• صفحه اول / مصاحبه‌ها / خبرگزاری اسپانیا: اپوزیسیون ایران می‌گوید بهار ایران به حاکمیت آخوندها خاتمه می‌دهد
آذر-۲۹ ۱۳۹۱

خبرگزاری اسپانیا: اپوزیسیون ایران می‌گوید بهار ایران به حاکمیت آخوندها خاتمه می‌دهد

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

خبرگزاری اسپانیا: اپوزیسیون ایران می‌گوید بهار ایران به حاکمیت آخوندها خاتمه می‌دهد

خبرگزاری اسپانیا ۲۸آذرماه: مریم رجوی گفت: مبارزه را تا آوردن سران رژیم حاکم ایران در پیشگاه عدالت و محاکمه در دادگاه بین‌المللی به‌جرم جنایت علیه بشریت ادامه خواهد داد.

مریم رجوی به خبرگزاری اسپانیا گفت: قیام مردم ایران هم‌چون تحولات و قیام‌های بهار عرب که در کشورهایی مثل مصر یا سوریه به‌وقوع پیوست، می‌تواند به رژیم استبداد دینی آخوندها در وطنش خاتمه بدهد.
مریم رجوی که جنبش اپوزیسیون اصلی در مقابل حکومت ایران را هدایت می‌کند گفت: تنها آلترناتیو ممکن برای پایان دادن به رژیم دیکتاتوری در ایران، شورای ملی مقاومت ایران، ائتلاف گسترده و مقاومت سازمان‌یافته در داخل و خارج از ایران است.
مریم رجوی هفته جاری به اسپانیا سفر کرده است تا حمایت سیاستمداران و رسانه‌ها در اسپانیا را نسبت به مقاومت مردم ایران جلب کند تا از به‌رسمیت شناخته‌شدن شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان طرف گفتگوی رسمی برای ایران همانند شناسایی بین‌المللی حکومت مخالفان حکومت بشار اسد در سوریه حمایت کنند.
این رهبر مخالفان ایرانی بر این باور است که وضعیت ایران به یک دوران حساس و حیاتی هم برای مردم کشورش و هم برای صلح و آرامش جهانی وارد شده که تغییر رژیم در ایران را طلب می‌کند. رژیمی که تنها با ارعاب، شکنجه و اعدام‌هایی که عمدتا هواداران شورای ملی مقاومت را شامل می‌شود به بقای خود ادامه داده است.

مریم رجوی گفت: مذاکرات با چنین رژیمی بی‌معنی است. به گفته رجوی برای متوقف کردن رژیمی که سرکوب شهروندان ایرانی را شدت بخشیده است و با سیاست‌های اتمی و حمایت از تروریسم در سطح بین‌المللی جهان را مرعوب می‌کند، کاملا بی‌معنی است.
رهبر مخالفان ایرانی بر دفاع خود از تغییر در ایران بدست مردم ایران تاکید کرد و افزود: مردم ایران برای پیشروی در جهت تغییر دمکراتیک آماده‌اند.
وی با نشان دادن کتابی که حاوی تصاویر قربانیان سرکوب حکومت ایران از جمله خواهر خودش که در حالی‌که باردار بود اعدام شد، نشان داد و گفت: آن‌ها تا جایی پیش رفتند که ۱۲تن را از اعضای یک خانواده را به‌خاطر حمایت مالی از مقاومت اعدام کردند.
مریم رجوی گفت: پایان این رژیم نه تنها برای مردم ایران خوب است. بلکه علاوه بر این به ثبات منطقه و آرامش جهانی کمک خواهد کرد زیرا که به معنی خاتمه تهدید اتمی رژیم ایران و حمایت از تروریسم در منطقه خواهد بود
رهبر اپوزیسیون ایران، شباهت‌هایی بین اوضاع در سوریه و ایران می‌بیند و می‌گوید که: رژیم‌های حاکم در هر دو کشور به‌شدت در دورن کشور به چالش کشیده می‌شوند اما از حمایت‌های بین‌المللی توسط کشورهایی چون چین و روسیه برخوردارند که به آن‌ها کمک می‌کنند تا در قدرت بمانند.
مریم رجوی بر این باور است که تصمیم رژیم ایران برای حمایت از دولت سوریه به این خاطر است که سران این رژیم معتقدند‌ اگر بشار اسد سقوط کند این تحولی است که به فروپاشی رژیم ایران منجر خواهد شد
رهبر مخالفان ایرانی که روز گذشته به اسپانیا وارد شده است. از سوی گروهی از نمایندگان مجلس و سناتورهای اسپانیایی به این کشور دعوت شده است.
او توضیح داد که در ملاقات با اعضای کمیته امور خارجه مجلس سنای اسپانیا، ایده‌های خود را برای آینده ایران ارائه خواهد داد.
هم‌چنین در یک کنفرانس در پایتخت اسپانیا شرکت خواهد کرد که موضوع اصلی آن درباره وضعیت کنونی در ایران و ضرورت جایگزین رژیم مذهبی آخوندهاست
مریم رجوی گفت: مبارزه را تا آوردن سران رژیم حاکم ایران در پیشگاه عدالت و محاکمه در دادگاه بین‌المللی به جرم جنایت علیه بشریت ادامه خواهد داد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]