اردیبهشت-۰۱ ۱۴۰۰

اعتراض و خیزش غارت‌‌شدگان بورس در تهران، مشهد، اصفهان و تبریز

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراض و خیزش غارت‌‌شدگان بورس در تهران، مشهد، اصفهان و تبریز

خانم مریم رجوی: خیزش و اعتراض غارت‌شدگان بازتاب خشم و نفرت عموم مردم ایران علیه تمامیت رژیم است.

امروز، چهارشنبه اول اردیبهشت، شمار زیادی از مردمی که اموال و اندوخته‌هایشان توسط رژیم آخوندی در بازار بورس غارت شده است، در تهران، مشهد، اصفهان و تبریز دست به اعتراض و راهپیمایی زدند و علیه خامنه‌ای، روحانی، رییسی و مجلس آخوندها شعار دادند و نمایش انتخابات ریاست جمهوری آخوندها را تحریم کردند.

غارت‌شدگان در تهران مقابل تالار بورس تجمع کرده و خیابان را بستند. در مشهد، غارت‌شدگان مقابل استانداری تجمع کردند و دست به راهپیمایی زدند. در اصفهان معترضان در مقابل سازمان بورس در چهارباغ تجمع کردند.

معترضان شعار می‌دادند: «مرگ بر روحانی»، «دولت خیانت می‌کند رهبر حمایت می‌کند»، «ای رهبر آزاده دزدی مگر آزاده»، «فرمانده کل قوا زندگی‌مون رفت رو هوا»، «دزدی از جیب ملت سکوت بیت رهبر»، «روحانی بی‌شرف اعدام باید گردد»، «ازبس دروغ شنیدیم مادیگه رای نمی‌دیم»، «عدالتی ندیدیم ما دیگه رای نمی‌دیم»، «می‌جنگیم می‌میریم ایران و پس می‌گیریم»، «رئیسی رئیسی دزدی به این بزرگی چطورهنوز ندیدی» و «زیر بار ستم نمی‌کنم زندگی جان فدا می‌کنم در راه آزادگی». برخی از تظاهرات‌کنندگان در پلاکاردهایی که حمل می‌کردند نوشته بودند: «روحانی احیای بورس مهم‌تر از احیای برجام است».

درجریان جنگ گرگ‌ها در درون رژیم، روزگذشته علیرضا بیگی نماینده مجلس ارتجاع از تبریز خطاب به روحانی گفت: «ملت ایران دیگر به شما اعتماد ندارند … برای این عدم اعتماد دلیلی واضح‌تر از مال باختگی ۵۰میلیون ایرانی در بورس تحت مسئولیت شما نمی‌توان ارائه کرد؛ به واسطه ‌این تقصیر محرز شما چه تعداد افرادی که با انگیزه انتقام‌گیری در صفوف مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند».

خانم مریم رجوی، رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به هموطنان بپاخاسته در تهران و مشهد، اصفهان و تبریز گفت: خیزش و اعتراض غارت‌شدگان و شعارهای آن‌ها علیه سردمداران رژیم جنایتکار و چپاولگر آخوندی، بازتاب خشم و نفرت عموم مردم ایران علیه تمامیت این رژیم است. وی با تاکید بر اینکه تا دیکتاتوری دینی بر سرکار است، دزدی و فساد حکومتی و به تبع آن فقر و تورم و بیکاری بیشتر می‌شود، عموم جوانان را به همبستگی و حمایت از غارت‌شدگان و جنبش اعتراضی آن‌ها فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
اول اردیبهشت ۱۴۰۰ (۲۱ آوریل ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]