آبان-۲۱ ۱۳۸۸

مصاحبه وال استریت ژورنال با مریم رجوی

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه وال استریت ژورنال با مریم رجوی

سپاه پاسداران اختیارات امنیتی خود را تقویت می‌کند

وال استریت ژورنال ۲۱/۸/۱۳۸۸: «بروکسل – به‌قلم مارک چَمپیون – سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات این کشور را به حاشیه رانده است و یک سازمان جدید تشکیل داده که به‌طور مستقیم به آیت‌… علی خامنه‌ای رهبر عالی وصل می‌باشد.
مصاحبه با تحلیلگران ایرانی و شخصیت‌های اپوزیسیون همراه با اعلامیه‌های اخیر دولت؛ نشان می‌دهد یک تغییر که از زمان اعتراضات انبوه خیابانی علیه انتخابات ریاست جمهوري مورد منازعه ماه ژوئن که این رژیم آخوندی را تکان داده، در جریان بوده است.

به گفته تحلیلگران؛ وفاداري سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی، یک نگراني اصلی برای تندروها شد که این رژیم را اداره می‌کنند. این تغییرات، ممکن است حاصل اجراي سیاست‌های سخت و گاهاً بی‌رحمانه‌یی باشد که علیه ناراضیان و اعتراض‌کنندگان در این ماه‌ها از زمان انتخابات، صورت گرفته است.

بخشی از تحویل‌گیري این کار، از وزارت اطلاعات، علنی شده است. آیت‌… خامنه‌ای اخیراً اعلام کرد که واحد کوچك موجود سپاه ارتقاء می‌یابد تا به یک سازمان رسمي بزرگ‌تری تبدیل شود. مطبوعات دولتی، حسین طائب که قبلاً فرمانده سازمان شبه‌نظامی داوطلب بسیج بوده، به‌عنوان رئیس اداره اطلاعات جدید معرفی شده است.

بیشتر راجع به ایران

گروه اپوزیسیون ایران که مسئول افشای عمده برنامه سوخت اتمی بحث‌انگیز ایران بوده، روز چهارشنبه طی مصاحبه‌یی اعلام کرد که هفت آژانس مختلف، تحت امری گروه آقای طائب یعنی سازمان اطلاعات سپاه انقلاب اسلامی درآمده‌اند و به این وسیله وزارت اطلاعات را خالی از قدرت ساخته‌اند.
مریم رجوی رهبر شورای ملی مقاومت در ایران، طی مصاحبه‌یی در پارلمان اروپا در بروکسل اعلام کرد که هفت آژانس، ازجمله اداره سابق اطلاعات سپاه، علاوه بر واحد دفاع ارتباطاتی(سایبر)، اداره اطلاعات بسیج، بخش‌هایی از وزارت اطلاعاتی که اکنون خالی از قدرت شده، واحد اطلاعات خود آقای خامنه‌ای معروف به واحد ۱۰۱ و واحدهای لباس شخصی و مقرهای سپاه پاسداران موظف به کنترل اعتراضات خیابانی در پایتخت ادغام شده‌اند
خانم رجوی اعلام کرد که شبکه حامیان ان.سی.آر.آی[ شورای ملی مقاومت ایران] در ایران تأیید کرده‌اندکه که آقای طائب به‌طور مستقیم به علی‌اصغر حجازی رئیس ستاد آقای خامنه‌ای وصل است به این ترتیب قدرت در دست خود خامنه‌ای و حامیانش تثبیت می‌شود.
این تغییر در شرایطی است که شکاف‌های عمیقی در درون این رژیم در ارتباط با کنترل انتخابات، آشکار شده است. در این‌حال مقامات آژانس جدید اطلاعات ایران قابل دسترسی برای اظهارنظر نبودند…

درحالیکه کارشناسان ایران این ادعای ایران مبنی ‌بر برخورداری از حمایت گسترده در ایران را رد می‌کنند اما ان.سی.آر.آی اولین گروهی بوده که برنامه سري سوخت اتمی ایران را در ۲۰۰۲ افشا کرده است. ان.سی.آر.آی هم‌چنین در ۲۰۰۵ فاش ساخت که در ایران یک تأسیسات سوخت اتمي دومی هم وجود دارد که در قم واقع شده و این هم ادعایی بود که اخیراً توسط آمریکا و تهران مورد تأیید قرارگرفت…»

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]