فروردین-۰۱ ۱۳۹۱

تسلیت به‌مناسبت شهادت نخستین شهید زندان آزادی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

تسلیت به‌مناسبت شهادت نخستین شهید زندان آزادی

مریم رجوی با درود به روان پاک مجاهد خلق شهید بردیا امیر مستوفیان و با تجلیل از ارزش‌های والای انقلابی، قهرمانی و وفای عهد او، شهادت این مجاهد پاکباز را به خانواده او، به مردم شهر زادگاهش لاهیجان، به مجاهدین خلق ایران به‌ویژه مجاهدان انتقال یافته به لیبرتی تسلیت گفت و ابراز اطمینان نمود که همرزمانش و نیز اشرف‌نشان‌ها در ایران و سراسر جهان جای او را پر خواهند کرد.
این اشرفی پاک‌باخته که هم‌چون دیگر یارانش درسومین گروه اعزامی به لیبرتی، پس از دو شبانه روز تلاش مستمر و پس از ۱۶ساعت بازرسی‌های سخت و موهن مأموران عراقی، سحرگاه امروز وارد لیبرتی شده بود، اندکی بعد از ورود و ادای نماز صبح، دچار ایست قلبی شده و به‌دیار رفیق اعلی پرکشید.

او که به تشخیص پزشکان عراقی در اثر ایست قلبی ناشی از خستگی و فشار جان به‌جان آفرین تسلیم کرد نخستین شهید «زندان آزادی» شد. مجاهد خلق بردیا امیر مستوفیان از فرزندان دلیر مردم گیلان بود و از حدود ۲۰سال پیش به صفوف رزم و نبرد علیه دژخیم ضد بشر پرداخت و تا آخرین لحظه بر سوگند مجاهدت و بر عهد و پیمان خود با خدا و خلق پایدار و استوار ماند.

مریم رجوی افزود: این بسیار تأسف‌بار و غیرقابل توجیه است که قول‌های داده شده در مورد چگونگی انتقال ساکنان اشرف نقض شده و این جابه‌جایی به یک پروسه غیرآزادانه، ناامن و سرکوبگرانه تبدیل شده است. به‌نحوی که در سومین دور این جابه‌جایی مأموران عراقی علاوه‌بر طولانی کردن طاقت‌فرسا و اهانت‌بار بازرسی‌های چندگانه، و علاوه بر تحمیل انواع ممنوعیت‌ها که ناقض استانداردهای حقوق‌بشری است، این بار حمله به اعضای مجاهدین توسط نیروهای ویژه با به کارگیری باتون‌های برقی را نیز افزودند.

مریم رجوی موکدا از دبیرکل ملل متحد و وزیرخارجه ایالات متحده خواست که به تعهدات خود در مورد تأمین شرایط یک انتقال امن و آزادانه و جلوگیری از زندان‌سازی کمپ جدید عمل کنند و دولت عراق را وادار سازند که اعمال محدودیت‌های سرکوبگرانه علیه مجاهدان آزادی و پیروی از دستورات رژیم ولایت فقیه برای ایجاد یک فاجعه انسانی را متوقف کند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]