• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: بیانیـه اکثریت مجلس ملی فرانسه صدای واقعی مردم فرانسه است
تیر-۲۷ ۱۳۸۷

مریم رجوی: بیانیـه اکثریت مجلس ملی فرانسه صدای واقعی مردم فرانسه است

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: بیانیـه اکثریت مجلس ملی فرانسه صدای واقعی مردم فرانسه است

آقای رئیس
خانم‌ها و آقایان پارلمانتر
خانم‌ها، آقایان،
از این‌که امروز در مجلس ملی فرانسه در میان منتخبین مردم فرانسه هستم، بسیارخوشوقتم. هم‌چنین به نمایندگان محترم انگلستان که در اینجا در کنار ما هستند، خوش‌آمد می‌گویم.

آقای رئیس
قبل از هر چیز اجازه بدهید از شما تشکر کنم. از شما و از همه نمایندگان محترم به‌خاطر این کتاب ارزشمند که حاوی حمایت اکثریت پارلمان فرانسه از مقاومت مردم ایران برای استقرار دموکراسی و آزادی است.
بیانیه اکثریت پارلمان فرانسه به‌درستی بر نقض فزاینده حقوق‌بشر در ایران تأکید می‌کند.

این بیانیه به سه موضوع گواهی می‌دهد: نامشروع بودن رژیم ملاها، تهدیدات رژیم برای صلح و امنیت جهانی و بالاخره راه‌حل این بحران. این بیانیه مانیفستی است برای ممانعت از مجهز شدن فاشیسم مذهبی به سلاح اتمی. برای ممانعت از گسترش بنیادگرایی اسلامی و تروریسم نشأت گرفته از آن. و بالاخره برای جلوگیری ازیک جنگ دیگر در منطقه. این ابتکار ظهور یک درایت جدید سیاسی در فرانسه است که می‌خواهد نقش جدی در مقابله با بزرگ‌ترین معضل جامعه جهانی ایفا کند. شما با تأکید بر ضرورت تغییر دموکراتیک در ایران گفتید «فشار و اعمال محدودیت علیه اپوزیسیون که بخش عمده سیاست مماشات بوده است، عملا راه را برای تغییر در ایران سد کرده است».
آری اکنون زمان آن فرا‌رسیده که این سدها درهم شکسته شود. برای سالیان اروپا به در خواست رژیم ملایان به سازمان اصلی مقاومت برچسب تروریسم زده است. از این طریق انواع محدودیت‌ها را بر مقاومت ایران اعمال نمود و به ملاها توجیهی برای سرکوب بیشتر و اعدام مخالفان داد.
به بهانه لیست تروریستی برای ایجاد یک فاجعه انسانی علیه مقاومین ایرانی در شهر اشرف در عراق زمینه‌سازی می‌کنند. خوشبختانه مجاهدین از حمایت گسترده مردم عراق برخوردارند و در ژوئن گذشته ۳‌میلیون شیعه عراقی طی بیانیه‌یی ضمن رد برچسب تروریسم علیه مجاهدین دخالت‌های رژیم ایران در عراق را محکوم کردند.

به بهانه لیست تروریستی علیه مقاومت ایران پرونده‌سازی شد. ولی اکنون بطلان این دعاوی توسط دادگاه‌های ذیصلاح مورد تأیید قرار گرفته است. در دسامبر ۲۰۰۶ دادگاه عدالت جوامع اروپا تصمیم شورای اتحادیه اروپا برای نامگذاری مجاهدین در لیست تروریستی اروپا را لغو کرد. در انگلستان ۳۵پارلمانتر وزیر کشور را در یک اقدام قانونی به چالش کشیدند. دادگاه بعد از بررسی شواهد علنی و محرمانه اعلام کرد که سازمان مجاهدین درگیر تروریسم نیست. دادگاه تصمیم وزیر کشور انگلستان مبنی بر عدم حذف نام مجاهدین را «غیرقانونی» و «غیرعقلانی» توصیف کرد. متعاقباً مجلسین انگلستان در یک تصمیم تاریخی حذف نام مجاهدین از لیست سازمان‌های ممنوعه را مورد تصویب قرار دادند. البته ما اطلاع داریم که رژیم ملاها به‌شدت تلاش می‌کند که اتحادیه اروپا نام مجاهدین را در لیست تروریستی حفظ کند. اما واقعیت این است که لیست تروریستی تا آن‌جا که به مجاهدین مربوط می‌شود هیچ وجاهت قانونی ندارد. احکام دادگاه‌ها، بیانیه‌های ۲هزار ‌پارلمانتر اروپایی، مصوبه‌های مجلسین عوام و اعیان انگلستان و بالاخره نظریه‌های حقوقی برجسته‌ترین حقوقدانان اروپایی به قاطع‌ترین نحو برچسب تروریسم علیه مجاهدین را رد کرده‌اند. آخوندها باید بدانند که این احکام غیرقابل بازگشت هستند. جهان بر حقانیت مقاومت ایران گواهی داده است. برچسب تروریسم علیه مجاهدین کارایی‌اش را از دست داده و کسی برای آن پشیزی قائل نیست.

حامیان مماشات در اتحادیه اروپا نیز باید بدانند تن‌دادن به خواستهای فاشیسم مذهبی جز ننگ و بی‌آبرویی بیشتر هیچ دستاوردی برای آن‌ها نخواهد داشت. ما به همه آن‌هایی که هنوز در سودای استفاده از برچسب تروریسم علیه مجاهدین هستند می‌گوییم «وعده ما در دادگاه». مطمئن باشید که در مقابل دستگاه عدالت دعاوی کذب شما دوام نخواهد آورد.

امروز شما نمایندگان فرانسه مبتکر یک سیاست همه‌جانبه جدید در مورد‌ رژیم ایران به‌عنوان بزرگترین معضل جامعه جهانی هستید. رژیمی که بزرگترین تهدید صلح و امنیت جهانی و صادر‌کننده اصلی بنیادگرایی و تروریسم در جهان است.
تغییر دموکراتیک به‌وسیله مردم و مقاومت ایران به‌جای مماشات و یا مداخله نظامی خارجی. تغییر دموکراتیک تنها راه جلوگیری از فاجعه یک جنگ ویرانگر و شاید جهانی می‌باشد. دولت‌های اروپایی باید به هشدار امروز نمایندگان فرانسه گوش فرا‌بدهند. این رژیم قادر به عقب‌نشینی از مواضعیش نیست. هر‌چقدر امتیاز بدهید نمی‌تواند رفتارش را عوض کند. عوض‌کردن رفتار برای ملاها به‌مثابه سرنگونی رژیم‌شان است.
اروپا باید ازتجربه گذشته درس بیاموزد. طی پنج سال گذشته بیش از ۱۵دور مذاکره با رژیم صورت گرفت. انواع بسته‌های مشوق به ملاها ارائه شد. ولی در عمل تجربه شده که جز دستیابی به سلاح اتمی هیچ چیزی پاسخگوی اشت‌های سیری‌ناپذیر ملایان نیست. پاسخ ملاها به بسته‌های مشوق آزمایش موشک‌هایی با برد ۲هزار کیلومتر بود.
زمان آن رسیده که به‌جای مماشات با فاشیسم مذهبی، اروپا در کنار مردم ایران و خواست‌های آن‌ها برای آزادی و دموکراسی قرار گیرد. چرا که برای ایران فردا، مقاومت خواستار یک جمهوری پلورالیست، دموکراسی، جدایی دین از دولت، همزیستی مسالمت‌آمیز با تمامی کشورها، برابری زن و مرد و لغو حکم مرگ است.

فرانسه به‌عنوان رئیس دوره‌یی اتحادیه اروپا وظیفه سنگینی بر دوش دارد. فرانسه در مقابل یک دو راهی قرار دارد.
یک راه، ادامه سیاست استمالت، تن‌دادن به فاشیسم مذهبی و پذیرش اتمی شدن ملایان است، راه دیگر، رهبری اروپا برای احترام به حکومت قانون، حذف موانعی که در مقابل مقاومت ایجاد کرده، و اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال ملایان و حمایت از تغییر دموکراتیک در ایران می‌باشد.
بیانیه شما صدای واقعی مردم فرانسه است. همان‌طور که گردهمایی ۷۰ هزار نفره ایرانیان دو هفته قبل در ویلپنت تبلور خواست مردم ایران بود. این گردهمایی هم‌چون بیانیه شما پژواک ندای مردم تحت ستم ایران برای آزادی بود. پژواک فریاد زنانی بود که در رژیم زن‌ستیز ملاها تحقیر، شکنجه و سنگسار و کودکانی که اعدام می‌شوند.
خروش آن‌ها، تبلور عزم جزم مردم ایران، برای سرنگونی رژیم ملاها بود. دولت فرانسه و اتحادیه اروپا باید به این صداها گوش فرا دهند.
متشکرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]