اسفند-۰۳ ۱۴۰۰

تظاهرات معلمان در بیش از ۱۰۰شهر در سراسر ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تظاهرات معلمان در بیش از ۱۰۰شهر در سراسر ایران

روز سه‌شنبه ۳اسفند ۱۴۰۰، معلمان و فرهنگیان آزاده برای دومین بار در این هفته در تهران و دست‌كم ۱۰۰شهر دیگر به خیابان‌ها آمدند و علیه وضعیت غیر قابل تحمل معیشتی، حقوق‌های پایین و وعده‌های دروغ دولت و مجلس آخوندی و پاسخ ندادن به مطالبات برحق‌شان دست به اعتراض زدند و خواهان آزادی همکاران زندانی خود شدند.
این اعتراض سراسری در حالی صورت گرفت كه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی با تهدیدهای قبلی و اقدامات بازدارنده تمام تلاش خود را برای ممانعت از برگزاری آن و یا محدود كردن ابعاد آن به عمل آورده بودند.
معترضان در تهران در مقابل مجلس ارتجاع و در شهرها در مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع كردند.

اعتراضات معلمان علاوه بر تهران در بسیاری از شهرهای دیگر از جمله در تهران، کرمانشاه، لاهیجان، ممسنی، اراک، شیراز، همدان، کرج، سنندج، یزد، قزوین، بوشهر، خرم‌آباد، اردبیل، تبریز، اصفهان، رشت، شهرضا، لردگان، اندیمشک، نهاوند، ایلام، دلفان، سردشت، مشهد، بانه، بوکان، مریوان، سنقر، گرگان، بهبهان، یاسوج، شوش، قم، اهواز، سنندج، بندرماهشهر، شیروان، بجنورد، نیشابور، انزلی، دیواندره، تربت حیدریه، باغملک، ازنا، الیگودرز، میاندوآب، ایذه، قروه، بروجرد، کوهدشت، آباده، تاکستان، رزن (همدان)، بیجار، فسا، رضوان‌شهر، شهرکرد، مشگین شهر، نجف آباد، آران بیدگل، آبدانان، آباده، ارومیه، شوشتر، اسلام آباد، زنجان، سقز، شازند خنداب، لامرد، زیویه، هرسین، کازرون، ساری، چالوس، بابل و ابهر برگزار شد.

تجمع‌كنندگان از جمله شعار می‌دادند: «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «ما همه با هم هستیم تا پیروزی می‌ایستیم»، «کشور شده دزدخونه، تحریم همش بهونه»، «رئیسی، قالیباف، این آخرین پیام است، جنبش فرهنگیان آماده قیام است»، «ما همه سربداریم، هیهات مناالذله»، «معلم می‌میرد ذلت نمی پذیرد»، «معلم بیدار است، از تبعیض بیزار است»، «دولت ورشکسته، دشمن بازنشسته»، «معلم بپاخیز، برای رفع تبعیض»، «تا حق خود نگیریم، آرام نمی‌نشینیم». آن‌ها با اشاره به رئیسی كه ۶ كلاس بیشتر درس نخوانده شعار می‌دادند: «شش کلاسه دروغگو حاصل وعده‌هات کو»،

نیروهای سركوبگر در بسیاری از شهرها مانند کرج، شیراز و مشهد مانع برگزاری تجمع معلمان شده و شماری از معلمان را بازداشت کردند. در تجمع امروز معلمان بسیاری از دانش‌آموزان در حمایت از اعتراضات معلمان شرکت کرده بودند.

هم‌چنین امروز معلمان حق‌التدریسی در تهران مقابل آموزش و پرورش تجمع کرده و با پهن کردن سفره خالی خواستار مطالبات خود شدند. آن‌ها ازجمله شعارمی‌دادند «تا حکم خود نگیریم از این‌جا نمی‌ریم»، «وعده وعید کافیه سفره ما خالیه».

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به معلمان و فرهنگیان بپاخاسته گفت خیزش معلمان با شعار «ما همه با هم هستیم، تا پیروزی می‌ایستیم»، بار دیگر اراده عمومی برای قیام علیه ظلم و بیدادی كه نظام منحوس ولایت فقیه، حكومت اعدام و ترور و چپاول ۴۳ سال است بر مردم ایران روا داشته است بازتاب كردند.
وخیم‌تر شدن وضعیت معیشتی معلمان، كارگران، پرستاران، غارت‌شدگان و دیگر اقشار زحمتكش و اعتراضات مستمر آنان نشان می‌دهد كه تا این رژیم ضدبشری بر سر كار است فقر و تبعیض و بیكاری و گرانی ادامه و گسترش می‌یابد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ اسفند ۱۴۰۰ (۲۲ فوریه ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]