تیر-۱۹ ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس عربی اسلامی

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس عربی اسلامی

اتحاد علیه جنگ افروزی رژیم آخوندی در منطقه و حمایت از مقاومت ایران

 

نمایندگان محترم! خواهران و برادران گرامی!
به همه شما سلام می‌کنم.از دیدن تک تک شما که پیام‌آوران همبستگی و همدلی ملتهای برادر ما در آسیا و آفریقا هستید، عمیقا خوشحال و مفتخرم.
آنچه که در لحظه خطیر کنونی همه ما را در کنارهم قرار داده و در یک صف واحد محکم و استوار ایستاده‌‌ایم، جنگ مهیبی است که رژیم ولایت فقیه با تمام قوا علیه مردم کشورهای منطقه برانگیخته است.
جنگی که بیش از سه‌دهه است علیه مردم ایران و پیشتازان آن در جریان است و امروز رسما و علنا خواهران و برادران ما در سوریه، عراق، لبنان و سایر کشورها را هدف گرفته است. به‌ویژه در این سه کشور، یعنی سوریه، عراق و لبنان، این خواهران و برادران ما هستند که هر روز به خاک و خون کشیده می‌شوند. این تازه بخش اعلام شده این جنگ است، و آن چیزیست که هیچکس در دخالت صددرصد رژیم ملاها، در آن شکی ندارد.

 

اما بخش اعلام نشده این جنگ در یمن، عربستان سعودی، ترکیه، افغانستان و بسیاری دیـگر از کشورهای منطقه در جریان و در حال پیشروی است.
هدف رژیم آخوندی نجات حاکمیت درمانده و رو به سقوط نظام ولایت فقیه است. به همین دلیل برایش فرقی نمی‌کند که قربانیانش چه کسانی باشند. شیعه یا سنی، مسلمان یا غیر مسلمان. برای این رژیم، آنچه که مهم است، بقای حکومت است.
خامنه‌ای که در روزگار ما بالاترین مصداق اَلَدُالْخصام اسلام و مسلمانان است، این جنگ کثیف را با دجالیت تمام در لفافه دفاع از اسلام و به‌قول خودش مبارزه با آمریکا و اسرائیل پیش می‌برد.
نسل کشی و جنایت علیه بشریت که در سوریه جاری است همه جهان را بهت زده کرده است. می‌دانید که علاوه بر پاسدارانی که مستقیما از ایران به سوریه فرستاده می‌شوند، حزب‌الشیطان از لبنان و مزدورانش از شهرهای مختلف عراق و حتی مزدورانش از یمن را به جنگ با مردم سوریه، بسیج و روانه کرده است.

اگر دخالت تمام‌عیار رژیم ملاها در سوریه نبود شک نکنید که قیام مردم سوریه در همان ماه‌های اول به پیروزی قطعی می رسید
ده سال پیش من هشدار دادم که خطر دخالت آخوندها در عراق صدبار بیشتر از خطر اتمی ملاهاست. و اکنون می‌بینید که چگونه پیشروی آن‌ها از ده سال پیش در عراق، کشورهای دیگر منطقه را در برمی‌گیرد.
به عراق مصیبت زده نگاه کنید. از ۳۳سال پیش خمینی با شعار فتح قدس از طریق کربلا، درصدد اشغال این کشور بود. و حالا بعد از خروج قوای آمریکا، اشغال عراق توسط آخوندها به‌طور کامل انجام شده است. در واقع اکنون باید گفت که عراق، تحت اشغال حکومت ملاهاست و با یک دولت دست‌نشانده خامنه‌ای و نهادهای امنیتی که تحت کنترل نیروی تروریستی قدس به‌طور تمام عیار کار می‌کنند، تحت اشغال حکومت ملاهاست.
به لبنان نگاه کنید که چگونه آخوندها سرنوشت آن را از طریق حزب الشیطان به گروگان گرفته و آتش جنگ را به درون این کشور هم کشیده‌اند.
ما بارها گفتیم و باز هم تکرار می‌کنیم که این رژیم، بمب اتمی را نیز قبل از هر چیز برای اعمال سلطه و هژمونی بر کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهد، بقیه‌اش بهانه است.

حالا در بحبوحه جنگ سوریه، آخوندهای حاکم بر تهران صریحا می‌گویند سوریه استان سی‌وپنجم ماست. شما می‌دانید که ایران ۳۱ استان دارد. حالا ملاها چگونه حساب کردند که سوریه استان سی و پنجم شده؟ لابد استانهای ۳۲، ۳۳و ۳۴ عبارت‌است از عراق و لبنان و فلسطین!
آن‌ها به‌درستی می‌گویند چنانچه سوریه را از دست بدهیم، تهران را نمی‌توانیم نگه داریم. این اعتراف صریح سران رسمی رژیم ملاهاست. پس تمام دعوا بر سر تهران است که آخوندها آن را در قبال مقاومت و قیام مردم ایران به‌شدت در خطر و آسیب‌پذیر می‌بینند.
انقلاب سوریه، نقش و ماهیت شیطانی و جنایتکارانه به‌اصطلاح حزب‌الله را برملا کرده و شما می‌دانید که تشکیل این حزب الشیطان، سرمایه‌گذاری ۳۰ ساله رژیم ملاها بوده است. حالا اکثریت عظیم اعراب، مانند مردم ایران، به حزب‌الشیطان به مثابه یک باند جنایتکار که زائده سپاه پاسداران است و برای حفظ منافع رژیم آخوندی تلاش می‌کند و حاضر است دست به هر جنایتی بزند، نگاه می‌کنند.

بله، حقیقت اساسی این‌است که این رژیم، دشمن مشترک تمام بشریت، به‌ویژه خلق‌های منطقه است. و به‌همین دلیل، وظیفه مبرم همه ملت‌ها و دولت‌های منطقه، این‌است که در برابر این جنگ ضدبشری و در برابر این نظام ولایت سفیانی که نظامی‌است ضدبشر، بایستند.
پایداری مقاومت ایران، به‌ویژه مجاهدان اشرف و لیبرتی، بخش مهمی از همین مبارزه ضروری و سراسری است. آن‌ها بخشی از جنبش سازمانیافته‌یی هستند که هدف آن به زیر‌کشیدن نظام ولایت فقیه و جایگزینی آن با یک نظام دموکراتیک و پیشرفته است.

دوستان گرامی!
اجازه بدهید رئوس دیدگاهها و برنامه عمل مقاومت ایران در ارتباط با شرایط کنونی منطقه و نقش خطرناک رژیم ایران در آن را به اختصار به اطلاع شما برسانم. امیدوارم پس از بحث و مشورت با شما بتوانیم همه امکانات و تواناییهای خودمان را حول پیشبرد و تحقق این اهداف بسیج نموده و آن را تبدیل به یک برنامه عمل مشترک برای جمع خودمان بکنیم.

۱. امروز رژیم ضدانسانی و ضداسلامی حاکم بر ایران، یک جنگ اعلام شده علیه مردم سوریه و عراق و لبنان به راه انداخته است. این، ادامه جنگ این رژیم علیه مردم ایران است که خواهان سرنگونی رژیم ولایت فقیه هستند.

۲. بدون دخالت همه جانبه رژیم ایران و حزب‌الشیطان که تحت امر سپاه قدس است که از اوایل قیام مردم سوریه شروع شده، دیکتاتور این کشور بسیار زودتر سقوط کرده بود و این همه قربانی به‌جای نمی‌گذاشت.

۳. جنگ جنایتکارانه رژیم تهران در سوریه، نه از موضع قدرت، بلکه ناشی از وحشت این رژیم از سرنگونی خودش می‌باشد. سقوط بشار اسد، بزرگترین ضربه استراتژیک به ملایان حاکم بر ایران است و مقدمه سقوط آن‌ها و دولت دست‌نشانده آن‌ها در عراق است. به همین خاطر است که برای آن‌ها سقوط دمشق، به‌مثابه سقوط تهران است.

۴. قیام مردم سوریه و پایداری ستایش‌انگیز آن‌ها در مقابل ائتلاف شوم بشار اسد، فاشیسم دینی حاکم بر ایران، دولت دست نشانده‌اش در عراق و حزب الشیطان، یک پدیده نوین در جهان امروز است که شایسته حمایت همه کشورها و ملت‌های منطقه و جهان است. این اتحاد بین‌المللی علیه قیام مردم سوریه، یک اتحاد شوم و ضدبشری است.

۵. قیام مردم عراق علیه اشغال پنهان کشورشان توسط رژیم آخوندی و دولت دست نشانده‌اش در عراق که به‌رغم اقدامات سرکوبگرانه، شش ماه است ادامه دارد، باید مورد حمایت قرار گیرد تا از ادامه سرکوب و کشتار در عراق و بالا گرفتن یک جنگ فرقه‌یی که خواست رژیم ایران است، جلوگیری شود.

۶. رژیم ایران و دخالتش در سوریه و عراق و لبنان، هیچ ربطی به اسلام و مسلمانان شیعه ندارد. خامنه‌ای جنایتکاری است که با به‌راه انداختن جنگ مذهبی، درصدد حفظ سلطه شوم خود است. تعداد شیعیانی که به‌دست این رژیم در ایران و عراق به ‌شهادت می‌رسند. از برادران و خواهران اهل تسنن ما که توسط این رژیم به‌شهادت رسیدند، اگر بیشتر نباشد، کمتر نیست.

۷. رژیم آخوندی که با انواع بحران‌ها مواجه است، در حضیض ضعف به سر می برد و با استفاده از سیاست‌های بغایت مماشات‌گرانه و ضعیف جامعه جهانی، به‌خصوص آمریکا، به خود جرأت داده است که به این مداخله قانون‌شکنانه و این کشتار بی‌سابقه در سوریه دست بزند. بی‌عملی قدرت‌های جهانی در مقابل جنایت این رژیم و متحدانش در منطقه، به‌ویژه در سوریه، بسیار نفرت‌انگیز است. ما خواستار حمایت فعال سیاسی، اقتصادی و نظامی از مردم سوریه و ارتش آزاد در مقابله با این جبهه شیطانی هستیم.

۸. رژیم ایران، بیش‌ترین تهدید را از جانب اپوزیسیون سازمان‌یافته خود، به‌ویژه مجاهدین خلق و مجاهدان اشرف و لیبرتی در عراق، احساس می‌کند. این رژیم و دولت دست نشانده‌اش در عراق با تمام قوا درصدد نابودی ساکنان لیبرتی هستند، به همین دلیل، دفاع و حمایت از مجاهدان اشرف و لیبرتی یک وظیفه انسانی و اسلامی و یک اقدام ضروری برای مقابله با آتش جنگی است که این رژیم برای حفظ خود در منطقه و در کلیه کشورهای برادر ما، برافروخته است.

حفاظت آن‌ها باید تأمین شود، و تنها راه‌حل همچنان‌که همه خواهران و برادران ما در همه این کشورها بارها اعلام کرده‌اند، بازگشت سریع آن‌ها به اشرف است. آری، آنچه که در حال حاضر، امنیت نسبی آن‌ها را تأمین می‌کند، بازگشت هرچه سریعتر همه آن‌ها به اشرف است.

۹. رئیس‌جمهور جدید این رژیم، از بالاترین مهره‌های ماشین جنگی و صدور تروریسم و سرکوب است. تا آنجا که به پروژه‌های اتمی و مداخلات منطقه‌یی برمی‌گردد هیچ تفاوتی با خامنه‌ای و احمدی‌نژاد ندارد و در همین مدت کوتاه، هیچ فرصتی را برای حمایت از دیکتاتور سوریه از دست نداده است. ما دولت‌های عرب را از هر گونه سوء‌تفاهم در این رابطه برحذر می‌داریم و خواستار قطع کامل رابطه با این رژیم هستیم. زیرا هر رابطه‌یی با رژیم ملاها، به ضرر خلق‌های منطقه، به‌ویژه، سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و سایرکشورهاست.

۱۰. ما همه دولت‌ها و ملت‌های منطقه را به تشکیل یک جبهه واحد برای مقابله و درهم شکستن جبهه تطرف(افراطی‌گری) و بنیادگرایی به سرکردگی رژیم ایران و دولت دست‌نشانده‌اش در عراق و همچنین رژیم سوریه فرامی‌خوانیم. این تنها راه دور کردن منطقه از یک جنگ فرقه‌یی خونبار است. این لازمه پایان دادن به کشتار مردم بیگناه سوریه است.

بنابراین برای پیشبرد نبرد علیه این جبهه بنیادگرایی، باید یک جبهه متحد از همه مردم آزادیخواه، در منطقه تشکیل شود تا بتواند به کشتار مردم سوریه، عراق و ایران خاتمه دهد و بتواند جلوی یک کشتار فرقه‌یی را در این منطقه بگیرد.
در این مبارزه که سالیان است چنگ در چنگ با رژیم ولایت فقیه هستیم، خوشبختانه تنها نیستیم و از حمایت خواهران و برادرانی مثل شما برخورداریم که در هر شرایط سختی با این مقاومت ، به‌ویژه پیشتازان آن‌ها در اشرف و لیبرتی، همراهی و آن‌ها را حمایت کرده‌اید.

با درود مجدد به تک تک شما، و با تشکر از حمایت‌های شما.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]