خرداد-۲۹ ۱۴۰۱

ادامه تظاهرات بازنشستگان و اعتصاب بازاريان در شهر‌های مختلف كشور

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

ادامه تظاهرات بازنشستگان و اعتصاب بازاريان در شهر‌های مختلف كشور

مریم رجوی: درود بر بازنشستگان و بازاریان به‌پاخاسته كه به‌رغم يورش نيروهای سركوبگر حق مسلم خود برای زندگی و آزادی را فریاد كردند

امروز شنبه ۲۸خرداد بازاریان و کسبه در شهرهای مختلف در اعتراض به گرانی و افزایش غارتگرانه مالیات‌ها دست به اعتراض زدند.
در تهران صنف لوازم یدکی در خیابان چراغ برق اعتصاب و به سمت لاله‌زار راه‌پیمایی کرده و ساير بازاریان را دعوت به اعتصاب کردند.
مغازه‌های پاساژ کاشانی تهران نیز امروز دست به اعتصاب زدند.
نیروهای سرکوبگر انتظامی برای وادار کردن کسبه به شکستن اعتصاب به محل آمدند.
بازاریان معترض در واکنش به حمله ماموران رژیم فریاد ”بی شرف بی شرف“ سر دادند و مزدوران نیروی انتظامی شماری از بازاریان را دستگیر کردند.
در اصفهان، بازاریان ۸‌صنف از جمله بازار لباف‌ها در نقش جهان، بازارهای موبایل در خیابان‌های بزرگمهر، احمد‌آباد و فردوسی، بازار لوازم خانگی در خیابان هاتف، بازار پارچه‌فروشان در خیابان ابن‌سینا، بازار سبزه میدان و بازار بنکداران اعتصاب کردند.
بازاریان لنجان، خرم‌آباد، اراک، هندیجان، نورآباد ممسنی، کوه‌چنار در استان فارس و طلافروشان یزد نیز در اعتراض به گرانی و مالیات‌های کمرشکن اعتصاب کردند.
از صبح امروز سنگ‌بری‌ها در۶شهر استان اصفهان شامل شهرک صنعتی محمودآباد، رضوان‌شهر، میمه، نجف آباد، شاهین‌شهر و دولت‌آباد دست به اعتصاب زدند.
آن‌ها افزایش بی‌سابقه مالیات، افزایش ۵۰۰درصدی قیمت برق، قطعی برق، افزایش ۱۰۰درصدی قیمت گاز، افزایش حقوق کارگران و مشکل تأمین آب مصرفی برای سنگ‌بری را دلايل اعتصاب خود اعلام كردند.
امروز بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز در شهر‌های مختلف از جمله اهواز، شوشتر، زنجان، بندر‌عباس، آبادان، شوش، کرمان و رشت دراعتراض به حقوق کم و‌عدم پاسخ به مطالبات‌شان دست به تجمع و راه‌پیمایی زدند. آن‌ها شعار می دادند: ”رئیسی دروغ‌گو حاصل وعده‌هات کو“، ”هم مجلس هم دولت دروغ می‌گن به ملت“، ”وعده و وعید کافیه، سفره ما خالیه”، ”تا کی سرافکندگی یا مرگ یا زندگی“، ”هیهات مناالذله“، «دولت مردم‌ فریب حق‌ما را پس بده». نيروهای سرکوبگر در تهران و تبريز ورشت مانع شكل‌گيری تجمعات شدند.
امروز اضافه بر بازاریان و بازنشستگان، کارگران کارخانه‌های آلومینیوم اراک، آذرآب اراک و پتروپالایش کنگان اعتصاب کردند. خانواده‌های معلمان دستگیر شده در سقز نیز در مقابل زندان مرکزی این شهر برای آزادی عزیزان‌شان تجمع کردند.
خانم مريم رجوی با درود بر بازنشستگان و بازاریان به‌پاخاسته كه به‌رغم يورش نيروهای سركوبگر بار ديگر در شهرهای مختلف حق مسلم خود برای زندگی و آزادی را فریاد كردند، گفت ايستادگی آنان در برابر دستگیری و ضرب و شتم گواه این حقيقت است که مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی عزم جزم دارند و از چيزی نمی‌هراسند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ (۱۸ ژوئن ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]