بهمن-۰۶ ۱۳۹۶

رجوی اروپا را به حسابرسی از ایران به‌علت سركوب تظاهركنندگان فراخواند

Catégories // در رسانه‌ها

رجوی اروپا را به حسابرسی از ایران به‌علت سركوب تظاهركنندگان فراخواند

رجوی شورای اروپا را به ایستادن در كنار مردم ایران و حسابرسی از رژیم ایران در رابطه با شلیك به معترضین و شكنجه آن‌ها تا سرحد مرگ، فرا خواند.

وی گفت این سكوت بسیاری از التزامات و اصول اساسی اروپا از جمله توافقنامه اروپایی حقوق بشر را نقض می‌كند‌.

مجمع پارلمانی شورای اروپا بازوی پارلمانی شورای اروپا و یك سازمان بین المللی است كه از ۴۷ كشور كه علاقمند به كمك به حقوق بشر، دمكراسی و حاكمیت قانون هستند تشكیل شده است‌.

چندین گروه سیاسی در این مجمع از رهبر اصلی اپوزیسیون ایران دعوت كردند تا در جلسات رسمی آن‌ها شركت نماید از جمله حزب مردم اروپا بزرگ‌ترین گروه سیاسی در شورای اروپا‌، ائـتلاف لیبرال‌ها و دمكرات‌ها برای اروپا‌، و اتحاد چپ اروپا‌.

رجوی در سخنان خود شورای اروپا و كشورهای عضو را به اتخاذ اقدامات عملی و تصمیمات الزام آور برای مجبور كردن دیكتاتوری دینی حاكم بر ایران به آزاد كردن زندانیانی كه در جریان قیام بازادشت شده‌اند و احترام به آزادی بیان و تجمع و پایان دادن به سركوب و لغو حجاب اجباری برای زنان ، فراخواند.

رجوی گفت‌: ۳۹سال خونریزی و جنایت، تبعیض و سرکوب علیه زنان و خفقان و سانسور، کافی است و جامعه جهانی به‌صورت عام و اروپا به‌طور خاص باید به سکوت و بی‌عملی خود پایان دهد.

رجوی تاكید كرد كه ”ابراز نگرانی كافی نیست. بی‌عملی اروپا پیام اشتباهی به دیكتاتوری وحشی در ایران می‌فرستد كه می‌تواند بدون مجازات به جناباتش علیه مردم ایران ادامه بدهد“.

دعوت مریم رجوی به این نهاد اروپایی به‌دنبال شعله‌ور شدن قیام مردمی بود كه از ۲۸دسامبر شروع شد و پایه‌های رژیم ایران را لرزاند.

بنا بر خبرهای شبكه مجاهدین خلق كه گروه اصلی و بنیانگذاری شورای ملی مقاومت ایران است اعتراضات به سرعت به ۱۴۲ شهر در ۳۱ استان ایران گسترش یافت‌.

علی خامنه ای رهبر ‌رژیم ایران در سخنرانی خود در ماه ژانویه گفت ”این حوادث سازمان یافته بوده است و سازمان مجاهدین خلق این طرح ها را اجرا كرد“..وی افزود سازمان مجاهدین خلق از چند ماه پیش برای این كار آماده شده بود و رسانه های وابسته به آن به این اقدامات فرا می خواندند“.

رجوی گفت”نیروهای امنیتی بروی دهها معترض آتش گشودند و حداقل ۸ هزار نفر را دستگیر كرند “ وی افزود ”هر روز خبر كشته شدن یك زندانی دیگر زیر شكنجه به ما می‌رسد ولی دنباله رو‌های رژیم با سخافت مدعی می‌شوند كه آن‌ها در هنگامی كه در بازداشت بوده‌اند خودكشی كرده‌اند.

رجوی افزود دستگیرهای جمعی، شلیك به معترضین غیر مسلح و شكنجه زندانیان تا حد مرگ مثال‌های روشنی از جنایات انجام شده علیه بشریت است .

رجوی به تشكیل یك كمیته بین المللی تحقیق در مورد موارد فوت‌، دستگیری و مفقود شدن معترضین ایرانی و افرادی كه در زندان‌ها به قتل رسیده‌اند‌، فراخواند‌. و بر‌ضرورت وادار كردن رژیم ایران به اجازه دادن به هیئت‌های حقوقی بین المللی و انسانی برای دیدار از زندان‌ها و صحبت كردن با دستگیر شدگان و خانواده‌هایشان تاكید نمود‌.

رجوی ایران را به ”بشكه باروت“ توصیف كرد و گفت اعتراضات مستمر در سرتاسر ایران نشان‌دهنده این است كه ”رژیم ایران محكوم به سرنگونی است“ و ”مردم ایران عزم كرده‌اند تا به مبارزه خود برای سرنگونی دیكتاتوری دینی و برقراری آزادی ادامه بدهند“.

 http://ara.tv/6fawj

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]