بهمن-۱۷ ۱۳۸۸

مراسم بزرگداشت رهبر فقید فلسطین در اورسورواز

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مراسم بزرگداشت رهبر فقید فلسطین در اورسورواز

قبل ازهرچیز به احترام رهبر فقید فلسطین یاسر عرفات یک دقیقه سکوت کنیم…
درگذشت عرفات نه تنها مردم فلسطین و دنیای عرب، بلکه همه جهان را در سوگ و اندوه فرو برد.
در روزهای آخرماه مبارک رمضان، به‌خاطر درگذشت عرفات همه ما متأسف و متأثر و هم‌درد ملت داغدار و دردمند فلسطین هستیم.
واقعیت این است که مقاومت ایران، یک دوست بزرگ و مردم فلسطین و کل منطقه وجهان یک رهبرشایسته و مسئول و یک قهرمان صلح را ازدست دادند.
باید تأکید کنم که مردم و مقاومت ایران به طورخاص سوگوارند. زیرا عرفات یار و غمخوار و همراه مجاهدان و مقاومت ایران بود.
به همین دلیل، اجازه بدهید یک بار دیگر درگذشت رهبر فلسطین را از سوی مردم و مقاومت ایران به مردم فلسطین به دولت و سازمان آزادیبخش فلسطین و به همسرش خانم سهی عرفات تسلیت بگویم.

مردم و مقاومت ایران سه روز را رسماً در سوگ عرفات عزا دارند ولی خاطره عرفات برای همیشه در دلهای ما زنده است و با مقاومت ما عجین شده است. خاطره رادمردی بزرگ و مجاهدی کبیر که براستی سمبل پنجاه سال مبارزه، آرمان و آلام فلسطینیان بود و حالا درگذشت او یک فقدان عظیم، هم برای ملت فلسطین و هم برای جامعه بین المللی است.

آخوندهای مرتجع حاکم برایران، در نقطه مقابل مردم و مقاومت ایران، نه تنها دوست‌دار عرفات نبودند، بلکه عمیقاً نسبت به رهبرمقاومت فلسطین کینه و دشمنی داشتند. از هیچ اهانت و توطئه‌یی علیه او فروگذار نکردند. حتی فتوای قتل او را هم صادر کردند و همین حالا هم در وفات عرفات شادی می‌کنند و در همین ایام هم درمنت‌های پستی ودنائت از تخفیف و توهین علیه عرفات رویگردان نیستند.
اما تا آن‌جا که به مردم ایران و به مقاومت ایران مربوط می شود، مسئول شورای ملی مقاومت ایران، مسعود رجوی، همواره از عرفات به عنوان سمبل فلسطین و رهبر مقاومت فلسطین یاد کرده و مواضع عرفات را درهدایت جنبش فلسطین به رسمیت شناخته و مواضع ننگین و خائنانه رژیم آخوندی علیه عرفات و جنبش فلسطین را قاطعانه محکوم کرده است.

البته از آنجا که آخوندهای خمینی صفت، به غایت منفور هستند. برای مردم ایران یاوه‌های آخوندی هم تأیید دیگری است براین که عرفات مدافع صادق حقوق مردمش بود.
به همین دلیل، مردم فلسطین به او عشق می ورزند و به راهش ایمان دارند و حقیقت این است که عرفات در آرمان فلسطین و در ملت فلسطین زنده است وشعله‌های فروزان عشق مردم فلسطین به ابوعمار، ضامن تداوم راه او تا نیل به پیروزی نهایی است.
این واقعیت در همین روزها بار دیگر در اشک‌ها و فریادهای مادران و پدران، جوانان و کودکان فلسطینی در فراق عرفات و در بوسه های وداعی که بدرقه سفر آخرینش میکردند، چشم جهانیان را خیره کرد ونشان داد که ابوعمار در قلب فلسطین جاودانه است .
به یاسر عرفات درود می‌فرستیم و یادش را همیشه گرامی می‌داریم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]