردم ایران و تمام ملت‌های آزادیخواه منطقه در کنار شما هستند، در غم‌ها و رنج‌هایتان شریکند و برای پیروزی رزم فداکارانه و شجاعانه شما دعا می‌کنند. دعا کنیم که ماه رمضان و شب‌های قدر امسال، قدر آزادی و رهایی مردم سوریه را رقم بزند. انشاالله.

حضار محترم!
پهنه دیگر نبرد برای سرنوشت و تقدیر تازه، پایداری مجاهدان‌ آزادی در برابر فشارهای سرکوبگرانه‌یی است که تحت هدایت رژیم ولایت فقیه و به‌دست دولت عراق اعمال می‌شود. آخوندها می‌خواهند اپوزیسیون اصلی خود را که مهم‌ترین نیروی هدایت کننده اوضاع جامعه ایران به سمت سرنگونی رژیم است از میان بردارند. چراکه از سیر تحولات کنونی به شدت نگرانند؛ هم ازبابت بن بست اتمی و تحریم‌های بین‌المللی، هم از بابت سقوط محتمل حکومت سوریه و تحولات منطقه و هم از بابت شدت نارضایتیهای اجتماعی و بحران فزاینده گرانی که اعتراضات مردمی را تشدید کرده است.
بی دلیل نیست که خامنه ای توطئه و فشار علیه مجاهدان‌ اشرف ولیبرتی را تشدید کرده و می خواهد آنها را به‌دست دولت مالکی درعراق، سرکوب کند و به بند بکشد.
بله! اینست سرچشمه محدودیت‌ها و فشارهای ضدبشری علیه آنها. حداقل حقوق انسانی‌شان محدود می‌شود. در ابتدایی‌ترین نیازهای حیاتی، مثل آب و برق و غذا و دارو و مصونیت از گرما و در پایه‌‌ای‌ترین حقوقشان، مثل حق رفت و آمد و حق مالکیت بر اموالشان. اما آخوندها و دولت دست‌نشانده آنها در عراق همین حداقل‌های غیر قابل اجتناب را به گروگان گرفته‌اند. زیرا می‌خواهند شرائط یک زندان با اعمال شاقه را برای ساکنان‌ لیبرتی کامل کنند. و به همین‌خاطر بر سر جابه‌جایی آنها اکنون یک کشاکش بزرگ در جریان است که ابعاد بین‌المللی پیدا کرده و مداخله و اعتراض بسیاری از هزاران پارلمانتر و حقوقدان و رهبران‌ عالیقدر مذهبی را علیه این فشارهای ضدانسانی برانگیخته است.
هدف آخوندها و عوامل عراقی آنها معلوم است! ولی چرا آمریکا و فرستاده سازمان ملل به‌جای واداشتن دولت عراق به تأمین نیازهای انسانی، اشرفی‌ها را برای دست برداشتن از حقوق‌شان تحت فشار گذاشته‌اند؟ چرا به‌جای ظالمان و قاتلان قربانی را هدف قرار داده‌اند؟
اظهارات رئیس یونامی در اجلاس اخیر شورای امنیت نمونه تأسف‌باری در این زمینه است: تمجید از دولت عراق در حالی که از زندان‌سازی لیبرتی دست برنمی‌دارد. و نکوهش ساکنان‌ لیبرتی به جرم درخواست ابتدایی‌ترین نیازهای زیستی مانند آب آشامیدنی.
جامعه جهانی نباید اجازه بدهد که آخوندها با استفاده از چنین گزارش‌هایی، فاجعه انسانی دیگری علیه مجاهدان‌ آزادی تحت نام ملل متحد شکل بدهند. من هم‌چنین به ایالات متحده هشدار می‌د‌هم که بیش از این به طرح‌های جنایتکارانه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و دست نشاندگانش در عراق میدان ندهد.
بله! بی‌عملی ننگین در قبال نسل‌کشی در سوریه، آن روی سکه سر فرودآوردن در مقابل زندان‌سازی لیبرتی است.

در آغاز ماه رمضان، در پیشگاه خدای بزرگ دست به دعا برمی‌داریم و نجات و آزادی ملت اسیرمان از چنگال سلطنت خون‌آشام ولایت فقیه را مسألت می‌کنیم.
ای خدای مظلومان و سرکوب شدگان!
زندانیان‌ را در سیاه‌چال‌های خامنه‌ای در سراسر کشور طاقت و توان هر چه بیشتر عطا کن.
به فریاد هموطنان‌ محروم و فقیری برس که پشت‌شان زیر بار گرانی و بیکاری و غارت و ظلم و بیداد این رژیم، خم‌شده است. دعای آنها را که برقراری آزادی در ایران زمین است اجابت کن.

بار خدایا!
خواهران و برادران‌ ما در سوریه خون‌فشان را نصرت بخش.
هیولای قتل‌عام و نسل‌کشی در این کشور را در هم بشکن.
دست آخوندهای تهران را از این کشور قطع کن.
و مقاومت و قیام دلیرانه مردم سوریه را به پیروزی برسان.

خدایا!
مسعود رجوی رهبر این مقاومت را در امان‌ خودت نگهدار.
گزندها و بدی‌ها را از او دور ساز و او را با قدرت خود نصرت ببخش.

پروردگارا!
اکنون رژیم ولایت فقیه و وابستگانش شرایط یک زندان را بر مجاهدان‌ آزادی در لیبرتی تحمیل کرده‌اند.
نصرت و یاری خود به آنها را صد چندان کن.
هم‌چون پیشوای تاریخی‌شان امام موسی کاظم(ع) که سال‌ها در زندانی در بغداد بود، پیروان او اکنون در بغداد در اسارت و محدودیتند. خدایا بر طاقت و مقاومت‌شان بیفزا!
عزمشان را محکم و پایداری‌شان را خلل‌ناپذیر کن!
عزت و سرفرازی شان در میان مردم ایران و جهان را بیشتر و بیشتر کن.
آزارها و محدودیت‌های ضدانسانی علیه آنها را در هم بشکن.
شقاوت دشمنانشان را به خودشان برگردان.

ای توان و تکیه‌گاه ما به هنگام سختی و شدت!
ای امید ما، ای همراه ما، ای پناه ما، ای راهنمای ما !
هیچ سختی نیست که با تو آسان نشود و هیچ مشکلی نیست که با یاد تو سامان نگیرد.
خدایا به ما طاقت و توان‌ ایستادگی و نبرد صدبرابر عطا کن.
و خدایا روزگار آزادی و عدالت برای مردم ستمزده ایران را نزدیک کن.

انَ‌اللهَ وَ مَلائکتَهُ يُصَلونَ عَلَی‌النَبی یا اَیهالَذینَ آمَنُوا صَّلُوا عَلیه وَ سَلَمُوا تَسْلیما

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]