فروردین-۲۷ ۱۳۸۹

نامه به دبیرکل ملل متحد درباره خطر مبرم امنیت ساکنان اشرف

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

نامه به دبیرکل ملل متحد درباره خطر مبرم امنیت ساکنان اشرف

در پی حمله نافرجام نیروهای عراقی به مجاهدان و تاسیسات ورودی اشرف در نیمه شب گذشته خانم مریم رجوی طی نامه‌یی به آقای بان کی مون خواستار اقدام فوری ملل متحد برای حفاظت از ساکنان اشرف شد.

عالی‌جناب بانکی مون دبیر کل ملل متحد
دبیرکل عزیز
در این نامه می‌خواهم توجه شما را به خطر مبرمی که زندگی و امنیت ساکنان کمپ اشرف در عراق، اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران اپوزیسیون را تهدید می‌کند جلب کنم و خواستار اقدام فوری شما برای حفاظت آنان بشوم.
ساعت ۱۱ و ۳۰ پنجشنبه شب ۲۶ فروردین ۱۳۸۹، نیروهای عراقی به حمایت از مزدوران اعزامی اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس به ساکنان اشرف حمله کرده و در صدد اشغال تاسیسات ورودی اشرف بر آمدند.
هم اکنون قریب ۷۰ روز است این مزدوران، با حمایت تمام عیار دولت عراق، کمیته عراقی سرکوب اشرف در نخست وزیری عراق و نیروهای عراقی، در مقابل ورودی اشرف مستقر شده و به‌طور شبانه روزی با بلندگوهای فوق العاده قوی ساکنان را «به آتش کشیدن» اشرف و «کشتن» مجاهدین تهدید می‌کنند و مانع خواب و آسایش ساکنان شده‌اند. هم‌چنانکه مقاومت ایران پیش از این بارها اعلام کرده است این هم یک شکنجه روانی ساکنان اشرف و هم تحریک و ایجاد بلوا و آشوب و زمینه‌سازی برای ایجاد یک فاجعه انسانی بزرگتر از ۲۸ و ۲۹ ژوییه گذشته علیه آنانست.

حوالی نیمه شب گذشته در حالی‌که بلندگوهای مزدوران مانند شب‌های پیش به فحاشی و تهدید ساکنان مشغول بودند، یک سرهنگ و یک سروان عراقی به نام‌های علی و جواد تهدید کردند بنا به دستور دولت عراق، بلندگوهای ساختمان‌های مجاهدین که موزیک پخش می کردند بایستی ظرف ۱۰ دقیقه خاموش شود تا صدای مزدوران به همه‌جا برسد والا نیروهای عراقی تاسیسات ورودی اشرف را با زور تصرف خواهند نمود.
وقتی ساکنان اشرف این امر را مشروط به خاموش کردن بلندگوهای مزدوران کردند، فرماندهان عراقی گفتند به دستور دولت مزدوران برای پخش هر برنامه‌یی آزاد هستند اما ساکنان اشرف مجاز نیستند!
در این زمان شمار زیادی از نیروهای مسلح عراقی و شماری از نیروهای عراقی مجهز به چوب و چماق و دشنه و باتون در حالیکه با ۵ زره‌پوش هاموی حمایت می‌شدند وارد اشرف شده و تهدید به شلیک و کشتن افراد کردند.
متعاقبا این نیروها با باتون برقی و دستگاه شوکر و میله های آهنی ساکنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در اثر این ضربات ۵ تن از ساکنان، کریم گُماسایی, مهدی عبدالرحیمی، عظیم میش مست، رحیم سهرابی و خالد شاه کرمی، مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. مهاجمان در صدد بودند مانند ژوییه گذشته به گروگانگیری ساکنان بپردازند.
از جمله یکی از زنان اشرف را کشان‌کشان می بردند اما مقاومت او و اعتراضات دیگر ساکنان مانع این اقدام شد. حوالی ساعت ۳ بامداد، نیروهای سرکوب‌گر در اثر اعتراضات و شعارهای ساکنان اشرف محل را ترک کردند.

آقای دبیرکل
وقایع شب گذشته هشدار جدیدی‌است که نشان می‌دهد، دولت عراق، نه تنها صلاحیت و توان و اراده حفاظت اشرف را ندارند بلکه تحت نفوذ و امر فاشیسم دینی حاکم‌برایران، به توطئه علیه ساکنان اشرف ادامه داده و در صدد سرکوب و نابودی آن‌ها هستند و با توجه به انتخابات پارلمانی و شرایط نا‌متعین کنونی، تلاش‌هایش را در این راستا تشدید کرده است.

کمیته‌یی که از سال گذشته در نخست وزیری عراق تشکیل شده است، تحت نظر سفارت رژیم ایران عمل می‌کند.
نائب رئیس پارلمان اروپا، آقای ویدال کوادراس در نامه‌یی به تاریخ نامه ۲ دسامبر ۲۰۰۹ به نخست وزیر عراق، که نسخه‌یی از آن نیز برای ساکنان اشرف ارسال شده است، مبتنی بر تحقیقات کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت با ذکر اسامی و جزییات نوشت« کمیته ای که در نخست وزیری تحت عنوان«کمیته بستن اشرف» تشکیل شده یک دستگاه سرکوب است که منویات فاشیسم دینی حاکم‌بر آن را پیش می برد و بسیاری از افراد آن در ارتباط مستقیم با این رژیم قرار دارند و دستورات خود را از آن دریافت می کنند».
روز گذشته مقاومت ایران نیز طی اطلاعیه ای اعلام کرد گزارش‌های ارسالی از سفارت فاشیسم دینی حاکم‌بر ایران به نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات، از همکاری همه جانبه کمیته سرکوب اشرف مستقر در نخست وزیری عراق و گردان ارتش مستقر در اشرف، با مزدوران وزارت اطلاعات که در مقابل اشرف مستقر شده اند، خبر می‌دهد و ابراز رضایت می‌کند…. پشتیبانی و حل و فصل کلیه مسائل‌شان توسط فرمانده گردان ۳ از تیپ ۳۷ لشگر ۹ ارتش عراق و سلسله مراتب فرماندهی آن که ماموریت‌شان به‌ظاهر حفاظت اشرف می‌باشد انجام می‌شود…. در طول دو ماه گذشته فرمانده این گردان، معاون گردان، ۲تن از افسران استخبارات ارتش و هم‌چنین ۲تن از درجه داران گردان، تمام وقت دراختیار آنان هستند.
این اقدامات از مصادیق بارز شکنجه روانی و سیستماتیک و نقض بسیاری از قوانین و کنوانسیون‌ها بین المللی و نقض قانون انسان‌دوستانه بین المللی، قانون حقوق‌بشر بین المللی و کنوانسیون «منع شکنجه و دیگر رفتارها و مجازات‌های بی‌رحمانه، غیر انسانی و تحقیر آمیز» است.
از آن‌جایی که رفتار دولت و نیروهای عراقی و مقاصد اعلام شده رژیم ایران برای قتل‌عام ساکنان اشرف که بدون تردید از مصادیق جنایت علیه بشریت خواهد بود، بر کسی پوشیده نیست، زمان آن فرا رسیده است که منطبق با اصل (RtoP) که شما با شجاعت از آن دفاع می‌کنید و به منظور اجرای قوانین بین‌المللی، سازمان ملل متحد حفاظت ساکنان اشرف را برعهده گرفته و هیات همیاری ملل متحد در عراق (یونامی) در جهت تضمین حقوق اولیه ساکنان اشرف که ۱۵ ماه است به فجیع‌ترین شکل نقض می‌شود، اقدامات ضروری را به عمل بیاورد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]