آبان-۲۴ ۱۳۹۱

اجلاس گروه پارلمانی حقوق‌بشر استونی

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

اجلاس گروه پارلمانی حقوق‌بشر استونی

مریم رجوی در دومین روز سفر خود به جمهوری استونی با گروه پارلمانی حقوق‌بشر دیدار کرد.

در این جلسه که به ریاست آقای مارت نوت تشکیل شد. مریم رجوی با تشریح کارنامه ضدانسانی فاشیسم دینی حاکم بر ایران، گفت: این رژیم دیکتاتوری منحصر به‌فردی در جهان امروز است که نقض ابتدایی‌ترین حقوق مردم ایران را در قوانین خود صورت رسمی خود داده است.
۱۲۰هزار اعدام سیاسی، شامل اعدام کودکان۱۳ساله و زنان باردار و کهنسال و قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی در طی یک فرمان کشتار جمعی از سوی خمینی که حقوقدان‌های بین‌المللی آنرا یکی از هولناک‌ترین موارد نسل کشی و جنایت علیه بشریت بعد از جنگ جهانی دوم توصیف کرده‌اند بخشی از کارنامه وحشتناک این رژیم است.

مریم رجوی فشارها و سرکوب سیستماتیک مجاهدین اشرف، اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران که دست کم منجر به قتل ۴۹تن و مجروح شدن ۱۱۷۰تن از آنان شده است و تخلیه اجباری ساکنان اشرف به کمپ لیبرتی که بر اساس نظریه گروه کار بازداشت‌های خودسرانه ملل متحد، شرایط یک زندان را دارد مورد توجه گروه حقوق‌بشر پارلمان استونی قرار داد.

مریم رجوی هم‌چنین بر مسئولیت جامعه جهانی در تضمین حقوق مجاهدین مستقر در عراق و ضرورت اعلام لیبرتی به‌عنوان کمپ پناهندگی برای تضمین حفاظت‌ها و حقوق شناخته شده آنها طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی و قوانین پناهندگی تأکید کرد
مریم رجوی با اشاره به شکنجه و قتل وحشیانه ستار بهشتی، بعنوان تازه‌ترین نمونه از جنایات این رژیم، نقض سیستماتیک حقوق‌بشر، تبعیض و سرکوب مضاعف علیه ملیت‌ها و زنان، عدم تحمل کمترین تلاش برای دفاع از آزادی‌ها و حقوق‌بشر و دستگیری وکلای مدافع و همچنین توطئه‌های جنایتکارانه رژیم ایران علیه مجاهدان اشرف و لیبرتی و دستگیری و اعدام بستگان آنها در ایران را برشمرد و از گروه پارلمانی حقوق‌بشر خواستار تلاش هرچه بیشتر در اتحادیه اروپا و در سطح بین‌المللی برای اتخاذ اقدامات ضروری علیه دیکتاتوری آخوندی و محاکمه سران این رژیم بخاطر جنایتشان نه‌تنها علیه مردم ایران بلکه علیه بشریت و جامعه بین المللی گردید.

مریم رجوی در سخنان خود در کمیته پارلمانی حقوق‌بشر استونی خاطرنشان کرد؛ به‌رغم سرکوب وحشیانه و خفقان حاکم بر ایران، به‌دلیل مقاومت پایدار مردمی، رژیم بحران زده آخوندها در ضعیف‌ترین نقطه خود قرار دارد و جنبش مقاومت به نقطه امید مردم ایران برای تغییر تبدیل شده است.
در این اجلاس، اعضای کمیته پارلمانی حقوق‌بشر استونی ضمن قدردانی از حضور مریم رجوی در پارلمان، بر همبستگی خود با مقاومت مردم ایران تأکید کردند.

در اطلاعیه‌یی که از سوی این کمیته پارلمانی درباره این دیدار منتشر شده، آمده است: گروه پارلمانی حقوق‌بشر امروز با مریم رجوی رهبر جنبش مقاومت ایران دیدار کرد و در این دیدار وضعیت حقوق‌بشر در ایران و سیاست‌های اتمی و صدور تروریسم از سوی رژیم حاکم مورد بحث قرار گرفت.

اطلاعیه به نقل از مارت نوت رئیس کمیته حقوق‌بشر می‌افزاید: گروه حقوق‌بشر پارلمان استونی، آماده همکاری با جامعه جهانی در پشتیبانی از حقوق‌بشر است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]