• صفحه اول / پیام‌ها / دادگاه استیناف واشنگتن برچسب تروریستی علیه سازمان مجاهدین خلق را نپذیرفت
تیر-۲۵ ۱۳۸۹

دادگاه استیناف واشنگتن برچسب تروریستی علیه سازمان مجاهدین خلق را نپذیرفت

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

دادگاه استیناف واشنگتن برچسب تروریستی علیه سازمان مجاهدین خلق را نپذیرفت

دادگاه استیناف واشنگتن برچسب تروریستی علیه مجاهدین را نپذیرفت و آن‌را ناقض پروسه عادلانه دادرسی و فاقد شواهد لازم توصیف کرد و پرونده را برای تجدید نظر به وزیر ارجاع داد.
مریم رجوی: حکم دادگاه نشان از پیروزی مردم و مقاومت ایران و گواه آنست که برچسب تروریستی علیه مجاهدین یک معامله و تصمیم سیاسی است.

دادگاه استیناف واشنگتن امروز طی حکمی برچسب تروریستی علیه سازمان مجاهدین خلق ایران را نپذیرفت و پرونده را برای تجدید نظر به وزیر خارجه آمریکا ارجاع داد. دادگاه باقی نگه‌داشتن نام مجاهدین در لیست تروریستی را ناقض پروسه عادلانه دادرسی و فاقد شواهد لازم توصیف کرد و گفت وزیر خارجه در دادن حفاظت‌های مبتنی بر دادرسی عادلانه به مجاهدین که در تصمیمات قبلی دادگاه مشخص شده است شکست خورده است.

دادگاه در حکم خود تصریح می کند: ما به‌رسمیت می شناسیم که اِعمال دقیق اصول قانون می تواند حذف نامگذاری مجاهدین را الزام آور کند، اما ما به‌خاطر مصالح سیاست خارجی و امنیت ملی که قبلاً وزارت خارجه آمریکا مطرح کرده بود، اکنون به وزیر خارجه ارجاع میدهیم تا در چارچوب مشخص، فرصت بازبینی و پاسخ به بخش علنی پرونده را که وزیر به آنها اتکا کرده است، در اختیار سازمان مجاهدین خلق ایران قرار دهد. ….

مریم رجوی گفت: هرچند، التزام به عدالت و پای بندی به قانون، ایجاب می کرد که این نامگذاری که فقط رژیم آخوندی از آن سود برده است، هم‌چنان‌که در ۷دادگاه اروپایی به ثبت رسیده، بلادرنگ و بطور کامل لغو می‌شد، اما همین حکم، و ارجاع پرونده به وزیر خارجه، نشان از پیروزی مردم و مقاومت ایران دارد و گواه آنست که برچسب تروریستی علیه مجاهدین و اصرار بر ادامه آن ، صرفا یک معامله و تصمیم سیاسی، در راستای مماشات با ملایان خون آشام، با چشم دوختن به سرابِ تغییر رفتار در رژیم قرون وسطایی حاکم بر ایران بوده است.
رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت افزود: به‌عنوان نتیجه قانونی و منطقی حکم دادگاه، وزیر خارجه آمریکا اکنون باید مانند وزرای خارجه ۲۷کشور عضو اتحادیه اروپا، بدور از هرگونه تعلل و تأخیر، نامگذاری تروریستی علیه سازمان مجاهدین خلق ایران و همه تَبَعات آن‌را لغو کند. حفظ نام سازمان مجاهدین در لیست تروریستی، که از روز اول یک سوء استفاده از قدرت و خدمت رسانی به ماشین اعدام و سرکوب رژیم ایران بوده است، از این پس یک سرکشی آشکار از قوانین و دادگاه خود آمریکا هم هست.

خانم رجوی خاطر نشان کرد: در یک دهه گذشته، برچسب تروریستی علیه مقاومت ایران، مهم‌ترین عامل، علیه تغییر در ایران، و بزرگترین کمک به بقای فاشسیم دینی بوده است. اما امروز، به‌رغم این مانع تراشی ها، ایران در معرض قیام و تغییر است و این تغییر، بدست مردم و مقاومت سازمانیافته آن‌ها محقق خواهد شد.

در جریان رسیدگی دادگاه، یک گروه از نمایندگان کنگره آمریکا، ۲۶۰قانونگذار از کشورهای اروپایی، یک‌صد نماینده پارلمان از انگلستان، شماری از افسران آمریکایی که قبلا در قرارگاه اشرف ماموریت داشتند و هم‌چنین ۱۵جامعه ایرانیان مقیم آمریکا از سراسر این کشور، با ارائه لوایح جداگانه و با ارائه شواهد و استدلال های متقن به دادگاه، خواستار حذف نام مجاهدین شدند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]