آذر-۰۴ ۱۳۹۷

هیئت پارلمان اروپا با رهبر مجاهدین در تیرانا ملاقات می‌کنند

Catégories // در رسانه‌ها

هیئت پارلمان اروپا با رهبر مجاهدین در تیرانا ملاقات می‌کنند

هیئت پارلمان اروپا شامل تونه کلام،‌ عضو کمیته روابط خارجی و نایب رییس گروه دوستی ایران آزاد پارلمان اروپا،‌ یارومیر اشتتینا، نایب رییس زیر کمیته امنیت و دفاع پارلمان اروپا و عضو کمیته روابط خارجی و استرون استیونسون،‌ هماهنگ کننده کمپین برای تغییر رژیم ایران و نماینده سابق پارلمان اروپا و رئیس هیئت رابطه با عراق پارلمان اروپا (۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴) بودند.
هیئت پارلمان اروپا با اشاره به بیانیه مشترک ۱۵۰ عضو پارلمان اروپا که در آن نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران در داخل و توطئه‌های تروریستی آن در اروپا را محکوم کرده حمایت خود را از سازمان مجاهدین خلق اعلام کردند.
امضا کنندگان این بیانیه از شش گروه سیاسی اصلی در پارلمان اروپا که ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را نمایندگی می‌کنند می‌باشد که شامل ۴ وایس پرزیدنت پارلمان اروپا و ۱۴ رئیس کمیته و هیئت را شامل می‌شود.
امضا کنندگان این بیانیه نگرانی خودشان را از بدتر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران و سرکوب زنان ابراز کرده‌اند. اعضا کمیته یادآوری کرده‌اند که ایران «در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی به اصطلاح «مدره» بالاترین تعداد اعدام به نسبت جمعیت در دنیا را داشته است.»
مریم رجوی از نمایندگان پارلمان اروپا به‌خاطر مواضع قاطع شان در قبال رژیم ایران و حمایت‌شان از مقاومت ایران قدردانی کرد.
مریم رجوی ضرورت اعمال تحریم‌های همه جانبه علیه سیستم بانکی و نفتی ایران را تاکید کرده و خواستار اخراج سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن از سوریه، عراق و سایر کشورهای منطقه شد. وی هم‌چنین خواستار اقدامات فوری برای حسابرسی از رژیم به‌خاطر اعدام‌های سیاسی گسترده و به‌خصوص قتل عام ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی در سال ۱۹۸۸ شد و خواستار این شد که یک کمیسیون تحقیق برای رسیدگی حول این جنایت بزرگ علیه بشریت با هدف اینکه مرتکبین این جنایت به عدالت سپرده شوند شد.

http://www.gsh.al/2018/11/25/nje-delegacion-parlamentit-europian-takohet-maryam-rajavi-n-ne-shqiperi/

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]