• صفحه اول / آخرین خبرها / مریم رجوی: امتیاز دادن به ‌آخوندها، قرار گرفتن در کنار یک رژیم در حال سقوط است
شهریور-۲۸ ۱۴۰۱

مریم رجوی: امتیاز دادن به ‌آخوندها، قرار گرفتن در کنار یک رژیم در حال سقوط است

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: امتیاز دادن به ‌آخوندها، قرار گرفتن در کنار یک رژیم در حال سقوط است

پیام به تظاهرات هموطنان و یاران مقاومت در بلژیک

هموطنان عزیز اشرف‌نشان‌ها و یاران شورشگر
به همه شما درود که در برابر مهیب‌ترین هیولای تروریسم در دنیای معاصر قدعلم کرده‌اید و سیاست مماشات با این قدرت شیطانی را به‌ رسوایی کشیده‌اید.
‌نزدیک به سه ماه است که شما بازگرداندن دیپلومات تروریست بمب‌گذار به‌ نزد سرکردگانش را متوقف کرده‌اید. شما راه را بر آخوندها بسته‌اید که می‌خواستند با این قانون، ستاد فرماندهی تروریسم خود را در قلب اروپا برپا کنند. شما با کارزار فشرده خود در ۱۶کشور جهان، کل سیاست مماشات غرب را به چالش کشیده‌اید.
خوشا مقاومت شما که مهم‌ترین نیروی آنتی در تروریست جهان امروز است.
می‌خواستند پنهانی و توطئه‌گرانه دیپلمات ـ تروریست رژیم را از زندان بلژیک به‌ مقر جنایت و ترور در وزارت بدنام در تهران برگردانند، اما شما پرده‌ها را کنار زدید، تاریک‌خانه‌ها را واژگون کردید و دسیسه آن‌ها را رسوا کردید.
این نبردی ادامه‌دار است. نبرد در برابر دیکتاتوری تروریستی و فاشیسم دینی که نه فقط علیه مردم ایران، بلکه تهدیدی برای منطقه و جهان است.

امروز آخوندها با گسترش سرکوب زنان، آشکارا به جنگ با جامعه ایران برخاسته‌اند. قتل‌ وحشیانه مهسا امینی، دختر جوان و مظلوم کرد توسط آدم‌کشان نیروی انتظامی، که همه را به‌خشم آورده است، بخشی از همین جنگ و سرکوب وحشیانه است. آن‌ها خواستند روحیه مردم ما را در‌هم بشکنند و جنبش اعتراضی را متوقف کنند، اما ایستادگی زنان و جوانان جنگ‌آور در سنندج و سقز و تهران نشان داد که مردم ایران ساکت نمی‌نشینند و سرنگونی این رژیم پلید را اراده کرده‌اند.
جنایتکاران باید بدانند که از این خون‌ها که هر روز از پیکر مردم ایران می‌ریزد، سرانجام سیلابی برخواهد خاست و به کار رژیم آخوندها پایان خواهد داد.

دوستان!
در مقابل این معاهده شرم‌آور با رژیم آخوندی،‌ شما چنان توفانی از اعتراض و افشاگری برپا کردید، که حامیان آن از نظر اخلاقی سرافکنده و از نظر سیاسی و اجتماعی به‌سختی در تنگنا قرار گرفتند.
در نتیجه دادگاه استیناف بروکسل اعلام کرد که تا رسیدگی محتوایی به این موضوع، دولت بلژیک نباید دیپلمات تروریست بمب‌گذار را به ایران بفرستد.
آخوندها و کسانی که با آن‌ها در حال زد و بند بودند، بسیار عجله داشتند که هرچه زودتر سرکرده تروریسم رژیم در اروپا را به‌زیر قبای آخوندها برگردانند. اما کارزار شما شرایطی را فراهم کرد که دادگاه، ممنوعیت برگرداندن دیپلمات تروریست بمب‌گذار را تا آخر شهریور تمدید کرد.

محکومیت گسترده علیه معاهده بلژیک با رژیم

حقیقت این است که مقابله با استرداد دیپلمات ـ تروریست رژیم، در کانون یک کارزار گسترده جهانی است که هم راه تروریسم رژیم و دیپلماسی گروگان‌گیری را سد می‌کند، هم سیاست مماشات با فاشیسم دینی را از تأثیر می‌اندازد و هم مانع آن می‌شود که رژیم از راه تروریسم و باج‌گیری اوضاع وخیم سیاسی خود را استتار کند.
در مورد تصمیم دولت بلژیک، از روز اول مسعود رجوی اعلام کرد: «این اهانت به‌‌ وجدان و شعور بشریت معاصر به‌ویژه مردم ایران است که دیپلمات تروریست وزارت اطلاعات فاشیسم دینی، محکومیت خود را نزد کسانی بگذراند که او را به‌همین ماموریت فرستاده‌اند! از بازی با دادگستری و عدالت در بلژیک باید ممانعت شود».
بسیاری از نمایندگان مردم بلژیک با آن به‌ مخالفت برخاستند، بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و حقوق‌دانان بزرگ این معاهده را محکوم کردند و در تازه‌ترین موضع‌گیری‌ها
۲۱ نخست‌وزیر و وزیر سابق اروپایی اعلام کردند: «تجربه ما نشان می‌دهد که آزادی اسدی به هر بهانه‌یی تنها به اقدامات تروریستی تهران در اروپا دامن می‌زند و امنیت اروپا و شهروندان اروپایی را به‌خطر می‌اندازد».
آری چنان که از قبل گفته بودیم: این، یک گام به جلو و صدگام به عقب است.
این غیرقابل توجیه است که جنایتکارانی که قصد داشتند گردهم‌آیی مقاومت ایران را منفجر کنند و بزرگترین حادثه تروریستی در اروپا را به ‌اجرا دربیاورند، با چنین معاهده ناموجهی مورد لطف و دلجویی قرار بگیرند.
چنان که اخیراً‌ ۶۸حقوقدان و کارشناس حقوق‌بشر سرشناس بلژیکی و بین‌المللی در بیانیه‌یی گفتند: فرستادن اسدی به‌ ایران «مصونیت بیشتری را برای رژیمی به ‌ارمغان می‌آورد که درگیر تروریسم و جنایت علیه بشریت است»

مبادله اسدی به معنی مصونیت بیشتر برای رژیم است

از یاد نبریم که تروریسم و دیپلماسی گروگان‌گیری، به‌خودی خود برای رژیم کارآیی ندارد، بلکه این کوتاه‌آمدن دولت‌های غرب است که آن را به‌ ابزار پیشبرد سیاست‌های جنایتکارانه رژیم تبدیل کرده که عملاً مشوق رژیم برای استمرار گروگان‌گیری است.
آن‌ها از موازین حکومت قانون کوتاه می‌آیند. رأی دادگاه‌های خود را زیر پا می‌گذارند. به ‌دمکراسی پشت پا می‌زنند تا در ازای آن به ‌منافع تجاری و سیاسی برسند. و از جمله راه دستیابی به برجام را باز کنند.
آن‌ها بخشی از بهای این معامله را از جان و زندگی اتباع غربی مقیم ایران می‌پردازند. زیرا با این معاهده ننگین هرکدام از آن‌ها را گروگان بالقوه رژیم می‌کنند. اما بخش اعظم بها را از حقوق‌بشر و آزادی و مقاومت ایران می‌پردازند.

افزایش دوبرابری اعدام‌ها

وقتی که درست پس از روی کار آمدن رئیسی، جلاد ۶۷ با دولت او مذاکره می‌کنند و وقتی که می‌خواهند یک مهره به ‌دام افتاده رژیم را به‌ او کادو کنند، در عمل دست آخوندها را باز می‌کنند تا تروریسم را در خارج کشور و اعدام‌ها را در داخل کشور افزایش بدهد. آخوندها امسال تعداد اعدام‌ها را نسبت به سال گذشته، دو برابر بیشتر کرده‌اند.
شورای ملی مقاومت بر اساس اسناد به‌دست آمده از قضاییه رژیم، فاش کرد که درحال حاضر نزدیک به ۵۲۰۰ زندانی زیر حکم اعدام یا قصاص هستند.
اما نه افزایش اعدام‌ها و احکام وحشیانه قطع دست زندانیان و نه تشدید فعالیت‌های تروریستی و نه انواع دسیسه‌‌ها علیه مجاهدین، نمی‌تواند رژیم را از باتلاق سرنگونی خارج کند.
سیل خروشان اعتراض‌ها از جانب اقشار گوناگون مردم، حکومت آخوندها را هر روز می‌لرزاند.
بله این رژیم خونریز باید حساب تمام جنایت‌ها و خونریزی‌هایش را پس بدهد.
این واقعیت که رژیم به‌رغم نیاز وافرش به لغو تحریم، نتوانسته است در دو سال گذشته به توافق جدیدی در مورد برجام دست پیدا کند، شاخص ضعف و درماندگی رژیم است.
دولت رئیسی جلاد، که طرح خامنه‌ای برای مهار اوضاع خطیر رژیم بود، حالا به‌ نماد شکست رژیم تبدیل شده است.
شعار مرگ بر رئیسی، شعار فراگیر جنبش اعتراضی مردم ایران شده، خشم و بیزاری عمومی نسبت به او کل رژیم را به وحشت انداخته است. و خامنه‌ای در یکی از خطیرترین دوران‌های حکومت‌اش هیچ راه‌حلی ندارد.

به آخوندهای تروریست امتیاز ندهید

خواست ما از دولت بلژیک روشن است:‌ معاهده تبادل زندانیان، نباید شامل تروریست‌های رژیم بشود.
مقاومت ایران به جامعه جهانی هشدار می‌دهد که از هرگونه امتیاز دادن به‌آخوندها خودداری کنند. این خنجر زدن به مردم ایران و قرار گرفتن در کنار یک رژیم در حال سقوط است.
ما آن‌ها را فرا می‌خوانیم که سفارت‌خانه‌های رژیم را که مراکز هدایت تروریسم رژیم است، تعطیل کنند. جاسوسان و عوامل وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس را که اغلب آن‌ها برای سرویس‌های امنیتی غرب شناخته‌شده‌ هستند، اخراج کنند.
تمامیت وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند.
روابط خود با فاشیسم دینی را به‌توقف اعدام‌ها و خودداری از سرکوب معترضان و قیام‌کنندگان مشروط کنند و رژیم آخوندی، بانکدار مرکزی تروریسم را به‌عنوان تهدید صلح و امنیت جهان مشمول ماده ۴۱ فصل هفتم منشور ملل متحد کنند.
اجلاس آتی مجمع عمومی ملل متحد را به اقدام فوری درباره جنایات رژیم آخوندی علیه زنان به‌خصوص جنایات و کشتار روزانه گشت ارشاد آخوندی فرا می‌خوانم.

یاران مقاومت!
برای کارزارهای پی درپی علیه رژیم آخوندی با تمام قوا به‌پیش بروید.
پیروز باشید.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]