خرداد-۳۱ ۱۴۰۰

مریم رجوی: رئیسی باید در دادگاه بین‌المللی محاکمه شود

Catégories // آخرین خبرها // در رسانه‌ها

مریم رجوی: رئیسی باید در دادگاه بین‌المللی محاکمه شود

العین فارسی
۳۰خرداد ۱۴۰۰
مریم رجوی، رهبر شورای ملی مقاومت ایران، روز یکشنبه ۳۰خرداد در «گردهمایی چهلمین سالگرد مقاومت» خواستار محاکمه رئیسی در دادگاه بین‌المللی شد.
او در این گردهمایی گفت: «قرار گرفتن جلاد قتل‌عام و یک جنایتکار علیه بشریت در مقام ریاست‌جمهوری رژیم، نشانه درماندگی و نقطه پایان و سرنگونی است. رئیسی باید در دادگاه بین‌المللی در برابر عدالت قرار بگیرد.»
خانم رجوی هم‌چنین به عدم مشارکت مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران اشاره کرد و گفت: «تحریم انتخابات بزرگ‌ترین ضربه سیاسی و اجتماعی رو‌در‌روی خامنه‌ای و استبداد دینی است.»
او افزود: «دیکتاتوری دینی از این انتخابات رسوا، ضعیف‌تر و شکننده‌تر بیرون می‌آید و با جلاد قتل‌عام به جنایت‌های بیشتر دست می‌زند.»
رهبر شورای ملی مقاومت ایران تأکید کرد: «انتخابات رژیم، با نشاندن جلاد ۶۷ و قاتل مجاهدین بر کرسی ریاست جمهوری، تلاش محکوم به شکست برای نجات رژیم ولایت فقیه است. اما نه دیکتاتوری شاه با آوردن ازهاری نجات یافت، نه دیکتاتوری خامنه‌ای با آوردن رئیسی، جلاد ۶۷ نجات پیدا می‌کند.»
روز گذشته، وزارت کشور ایران اعلام کرد که ابراهیم رئیسی با کسب بیش از ۱۷.۹ میلیون رأی، رئیس‌جمهور جدید ایران شده است.
ساعاتی پس از اعلام نتیجه انتخابات ایران، سازمان عفو بین‌الملل خواستار پیگرد کیفری ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب رژیم ایران، به اتهام جنایت علیه بشریت شد.

https://fa.al-ain.com/article/maryam-rajavi-iran-election-raisi

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]