• صفحه اول / پیام‌ها / قطعنامه دو حزبی نمایندگان کنگره فراخوان به لغو برچسب تروریستی
آبان-۲۷ ۱۳۸۹

قطعنامه دو حزبی نمایندگان کنگره فراخوان به لغو برچسب تروریستی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

قطعنامه دو حزبی نمایندگان کنگره فراخوان به لغو برچسب تروریستی

نمایندگان محترم ؛
نمایندگان باب فیلنر، روهراباکر، تد پو،شیلا جکسون لی، مایک کافمن و سایر دوستان؛ برای من مایه خوشوقتی زیاد است که امروز می‌توانم با شما صحبت کنم.
اجازه بدهید در ابتدا انتخاب مجدد شما توسط مردم آمریکا را تبریک بگویم.
من هم‌چنین مایلم صمیمانه‌ترین تشکراتم را از همه شما، دوستان مردم و مقاومت ایران، به‌خاطر حمایت از قطعنامه ایران ابراز دارم.
این قطعنامه یک راه حل واقعی و عملی را به دولت آمریکا برای مقابله با بزرگ‌ترین معضلی که جهان اکنون با آن مواجه است، ارائه می‌کند.

 

جدا از لابی های رژیم ایران، امروز یک اجماع وجود دارد که این رژیم جدی‌ترین تهدید صلح و امنیت منطقه وجهان است.
قطعنامه شما راه حل این بحران را ارائه می‌کند.
اتکا به مردم ایران برای تغییر، از طریق حمایت ازتلاش‌های مردم برای استقرار دمکراسی، آزادی و حقوق‌بشر که در قلب آن حذف نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریستی وزارتخارجه قرار دارد.
با تاکید بر نقش اپوزیسیون دمکراتیک، شما به‌درستی بر حلقه مفقوده در سیاست آمریکا انگشت گذاشته‌اید.
راه حل بحران، تغییر رژیم ملاها بدست مردم و مقاومت ایران است. هر سیاستی بدون در نظر گرفتن این پارامتر تعیین کننده محکوم به شکست است.

نیروی اصلی تغییر، مقاومت ایران و نیروی محوری آن مجاهدین است.
به‌همین دلیل تمرکز اصلی ملاها و لابی های آن شیطان سازی این اپوزیسیون، نگهداری مجاهدین در لیست گروه‌های تروریستی خارجی وزارتخارجه و نابودی اعضای آن در کمپ اشرف در عراق میباشند.
سیاست‌های آمریکا تاکنون یک مانع جدی در مسیر تغییر بوده است.
نامگذاری تروریستی مجاهدین مانع از آن شده است که مقاومت ایران بتواند ازهمه توانایی و پتانسیل‌هایش برای ایجاد تغییر استفاده کند. در نتیجه، یک فهم درست ازتعادل قوای واقعی در ایران و موقعیت لرزان رژیم وجود ندارد.
ادامه این نامگذاری، یعنی بزرگترین خدمت به ادامه بقاء رژیم ملاها و قرار گرفتن در کنار دستگاه سرکوب رژیم است.
هیچ مبنای مادی برای این نامگذاری وجود ندارد.

دادگاه استیناف دی سی با حکم مورخ ژوئیه خود، نارضایتی‌اش را از شواهد وزارتخارجه ابراز داشت. دادگاه هم‌چنین تصمیم وزیر رایس برای حفط نامگذاری را ناقض حقوق آئین دادرسی مجاهدین توصیف کرد و به وزیر دستور بازبینی این تصمیم را داد.
اتحادیه اروپا، انگلستان، نمایندگان کنگره و بسیاری ازشخصیت‌های برجسته آمریکا برچسب تروریسم علیه مجاهدین را رد کرده‌اند. اکنون زمان آن رسیده که وزارتخارجه به ایزولاسیون خودش خاتمه داده و این برچسب ننگین را حذف کند.
یک‌بار دیگر صحبت از دور جدیدی از دیالوگ با رژیم ملاها می‌شود.
این تکرار یک اشتباه است .طی دو سال گذشته همه مشوق‌های ممکن، به‌غیر از اهداء بمب اتم، به ملاها داده شد. آن‌ها همه را رد کردند.
هر چند تحریم‌ها مشکلاتی برای رژیم ایجاد کرده است. اما کافی نیست و برنامه اتمی رژیم را متوقف نخواهد کرد. این تحریم‌ها باید اصلی‌ترین منبع درآمد رژیم یعنی خرید نفت از رژیم را هدف قرار دهد.

اکنون، زمان آن فرا رسیده که دولت آمریکا سیاست جدیدی را در قبال مردم و اپوزیسیون دمکراتیک ایران اتخاذ کند.
یک وجه این سیاست همانطور که شما در قطعنامه ۱۴۳۱خواسته اید حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی وزارتخارجه می باشد.
وجه دیگر این سیاست همانطور که اکثریت نمایندگان کنگره در قطعنامه ۷۰۴اعلام کردند،
آمریکا باید قدم‌های لازم را برای حفاظت ازاشرف بردارد. و به محدودیت‌های ضدبشری علیه اشرف توسط مقامات عراقی باید خاتمه بدهد و موقعیت ساکنان اشرف بعنوان افراد حفاظت شده طبق کنوانسیون چهارم ژنو باید مورد تاکید مجدد قرار گیرد.
من امروز از پرزیدنت اوباما می‌خواهم که به صدای مردم آمریکا برای یک سیاست جدید در قبال ایران که توسط شما نمایندگی می‌شود گوش دهد.
من او را به انتخاب صحیح و قرار گرفتن در کنار مردم ایران فرا می‌خوانم.
تغییر دمکراتیک در ایران ، چیزی است که تمامی منطقه به آن نیازمند است. این انتخابی برای صلح و امنیت در منطقه است. عدم این انتخاب درست عواقب بسیار وخیمی برای صلح و امنیت جهان به‌همراه خواهد داشت.

یک‌بار دیگر از همه شما نمایندگان مردم آمریکا تشکر می‌کنم.
خدا نگهدار شما.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]