مهر-۲۲ ۱۳۹۲

پیام تسلیت درگذشت اشرفی قهرمان مجاهد خلق حمید شاکری

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام تسلیت درگذشت اشرفی قهرمان مجاهد خلق حمید شاکری

مجاهد خلق حمید شاکری، فرزند قهرمان مردم آمل، با بیش از ۳۲سال سابقه مبارزه حرفه‌یی در تشکیلات مجاهدین و درصفوف ارتش آزادیبخش ملی ایران، یکشنبه شب ۲۱مهر۱۳۹۲ به‌علت بیماری کلیوی و مثانه، در بیمارستانی در بغداد درگذشت. او که از دوران دیکتاتوری پیشین به مبارزه برای آزادی و به‌ هواداری از مجاهدین برخاسته بود، درجریان مقاومت انقلابی در برابر استبداد خونخوار مذهبی، از سال۱۳۶۰درحالی‌که دانشجوی سال آخر مهندسی معماری و پناهنده سیاسی درایتالیا بود، مجاهدت تمام عیار برای رهایی خلق و میهن را برگزید و از آن پس در رزم و پیکار سیاسی و در نبردهای ارتش آزادیبخش ملی و به‌ویژه پایداری تاریخی اشرف، کارنامه‌یی سرشار از فدا وقهرمانی داشت و با استقامت در برابر محاصر ضدانسانی چه دراشرف و چه لیبرتی و مواجهه با محرومیت‌های درمانی و پزشکی، زندگیش را با کلام مولایش حسین که فرمود« ان الحیاه عقیده وجهاد» رقم زد، و تا آخرین نفس بر سر آرمان آزادی پایداری ومجاهدت کرد وسرانجام به‌عنوان مجاهدی سرفراز و صدیق سر بر آستان سیدالشهدا، جاودانه شد.
مریم رجوی درگذشت قهرمان پاکباز پایداری، مجاهد صدیق حمید شاکری، را به همرزمان او در زندان لیبرتی و به خانواده و مردم زادگاهش، آمل، تسلیت گفت وبرایشان صبر و شکیبایی آرزو کرد.

مریم رجوی با درود به مجاهد صدیق حمید شاکری که از مدت‌ها پیش با بیماری، آن‌هم در شرایط محاصره ظالمانه پزشکی در لیبرتی، با استقامتی تحسین‌برانگیز، چنگ در چنگ بود، گفت: نبرد او در برابر بیماری و استقامت او در برابر فشارهای ضد انسانی صفحه درخشان دیگری از قهرمان‌هایش در صفوف ارتش آزادی و در جریان پایداری در اسطوره جاودان اشرف است. درگذشت جانگداز او در عین حال، افشاگر جنایات رژیم عراق و طرفهایی است که نسبت به محاصره پزشکی و مساله مبرم ناامنی در لیبرتی سکوت کرده‌اند. مجاهد خلق حمید شاکری را به‌راستی باید پانزدهمین شهید محاصره ضدانسانی در اشرف و لیبرتی محسوب نمود.
سلام بر مجاهد خلق حمید شاکری که پس از ۳۲سال نبرد با دیکتاتوری جنایتکار آخوندی، در اوج سرفرازی، به عهدش با خدا و خلق وفا کرد و تا آخرین لحظه حیات، دست از مجاهدت نکشید و سرانجام در خاک‌پای راهبر تاریخی‌اش امام حسین علیه‌السلام به جاودانه فروغ‌ها پیوست.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]