مهر-۲۷ ۱۴۰۱

حمایت از قیام مردم ایران

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

حمایت از قیام مردم ایران

اجلاس ”کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران“ در پارلمان انگلستان

روز سه شنبه ۲۶مهر ۱۴۰۱، اجلاس ”کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران” در پارلمان انگلستان در حمایت از قیام و مقاومت ایران با حضور گروهی از نمایندگان پارلمان از احزاب مختلف به ریاست بارونس ورما برگزار شد. در این جلسه مریم رجوی، در مورد تحولات قیام سراسری ایران و خواسته‌های مردم از جامعه بین‌المللی صحبت کرد.
شرکت‌کنندگان در این اجلاس، نمایندگانی از پنج حزب انگلستان در پارلمان این کشور عبارت بودند از: نمایندگان: ترزا ویلیرز، نماینده و وزیر سابق ایرلند شمالی و وزیر محیط زیست، لیام فاکس، وزیر سابق دفاع، هیلاری بن وزیر خارجه سایه سابق، کاندیدای رهبری حزب کارگر، استیو مک کیب، از روسای مشترک کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران و ناظم پارلمانی سابق، نماینده آنا فیرث، جیم شانون سخنگوی حزب اتحاد ملی ایرلند، مارتین دی ازمسئولین حزب ملی اسکاتلند، سر راجر گیل، معاون سابق حزب محافظه کار، ایان پیزلی و سامی ویلسون از مجلس عوام.
هم‌چنین بارونس ورما، وزیر سابق انرژی و توسعه بین‌المللی، بارونس میچر، لرد هنری بیلینگهام، معاون وزیر خارجه، و لرد دالاکیامعاون رهبری حزب لیبرال دمکرات، لرد هریس و لرد سینگ، عضو کمیسیون آزادی مذاهب از مجلس لردهای انگلستان. و آقای طاهربومدرا، رئیس سابق کمیته حقوق‌بشر نمایندگی سازمان ملل در عراق.
در آغاز جلسه، بارونس ورما، ضمن خوش‌آمد گویی به حاضران، مریم رجوی را دعوت به سخنرانی کرد که ذیلا متن سخنرانی را ملاحظه می‌کنید:

مریم رجوی:

قانون‌گذاران محترم، دوستان مقاومت مردم ایران!
به شما درود می‌فرستم. و از حمایت شما از قیام ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی قدردانی می‌کنم.
امروز می‌خواهم راجع به سه موضوع صحبت کنم و خوشحال می‌شوم که نظرات شما را بشنوم.
اول: شرایط فعلی ایران و پیشروی قیام‌ها
دوم: موضوع زنان
و سوم: وظایف جامعه‌ بین‌المللی

شرایط متحول ایران و پیشروی قیام‌ها

مردم ایران علیه آخوندها برخاسته‌اند. سرکوب و خشونت رژیم نتوانسته قیام را متوقف سازد. دیوار وحشت در جامعه ترک برداشته و قیام وارد دومین ماه خود شده است. اعتراضات ضد رژیم، روزانه گسترش پیدا می‌کند. شهرهای بیشتر و لایه‌های اجتماعی جدیدی به قیام سراسری می‌پیوندند.
پاسداران و نیروی انتظامی تاکنون، حداقل۴۰۰ نفر از معترضان را به شهادت رسانده‌اند. فقط در یک روز آن‌ها حدود ۱۰۰ نفر از هموطنان بلوچ ما از جمله ۲۸کودک را در شهر زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان به شهادت رساندند.
قتل‌ مظلومانه مهسا امینی جهان را شوکه کرد. اما پس از آن، دختران نوجوان مثل نیکا، سارینا، غزاله، حنانه و اسرا دختر دانش آموز ۱۵ ساله نیز، توسط نیروهای امنیتی کشته یا دستگیر شدند.
۳۵۰۰ نفر از اعضای جامعه پزشکی ایران، در بیانیه‌یی اعلام کردند که نیروهای امنیتی از آمبولانس‌ها برای نقل و انتقال مأموران سرکوب رژیم یا انتقال دستگیرشدگان به زندان استفاده می‌کنند. شمار دستگیرشدگان دست کم ۲۰ هزار نفر است.

جان زندانیان سیاسی در خطر است

چند روز پیش، پاسداران به زندان اوین تهران حمله کردند تا زندانیان را به‌خاطر حمایت از قیام‌ها و شعار‌دادن علیه رژیم سرکوب کنند. آن‌ها به یک جنایت هولناک در اوین دست زدند که جهان را شوکه کرد. آخوندها تا به‌حال به‌ کشته ‌شدن ۸ زندانی در این حمله اعتراف کرده‌اند. اما شمار کشته‌ها و مجروحان به ده‌ها نفر می‌رسد. یک هفته قبل، در روز ۱۷مهر آتش سوزی مشابه‌ی در زندان لاکان رشت رخ داد.
همه شواهد حاکی است که آتش‌سوزی در اوین از پیش برنامه‌ریزی شده بود. ملل متحد و شورای امنیت باید سردمداران رژیم را به‌خاطر جنایاتی که همه‌روزه مرتکب می‌شوند مواخذه کنند. مانند قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷، رژیم برای بقای حکومت خود از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کند.
در روزهای اخیر، خامنه‌ای و رئیس جمهور او رئیسی بارها بر سرکوب قاطعانه معترضان تأکید کرده‌اند. آن‌ها مسئولان کشتار زندانیان در قتل‌عام ۱۳۶۷ هستند. آن‌ها آمران قتل‌عام دست‌کم ۱۵۰۰ نفر از معترضان قیام آبان ۹۸ هستند و حالا فعالانه در حال هدایت ماشین کشتار علیه جوانان و نوجوانان‌اند. آن‌ها باید توسط دادگاه‌های بین‌المللی در برابر عدالت قرار بگیرند.
وحشیگری آخوندها دلیل واضحی دارد. آن‌ها پایان رژیم‌شان را می‌بینند. قیام‌ها هر افت و خیزی که داشته باشد، آینده‌یی برای رژیم باقی نگذاشته است.

اجلاس ”کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران” در پارلمان انگلستان

زنان ایران ولایت فقیه را شکست می‌دهند

موضوع دوم و البته محوری قیام کنونی در ایران، فرماندهی صحنه‌های قیام، توسط دختران دلیر است که تحسین جهان را برانگیخته است.
در ۴ دهه‌ گذشته زنان ایران از آزادی‌ها و حقوق اساسی خود محروم بوده‌اند. با این حال همواره پیشتاز مبارزه با آخوندها بوده‌اند. ده‌ها هزار زن در مقاومت علیه این رژیم شکنجه و اعدام شده‌اند. از سال‌ها پیش گفته‌ام که زنان ایران همان نیرویی هستند که در نهایت رژیم ولایت فقیه را شکست می‌دهند.
در این قیام‌ها خواست اصلی زنان و همه قیام‌کنندگان سرنگونی و تغییر رژیم است مردم ایران در خیابان‌ها فریاد می‌زنند «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشد چه رهبر». آن‌ها در شعارهایشان خامنه‌ای را هدف اصلی خشم خود قرار می‌دهند. سران رژیم پی در پی می‌گویند مردم اصل نظام را نشانه گرفته‌اند.
زنان ایران خیلی خوب می دانند که آزادی انتخاب در همه عرصه‌های شخصی و اجتماعی و سیاسی از جمله آزادی پوشش و حق مشارکت سیاسی و اجتماعی برای آن‌ها فقط با سرنگونی استبداد مذهبی در ایران امکان‌پذیر است. بنابراین اراده آن‌ها برای نبرد با رژیم برای آزادی همه مردم ایران است.
اتحاد امروز مردم ایران برای سرنگونی استبداد مذهبی، تضمین برابری و عدالت در ایران فرداست.
مقاومت ایران برای آینده ایران تضمین‌کننده یک جمهوری، بر اساس ارزش‌های دمکراتیک از جمله رأی مردم و انتخابات آزاد، جدایی دین از دولت، برابری زن و مرد و عدالت اجتماعی و نفی هر نوع تبعیض جنسی و قومی و دینی است.

وظایف جامعه بین‌المللی

ایران در آستانه یک تغییر بزرگ قرار دارد. زمان آن است که دولت‌های غرب در تمام روابط خود با رژیم اعدام و قتل‌عام تجدید نظر کنند. دیروز اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه رژیم تصویب کرد. این یک قدم مثبت رو به جلو است اما به‌ هیچ‌وجه کافی نیست.
زمان آن فرارسیده که حق مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم مذهبی و حق آن‌ها برای دفاع متقابل در مقابل سرکوب وحشیانه، به‌رسمیت شناخته شود.
مردم ایران می‌خواهند که سفارت‌خانه‌های این رژیم که مراکز تروریسم و جاسوسی است، بسته شود و مزدوران اطلاعاتی و جاسوسان این رژیم از تمام کشورها اخراج شوند.
شما نمایندگان محترم و دوستان مردم ایران را فرا می‌خوانم که نسبت به همه کارهای لازم برای واداشتن دولت‌های غرب به تغییر سیاست خود در قبال رژیم ایران اقدام کنید.
مردم و مقاومت ایران حمایت سالیان شما را فراموش نمی‌کنند. و قطعا فعالیت‌های اثرگذار شما در این دوران نقش تعیین‌کننده‌یی در پشتیبانی از انقلاب دمکراتیک مردم ایران خواهد داشت.
از همه شما متشکرم و آماده شنیدن نظرات شما هستم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]